Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Home PS4

Ocena gry: - / 10 - Głosów: 0

  • Home (PS4) - Screenshot #1
  • Home (PS4) - Screenshot #2
  • Home (PS4) - Screenshot #3
  • Home (PS4) - Screenshot #4

Home - niezależna produkcja autorstwa Benjamina Riversa reprezentująca gatunek gier przygodowych z elementami horroru. Tytuł ten, pierwotnie przygotowany z myślą o komputerach klasy PC, zrealizowany został w stylizowanej na ośmiobitową oprawie graficznej (zarówno postać głównego bohatera, jak i całe otoczenie zobrazowane zostały za pomocą niewielkiej ilości pikseli).

Fabuła

Scenariusz Home rozpoczyna się w momencie, gdy główny bohater, zbudzony przez nadchodzącą burzę, odzyskuje świadomość w obcym i dodatkowo opuszczonym domu. Nie znając przyczyn swojego pobytu tutaj już wkrótce znajduje zwłoki mężczyzny. W tym miejscu rozpoczyna się przerażająca opowieść o własnych lękach, drastycznych faktach oraz strachu o życie własne, jak i ukochanej żony Rachel.

Co to za dom? Kto zamordował tego mężczyznę? Kim on w ogóle jest?

Rozgrywka

Mechanika rozgrywki zaprezentowana w Home pod wieloma względami przypomina klasyczne produkcje przygodowe - jednak tym co wyróżnia grę od innych jest przede wszystkim sposób prowadzenia narracji, która jest najważniejszym elementem tego tytułu.

Główny bohater porusza się w dwuwymiarowym świecie i korzystając z różnorodnych przedmiotów rozsianych po domu próbuje rozwiązać zagadkę tajemniczego morderstwa oraz samego domu. Co zresztą nie jest proste, bowiem odpowiednio skonstruowana fabuła, pełna zwrotów akcji, sprawia że to od gracza finalnie zależy, co stanie się na końcu zabawy.

Klimat rozgrywki w Home potęguje odpowiednio dobrana ścieżka dźwiękowa oraz paleta kolorów, które ze względu na swoją barwę oraz oszczędność doskonale budują klimat grozy.

Deweloperzy

Benjamin Rivers

Benjamin Rivers

Benjamin Rivers - niezależny, kanadyjski (zamieszkały obecnie w Kanadzie) projektant gier video (znany przede wszystkim z prac nad takimi projektami, jak Home, czy też Alone With You), ilustrator oraz artysta komiksowy.

Tworzone przez niego gry charakteryzuje ujednolicony...

Forum Dyskusyjne

Brak wątków na forum.

Inne gry na PS4

Home - okładka
  • 16+
  • Strach
Strony Internetowe
Home | PS4 - Data Premiery
PL
UK
US 2014-08-31