Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Hellblade: Senua's Sacrifice PS4

Ocena gry: 8 / 10 - Głosów: 1

 • Hellblade: Senua's Sacrifice (PS4) - Screenshot #1
 • Hellblade: Senua's Sacrifice (PS4) - Screenshot #2
 • Hellblade: Senua's Sacrifice (PS4) - Screenshot #3
 • Hellblade: Senua's Sacrifice (PS4) - Screenshot #4
 • Hellblade: Senua's Sacrifice (PS4) - Screenshot #5
 • Hellblade: Senua's Sacrifice (PS4) - Screenshot #6
 • Hellblade: Senua's Sacrifice (PS4) - Screenshot #7
 • Hellblade: Senua's Sacrifice (PS4) - Screenshot #8
 • Hellblade: Senua's Sacrifice (PS4) - Screenshot #9
 • Hellblade: Senua's Sacrifice (PS4) - Screenshot #10
 • Hellblade: Senua's Sacrifice (PS4) - Screenshot #11
 • Hellblade: Senua's Sacrifice (PS4) - Screenshot #12

Hellblade: Senua's Sacrifice (PS4) - niekonwencjonalny, skierowany przede wszystkim do dorosłych odbiorców, projekt angielskiego studia deweloperskiego Ninja Theory - zespołu, który w swoim dorobku ma takie tytuły, jak Heavenly Sword, Enslaved: Odyssey to the West, czy też DmC: Definitive Edition.

Mimo, że Hellblade: Senua's Sacrifice jest grą relatywnie niskobudżetową, to jednak poziom jej wykonania bez problemu można porównać z innymi produkcjami z kategorii AAA. W kreacji tytułu bierze udział jedynie piętnaście osób z zespołu Ninja Theory.

Gra tworzona jest z wykorzystaniem silnika Unreal Engine 4. Wydawcą tytułu jest koncern Sony Interactive Entertainment - premiera gry jest planowana na 8 sierpnia 2017 roku. Wśród platform docelowych znajduje się zarówno konsola PS4, jak i komputery klasy PC.

Fabuła

Tematem przewodnim gry jest zdrowie psychiczne i psychoza głównej bohaterki - to kluczowe według deweloperów aspekty, które rozwijane będą wraz z postępem fabuły Hellblade: Senua's Sacrifice.

Scenariusz inspirowany jest prawdziwymi, historycznymi wydarzeniami - opowiada graczom historię Senua, celtyckiej wojowniczki, która przeżywa głęboką traumę po inwazji Wikingów.

Rozgrywka

Hellblade: Senua's Sacrifice, w wersji na PlayStation 4, jest dynamiczną grą akcji, w której świat obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Mimo, że samo przetrwanie, a co za tym idzie walka z przeciwnikami w krainie umarłych jest istotnym elementem gry, to jednak główny nacisk twórcy położyli na sposób prezentowania historii oraz jej wpływ na zdrowie psychiczne głównej bohaterki opowieści.

Proces Produkcji

Studio Ninja Theory nazywa Hellblade "niezależną grą AAA", co bezpośrednio odnosi się do faktu, iż gra tworzona i wydana została bez wpływu wydawcy na cały proceder, ale jakością oraz wartością produkcyjną przypomina inne tytuły AAA dostępne na rynku elektronicznej rozrywki. Studio, przez prawie 17 lat obecności na rynku, wypracowało styl tworzenia gier oparty na trzech kluczowych elementach - widowiskowa walka, silny nacisk na historię bohaterów oraz unikalny kierunek artystyczny. W swojej najnowszej produkcji próbowali wyciągnąć wszystko, co najlepsze, właśnie z tych trzech składowych.

Hellblade jest opisywana, jako doświadczenie skoncentrowane na dostarczeniu graczom głębokich pod względem psychologicznym postaci, świetnie dopracowanym świecie gry oraz opiewające w niezwykle brutalną i bezkompromisową walkę.

