Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Final Fantasy XII: The Zodiac Age PS4 Ciekawostki

1

Oryginalna wersja Final Fantasy XII była szóstą w historii grą wideo, która otrzymała ocenę 40/40 punktów w japońskim magazynie Famitsu (każda gra recenzowana jest przez czterech niezależnych redaktorów, których ocena jednostkowa,maksymalnie 10 punktów, sumowana jest i przedstawiana w skali 40-sto punktowej).

2

Nazwy wszystkich większych statków powietrznych występujących w grze pochodzą od nazw żywiołów obecnych w poprzednich grach z serii Final Fantasy.

3

To pierwsza gra z serii, której motywem przewodnim nie była miłość. Żadna z postaci nie zakochała się w żadnym innym członku grupy bohaterów.

4

Jedno z zadań głównego bohatera (Vaan) po dotarciu do Archades związane z jest z dziewczyną kupującą bilety na występ 'Mummers of Tantalus' - to odwołanie do trupy Tantalus występującej w Final Fantasy IX.

5

Dwunasta część Final Fantasy była jedyną do momentu premiery, w której Cid (powracający bohater) nie dołączył, ani nie asystował drużynie gracza w żaden sposób. Zamiast tego Cid występuje w roli adwersarza, z którym walczyć musza gracze. To również trzecia część Final Fantasy, w której Cid jest bezpośrednio związany z jednym z członków grupy bohaterów gracza (Cid jest ojcem Balthier). Dwie inne gry to Final Fantasy IX i X.

6

Final Fantasy XII: The Zodiac Age - to pierwsza odsłona cyklu, w której walki odbywają się na terenie rzeczywiście odwiedzanym przez gracza - wszystkie poprzednie części rozgrywały pojedynki na osobnych arenach (nie związanych bezpośrednio ze scenografią, na której znajduje się gracz).

7

Oryginalna wersja Final Fantasy XII tworzona była przez większość deweloperów pracujących wcześniej nad Final Fantasy Tactics (1997), Vagrant Story (2000) oraz Final Fantasy Tactics Advance (2003). O ile Tactics i część XII rozgrywają się w tym samym uniwersum (region znany, jako Ivalice), to kraina Ivalice występująca w Tactics Advance jest osobnym magicznym światem, który oparty został o setting z Final Fantasy XII.

8

Gra zawiera wiele odniesień do poprzednich produkcji tego zespołu dewelperskiego - dla przykładu Montblanc kierujący klanem w Final Fantasy XII wcześniej pojawił się, jako postać główna w Tactics Advance. Innym przykładem może być fakt, iż gracz może osiągnąć klanową rangę Riskbreaker, będącą bezpośrednim odniesieniem do gry Vagrant Story.