Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Mirror's Edge Catalyst PS4 Ciekawostki

1

9 czerwca 2015 roku studio deweloperskie DICE poinformowało, że nowa gra z serii oficjalnie zatytułowana jest Mirror's Edge Catalyst.

2

Strażniczce, która przeszukuje Faith Connors przy opuszczaniu przez kobietę więzienia, głos podkłada amerykańsko-brytyjska aktorka Jules de Jongh - osoba, która podkładała głos postaci Faith w pierwszej odsłonie serii Mirror's Edge.

3

W trakcie całej gry główna bohaterka ani razu nie wykorzystuje broni palnej - rozgrywka w tej odsłonie cyklu w całości oparta została na parkour i walce wręcz.

4

W trakcie targów elektronicznej rozrywki E3 2015 twórcy z Digital Illusions CE poinformowali, że gra oparta została na otwartej strukturze świata (sandbox) i gracze nie uświadczą w niej żadnych ekranów ładowania.

5

Jeden z materiałów wywiadowczych, który gracze mogą znaleźć w trakcie gry - nagranie Omnistat Gold #1 - przedstawia dialog pomiędzy trzema strażnikami korporacji Krugersec - ich głosy należą sierżanta Redforda, Haggarda oraz Sweetwatera, występujących w innej produkcji studia DICE - Battlefield: Bad Company.

6

Mimo krążących w internecie plotek, Anita Sarkeesian (jedna z najsławniejszych amerykańskich feministek) nigdy nie pracowała ze studiem deweloperskim DICE nad żadną częścią Mirror's Edge.

7

Pierwotnie, podczas wczesnego etap praca nad projektem, gra nazywała się Mirror's Edge 2 i miała być prequelem do oryginalnej gry Mirror's Edge - w trakcie procesu deweloperskiego koncepcja została zmieniona na pełny reboot marki, a tytuł na znany graczom Mirror's Edge: Catalyst.

8

W styczniu 2014 roku Rhianna Pratchett, pracująca nad pierwszą odsłoną serii, poinformowała za pośrednictwem serwisu Twitter, że ani ona, ani większość zespołu pracującego nad oryginałem nie jest i nie będzie zaangażowanych w produkcję nowej części gry.

9

Wydarzenia, które doprowadziły do uwięzienia Faith zostały szczegółowo przedstawione w komiksowej serii Mirror's Edge Exordium wydawnictwa Dark Horse Comics.