Gra Hellblade: Senua's Sacrifice po raz pierwszy zapowiedziana została na konferencji koncernu Sony w trakcie imprezy Gamescom - 12 sierpnia 2014 roku, gdzie zaprezentowany został pierwszy zwiastun produkcji. Do prac nad tym tytułem powraca Hugues Giboire, dyrektor kreatywny, odpowiedzialny za finalny wygląd Heavenly Sword. Wersja tytułu na komputery klasy PC zapowiedziana została 9 stycznia 2015 roku. Pierwszy fragment rozgrywki, jeszcze z wczesnej fazy produkcji gry, zaprezentowany został 'za zamkniętymi drzwiami' w trakcie Gamescom 2015. Następnie opublikowany został na kanale YouTube studia Ninja Theory.

Nad Hellblade pracowało tylko 20 osób (dane pochodzą z początku września 2015 roku). Zgodnie z informacjami udostępnianymi przez studio, właśnie w tym momencie proces deweloperski ruszył zupełnie od nowa - część pomysłów został porzucona, inne całkowicie przemodelowane. Oficjalny, finalny tytuł gry, Hellblade: Senua's Sacrifice, przedstawiony został przez studio w marcu 2016 roku.

Dystrybucja

Gra rozprowadzana jest przez zespół Ninja Theory tylko w dystrybucji cyfrowej (nie ma możliwości zakupu pudełkowej wersji tego tytułu) - powodem takiego stanu rzeczy była chęć ograniczenia kosztów wydania gry oraz fakt, iż w przypadku takiego modelu sprzedaży, większa część dochodu trafia faktycznie do twórców gry. Hellblade: Senua's Sacrifice gracze mogą zakupić zarówno na PlayStation Store (wersja na konsolę PlayStation 4) lub też za pośrednictwem systemu dystrybucji cyfrowej Steam (wersja na PC).

Muzyka

Autorem ścieżki dźwiękowej jest Andy LaPlegua - norweski muzyk i kompozytor, założyciel i czołowy piosenkach zespołu Icon of Coil.

Postaci

Senua

Senua

Senua - główna bohaterka i zarazem grywalna postać w Hellblade - najnowszym projekcie studia deweloperskiego z Cambridge w Wielkej Brytanii - Ninja Theory. Celtycka wojowniczka, która przeżywa wyjątkową traumę po inwazji wrogich wojsk Wikingów.

Historia opowiedziana...

Deweloperzy

Tameem Antoniades

Tameem Antoniades

Tameem Antoniades - dyrektor kreatywny oraz jeden z głównych reżyserów w założonym w 2004 roku przez czwórkę przyjaciół studiu deweloperskim Ninja Theory. Tameem miał przyjemność pracować przy takich produkcjach, jak Heavenly Sword, czy też wyjątkowo oczekiwany przez...

Dominic Matthews

Dominic Matthews

Dominic Matthews - producent wykonawczy, były pracownik zespołu deweloperskiego japońskiego koncernu Capcom, od kilku lat zatrudniony w brytyjskim (Cambridge, Wielka Brytania) studiu Ninja Theory, w którym miał przyjemność brać udział w pracach nad Dexed (PlayStation VR), a obecnie...

Andy LaPlegua

Andy LaPlegua

Andy LaPlegua, a właściwie Ole Anders Olsen - urodzony 15 września 1975 roku w Fredrikstad (Norwegia) - muzyk znany przede wszystkim, jako założyciel oraz główna twarz i piosenkarz zespołu Icon of Coil (specjalizującego się w graniu muzyki z pogranicza gatunku futurepop). Andy...

Alessandro Taini

Alessandro Taini

Alessandro Taini - zamieszkały w Londynie, artysta koncepcyjny, ilustrator i przez ponad dwanaście lat (2003 - wrzesień 2015) współpracownik i finalnie dyrektor kreatywny brytyjskiego studia deweloperskiego [[dev/Ninja Theory]].

Alessandro Taini to człowiek nie tylko...

Forum Dyskusyjne

Brak wątków na forum.

Materiały Video

Accolades Trailer

Official Trailer

Dev Diary: Hearing Voices

Ragnarok Trailer

The Faces Behind The Voices

Myths & Madness

Hellblade - Senua's Sacrifice

Hellblade - Pre Production Environment Art Style Tes

Hellblade - Development Diary: The Mind of Senua

Inne gry na PS4

Hellblade: Senua's Sacrifice - okładka
 • 18+
 • Strach
 • Przemoc
Strony Internetowe
Hellblade: Senua's Sacrifice | PS4 - Data Premiery
PL 2017-08-08
UK 2017-08-08
US 2017-08-08