Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Grand Theft Auto V PS4

Ocena gry: 9 / 10 - Głosów: 4

 • Grand Theft Auto V (PS4) - Screenshot #1
 • Grand Theft Auto V (PS4) - Screenshot #2
 • Grand Theft Auto V (PS4) - Screenshot #3
 • Grand Theft Auto V (PS4) - Screenshot #4
 • Grand Theft Auto V (PS4) - Screenshot #5
 • Grand Theft Auto V (PS4) - Screenshot #6
 • Grand Theft Auto V (PS4) - Screenshot #7
 • Grand Theft Auto V (PS4) - Screenshot #8
 • Grand Theft Auto V (PS4) - Screenshot #9
 • Grand Theft Auto V (PS4) - Screenshot #10
 • Grand Theft Auto V (PS4) - Screenshot #11
 • Grand Theft Auto V (PS4) - Screenshot #12

Grand Theft Auto V (PS4) - GTA V, GTA 5 - kolejna odsłona najpopularniejszej w historii elektronicznej rozrywki gry wideo pierwotnie przygotowana została na konsole poprzedniej generacji (PlayStation 3 oraz Xbox 360). Na kanwie ogromnego sukcesu i wyjątkowo pozytywnych recenzji tytuł ten opracowany został również z myślą o konsoli PlayStation 4, Xbox One oraz PC.

Odświeżona wersja Grand Theft Auto V to nie tylko urozmaicona oprawa graficzna, czy też większa rozdzielczość obrazu - twórcy przygotowali dla graczy wiele urozmaiceń, z których część korzysta z możliwości sprzętowych konsol obecnej generacji (zwiększenie ruchu na drogach, dopracowany system zniszczeń oraz efektów pogodowych, etc.).

Wartym odnotowania bezwzględnie jest fakt, iż osoby które miały wcześniej przyjemność zagrania w Grand Theft Auto V na konsoli PlayStation 3 mogą bez problemu przenieść swoje postaci i zapisane stany gry, tak aby dalej kontynuować rozgrywkę już na PlayStation 4.

Wydawcą gry Grand Theft Auto V jest jej producent, studio deweloperskie Rockstar Games. Dystrybutorem tego tytułu na polskim rynku jest firma Cenega S.A. Wśród platform docelowych, oprócz konsoli PS4, znalazły się również systemy PS3, Xbox 360, Xbox One oraz komputery klasy PC.

Fabuła

Scenariusz Grand Theft Auto V pozwoli graczom wcielenie się w jedną z trzech niezwykle zróżnicowanych postaci. Michael, pierwszy z nich, objęty jest przez FBI programem ochrony świadków - wcześniejsza kariera przestępcza w postaci okradania banków na wschodnim wybrzeżu dała organom ścigania wyjątkowo cenne informacje wywiadowcze. Trevor, były pilot wojskowy, to postać która cierpi na bardzo poważne zaburzenia psychiki. Ostatnim z nich jest Franklin, który dla jednego z dilerów samochodowych trudni się odzyskiwaniem niespłaconych aut.

W trakcie postępów w rozgrywce gracze będą mieli okazję poznać szczegółowo aktualne, jak i wcześniejsze losy bohaterów oraz ich wzajemne koligacje. Niejednokrotnie poszczególne misje scenariusza przeprowadzane są przez wszystkie z trzech postaci, poprzez które gracz może w wygodny sposób przełączać się w dowolnym momencie rozgrywki.

Setting

Miejscem akcji Grand Theft Auto V jest ogromna, fikcyjna metropolia Los Santos. Studio deweloperskie Rockstar Games zadbało, by teren, po którym porusza się gracz był przygotowany niezwykle starannie, a samo środowisko gry zostało odpowiednio zróżnicowane - w skład terenu gry wchodzą między innymi połacie górskie, pustynie, tereny rolne, doliny, nabrzeże (wraz z towarzyszącym mu terenem podwodnym), centrum miasta, czy też obiekty wojskowe.

Los Santos pod względem zróżnicowania terenu oraz kultury odpowiada stanowi Kalifornia w USA - autorzy gry dopracowali praktycznie każdy aspekt miejsca, w którym toczy się akcja - zarówno pod względem architektury, zachowania obywateli, czy też obecnych w grze pojazdów.

Rozgrywka

Mechanika rozgrywki w Grand Theft Auto V, w przypadku konsoli PlayStation 4, pod wieloma względami przypomina poprzednią odsłonę tej niezwykle popularnej serii - przez większą część gry świat postrzegamy z perspektywy trzeciej osoby wykonując powierzone graczowi misje, które posuwają główny wątek fabularny naprzód. Wachlarz dostępnych misji jest bardzo zróżnicowany - poczynając od napadów na bank, poprzez pościgi, zabójstwa, przechwycenie niezwykle cennego ładunku, czy też misje ratunkowe.

Misje związane z głównym wątkiem fabularnym zostały ściśle powiązane z każdym z trójki głównych bohaterów - w trakcie ich trwania gracz ma możliwość poznania motywacji, przeszłości oraz przyszłych planów konkretnej postaci. Często też elementem poszczególnych wątków fabularnych będzie bezpośrednia rodzina któregoś z bohaterów i związane z nią problemu natury chociażby emocjonalnej.

Dodatkowo, co jest już w pewnym sensie synonimem serii Grand Theft Auto, wolny od zadań czas gracz może urozmaicać sobie poprzez uczestnictwo w sporej ilości różnorodnych minigier - wśród nich dostępne są chociażby takie aktywności, jak tenis, nurkowanie, yoga, czy też gra w golfa.

Multiplayer

Jedną z nowości przygotowanych przez deweloperów z Rockstar w Grand Theft Auto V jest z pewnością tryb multiplayer - gracze nie wcielają się jednak w postaci znane z trybu fabularnego, zamiast tego tworzą i poprzez wykonywanie poszczególnych misji rozwijają zupełnie nowych bohaterów. W misjach, które obejmują na przykład napady, walki wrogich sobie gangów, czy też pościgi, wziąć może udział jednocześnie 16 graczy.

Forum Dyskusyjne

Brak wątków na forum.

Materiały Video

GTA Online - Import/Export Trailer

GTA Online - Bikers Trailer

Inne gry na PS4

Grand Theft Auto V - okładka
 • 18+
 • Przekleństwa
 • Przemoc
 • Online
Strony Internetowe / Kosmetolog Chodzież
Grand Theft Auto V | PS4 - Data Premiery
PL 2014-11-18
UK 2014-11-18
US 2014-11-18