Od wypuszczonego na Tokyo Games Show zapisu z rozgrywki Metal Gear Survive minęło jedynie parę dni, jednak w sieci już można filmiki porównujące otoczenie z Metal Gear Survive z Afganistanem z Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. Faktycznie Konami Productions wykorzystuje lokacje z ostatniej gry spod serii Metal Gear - z Afganistanem mieliśmy do czynienia w pierwszej połowie gry - co na pewno wkurzy sporą ilość fanów serii i twórczości Kojimy.

Jestem pewien, że spora część graczy będzie wieszać psy na Konami, ale żeby nie było tak negatywnie, warto wspomnieć o zmianach jakie w omawianym świecie zostały zaimplementowane. Chyba najbardziej widoczna jest zmiana warunków pogodowych - Afganistan spowity został mgłą, co faktycznie daje specyficzny klimat. Spora część ścieżek została zarośnięta, nastąpiła też modyfikacja w ułożeniu niektórych budynków i ogrodzeń. Dodano też parę obiektów, które nie były obecne w The Phantom Pain. Całość wygląda interesująco, jeśli przymkniemy oko na fakt, że deweloperzy poszli po najmniejszej linii oporu.

Zdanie na temat gry i samego pomysłu na umieszczenie jej w uniwersum Metal Gear zostawiam oczywiście wam. Poniżej znajdziecie filmik porównujący obie wersje Afganistanu (o ile ten nadal tak będzie się nazywał w Metal Gear Survive).