Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Mafia III PS4 Ciekawostki

1

Jest to pierwsza gra z serii, której protagonista ma czarny kolor skóry.

2

W przeciwieństwie do innych części serii, których akcja toczy się na przestrzeni wielu lat, fabuła trzeciej odsłony zamyka się w ciągu dziewięciu miesięcy.

3

W grze ponownie pojawi się Vito Scaletta. Oznacza to, że postać ta występuje w każdej części gry. W pierwszej części, jako niezidentyfikowany zabójca, w drugiej protagonista, a w trzeciej - członek organizacji Lincolna.

4

Kiedy stan zdrowia Lincolna się pogarsza, ekran pokrywa się szarym filtrem oraz można usłyszeć śmigła helikoptera. Te czynniki powiązane są ze wspomnieniami bohatera z wojny w Wietnamie. Podczas wojny ranni żołnierze byli transportowani za pomocą helikopterów.

5

Podczas rozgrywki Lincoln potrafi posługiwać się bronią jednoręczną zarówno prawą, jak i lewą ręką. Jest to nawiązanie do Wojny w Wietnamie, podczas której amerykańscy żołnierze byli uczeni posługiwać się bronią obiema rękoma, by radzić sobie ze strzelaniem nawet w kryzysowych sytuacjach.

6

New Bordeaux - miasto w którym toczy się fabuła Mafia III - pojawiło się na niedawno opublikowanej mapie świata Red Dead Redemption 2, które również zostanie wydane przez 2K Games. Co prawda Red Dead Redemption 2 będzie toczyć się około 100 lat wcześniej niż wydarzenia Mafia III, ale należy się spodziewać wielu ciekawostek związanych z występowaniem miasta w obu grach.