Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Life is Strange PS4

Ocena gry: 8.86 / 10 - Głosów: 7

  • Life is Strange (PS4) - Screenshot #1
  • Life is Strange (PS4) - Screenshot #2
  • Life is Strange (PS4) - Screenshot #3
  • Life is Strange (PS4) - Screenshot #4
  • Life is Strange (PS4) - Screenshot #5
  • Life is Strange (PS4) - Screenshot #6

Life is Strange (PS4) - to niekonwencjonalna produkcja francuskiego studia deweloperskiego DONTNOD Entertainment, znanego graczom z niezbyt przychylnie ocenionej przez branżę elektronicznej rozrywki debiutanckiej gry zespołu - Remember Me. Aktualny tytuł przygotowany został nie tylko na konsole poprzedniej i obecnej, ósmej już generacji, ale również na komputery klasy PC.

Wydawcą gry Life is Strange jest firma Square Enix - oprócz konsoli PS4 tytuł ten zadebiutował również na PS3, Xbox 360, Xbox One oraz komputerach klasy PC.

Fabuła

Scenariusz Life is Strange osadzony został w Arcadia Bay - fikcyjnym mieście w stanie Oregon na terenie Stanów Zjednoczonych. Po pięciu latach nieobecności do tego spokojnego na pierwszy rzut oka miasteczka powraca Max Caulfield. Odnawiając relacje z dawną przyjaciółką, Chloe, dziewczyny próbują odkryć niechlubną prawdą kryjącą się za zaginięciem jej wspólnej koleżanki ze studiów - Rachel Amber.

Rozgrywka

Life is Strange, w wersji na konsolę PlayStation 4, to w dużym stopniu gra przygodowa, w której najważniejszy wedle twórców jest scenariusz i idąca za nim historia - to opowieść, w której każdy wybór ma swoje konsekwencje i odgrywa istotną rolę pod względem przebiegu przyszłych wydarzeń. Ale historia Max niesie za sobą pewną niespodziankę - dziewczyna ma niezwykłą zdolność cofania się w czasie. Czy umiejętność ta wystarczy, aby poznać prawdę związaną z zaginięciem Rachel i zmienić bieg historii?

Life is Strange to opowieść, która podzielona została na pięć epizodów (zabieg doskonale znany fanom gier przygodowych spod szyldu studia deweloperskiego Telltale Games). Każdy z epizodów, które publikowane w przypadku PlayStation 4 będą w ramach usługi PlayStation Store jest ze sobą ściśle powiązany pod względem fabularnym.

Premiera

Nazwa EpizoduScenariuszData Premiery
Episode 1: ChrysalisChristian Divine, Jean-Luc Cano30 Stycznia 2015 roku
Episode 2: Out of TimeChristian Divine, Jean-Luc Cano24 Marca 2015 roku
Episode 3: Chaos TheoryMaj 2015 roku
Episode 4: Dark Room
Episode 5: Polarized

Deweloperzy

Jean-Max Moris

Jean-Max Moris

Jean-Max Moris - dyrektor kreatywny pracujący dla francuskiego studia deweloperskiego DONTNOD Entertainment. Debiutanckim projektem Jeana na stanowisku dyrektora kreatywnego był pierwszy projekt autorstwa DONTNOD - gra Remember Me, przy której piastował również rolę głównego reżysera. Mimo,...

Forum Dyskusyjne

Episode 3: Chaos Theory - wrażenia 0 egocentryk 2015-06-04 17:44:22

Materiały Video

Trailer

Inne gry na PS4

Life is Strange - okładka
  • 16+
  • Przekleństwa
  • Narkotyki
  • Przemoc
Strony Internetowe
Life is Strange | PS4 - Data Premiery
PL 2016-01-22
UK 2015-01-30
US 2015-01-30