Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Metro Redux PS4

Ocena gry: 7.33 / 10 - Głosów: 3

  • Metro Redux (PS4) - Screenshot #1
  • Metro Redux (PS4) - Screenshot #2
  • Metro Redux (PS4) - Screenshot #3
  • Metro Redux (PS4) - Screenshot #4
  • Metro Redux (PS4) - Screenshot #5
  • Metro Redux (PS4) - Screenshot #6

Metro Redux przygotowana przez zespół ze studia 4A Games z myślą o konsolach nowej generacji, dopracowana i znacznie poprawiona kolekcja kultowej serii, w której skład wchodzą: Metro 2033 oraz Metro: Last Light.

Redux, to nie tylko zwykła edycja HD, wydanie cechuje się bowiem zwiększoną rozdzielczością, płynną animacją w 60 klatkach na sekundę oraz rozszerzoną zawartością wpływającą na wrażenia płynące z rozgrywki.

Metro 2033

Metro 2033 w edycji Redux zostało całkowicie przeprojektowane przez deweloperów, którzy wykorzystali w tym celu najnowszą iterację autorskiego silnika 4A Engine. To wpłynęło przede wszystkim na oprawę graficzną - zaawansowany model oświetlenia, dynamiczna pogoda, o wiele bardziej szczegółowe postaci (w tym poprawiona ich animacja), lepszy model dynamicznych zniszczeń oraz znacznie poprawione efekty cząsteczkowe (takie jak dym, czy ogień).

Zmiany objęły również mechanikę rozgrywki - napisane od nowa algorytmy sztucznej inteligencji odpowiadają za bardziej realistyczne zachowanie przeciwników, twórcy poprawili również system walki (modernizacja i indywidualizacja broni, ciche zabójstwa) oraz mechanikę stealth.

Metro: Last Light

O ile zmiany w oprawie wizualnej Metro: Last Light nie są już tak oszałamiające (jednak ciągle na sporą korzyść edycji Redux), to rozbudowa mechaniki rozgrywki jest tak samo znaczna, jak w przypadku poprzedniego tytułu. Dodatkowo twórcy zaprojektowali zupełnie klatki animacji odpowiedzialnych za atak bronią białą.

Metro: Last Light w opisywanej edycji rozszerzone zostało również o wszystkie dodatki, które ukazały się dla pierwotnej wersji gry (The Faction Pack, The Tower Pack, The Developer Pack oraz The Chronicles Pack), co tym samym wydłuża rozgrywkę o około dziesięć dodatkowych godzin.

Metro Redux wprowadza równie do obu reedycji serii Metro dwa nowe 'style gry'. Pierwszym z nich jest 'Survival', w którym twórcy znacznie ograniczyli zaopatrzenie jakie może znaleźć gracz w trakcie gry, zwiększyli AI przeciwników oraz znacznie zwolnili szybkość przeładowań każdej z dostępnych w grze broni.

Drugi ze stylów nosi nazwę 'Spartan' i nastawiony jest głównie na akcję, wyposażając gracza w potężny zestaw umiejętności bojowych oraz dużą ilość zasobów.

Forum Dyskusyjne

Brak wątków na forum.

Materiały Video

Trailer

Inne gry na PS4

Metro Redux - okładka
  • 18+
  • Przekleństwa
  • Przemoc
Strony Internetowe
Metro Redux | PS4 - Data Premiery
PL 2014-08-29
UK 2014-08-29
US 2014-08-26