Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Inside PS4

Ocena gry: 8.5 / 10 - Głosów: 2

  • Inside (PS4) - Screenshot #1
  • Inside (PS4) - Screenshot #2
  • Inside (PS4) - Screenshot #3

Inside (PS4) - nazwa stylizowana, jako INSIDE - niekonwencjonalny projekt duńskiego studia deweloperskiego PlayDead, które komercyjny sukces odniosło w 2010 roku przygotowując świetnie ocenianą przez branżę elektronicznej rozrywki grę Limbo.

Aktualna gra studia klimatem nawiązuje do poprzedniego tytułu i podobnie, jak wspomniane Limbo jest zręcznościową platformówką, w której największy nacisk twórcy położyli na odpowiednią prezentację historii i atmosferę rozgrywki.

Firma PlayDead występuje również w roli wydawcy gry Inside. Oprócz konsoli PS4, tytuł ten zadebiutował również na Xbox One oraz komputerach klasy PC (dzięki platformie dystrybucji cyfrowej Steam).

Fabuła

Scenariusz Inside umiejscowiony został w niedalekiej przyszłości, w świecie, w którym siły zła próbują przejąć kontrolę nad światem za pomocą przeprowadzanych na ludziach, tajemniczych eksperymentach. W tym mrocznym i deszczowym miejscu znalazł się jednak chłopiec, który jest w stanie uratować ludzkość przed grożącą jej zagładą.

Rozgrywka

Pod względem mechaniki rozgrywki Inside, w wersji na konsolę PlayStation 4, przypomina w dużym stopniu poprzedni projekt studia PlayDead - Limbo. To gra platformowa łącząca w sobie proste elementy logiczne zmuszając gracza nie tylko do odpowiedniej sprawności manualnej, ale również do rozwiązania niezbyt skomplikowanych zagadek czekających na głównego bohatera w trakcie rozgrywki.

W miarę postępów w zabawie poznajemy kolejne, mroczne elementy historii zagłębiając się nie tylko w losy głównego bohatera, ale również poznając motywację sił ciemności.

To, co znane, przestaje być koszmarem. To, z czym umie się walczyć, nie jest już takie groźne.
Andrzej Sapkowski

Nie wszystkie gry, w które przyjdzie nam zagrać, są tak do końca poprawne. Cóż rozumieć przez słowo 'poprawne' zapytacie? Może na przykładzie będzie łatwiej. Weźmy serie o pewnym chłopcu, co biegać po dachach się nie bał. Morderstwa...

Forum Dyskusyjne

Brak wątków na forum.

Inne gry na PS4

Inside - okładka
  • 18+
  • Przemoc
Strony Internetowe
Inside | PS4 - Data Premiery
PL 2016-08-23
UK 2016-08-23
US 2016-08-23