Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Final Fantasy XII: The Zodiac Age PS4

Ocena gry: 8 / 10 - Głosów: 1

  • Final Fantasy XII: The Zodiac Age (PS4) - Screenshot #1
  • Final Fantasy XII: The Zodiac Age (PS4) - Screenshot #2
  • Final Fantasy XII: The Zodiac Age (PS4) - Screenshot #3
  • Final Fantasy XII: The Zodiac Age (PS4) - Screenshot #4

Final Fantasy XII: The Zodiac Age (PS4) - zremasterowana wersja wydanej pierwotnie w marcu 2006 roku na konsolę PlayStation 2 gry Final Fantasy XII (ファイナルファンタジーXII Fainaru Fantajī Tuerubu) - projektu będącego przedstawicielem gatunku jRPG, stanowiącego dwunastą w głównym nurcie odsłonę niezwykle popularnej serii Final Fantasy.

Za stworzenie odświeżonej edycji, podobnie jak i oryginału, odpowiada wewnętrzne studio deweloperskie koncernu Square Enix, który występuje w przypadku tej gry również w roli wydawcy. Polskim dystrybutorem jest firma Cenega - światowa data premiery zaplanowana została na 11 lipca 2017 roku - tytuł przygotowany został ekskluzywnie z myślą o konsoli PS4.

Gra Final Fantasy XII: The Zodiac Age cechuje się względem oryginału przede wszystkim poprawioną oprawą audio-wizualną, dostosowaną do możliwości konsoli PlayStation 4 - rozdzielczość gry została podniesiona do 1080p, twórcy zwiększyli również rozdzielczość wszystkich występujących w grze tekstur, a sam projekt oparty został na edycji, która nigdy nie ujrzała światła dziennego poza Japonią - wersji oferującej dodatkowe tryby zabawy oraz system rozwoju postaci.

Fabuła

Scenariusz i historia zaprezentowana przez autorów Final Fantasy XII: The Zodiac Age osadzona została w świecie Ivalice - miejscu, które fani serii kojarzą z takich odsłon cyklu, jak Final Fantasy Tactics oraz Final Fantasy Tactics Advance. Fabuła koncentruje się na walce królestw o wpływy - dwa z nich (Arcadia oraz Rozaria) zaciekle walczyły między sobą o nowe terytoria, natomiast trzecie, Dalmasca, próbowało przez wiele lat zachować neutralność.

Sytuacja uległa jednak zmianie w momencie, gdy Dalmasca została najechana przez wojska Arcadii - mieszkańcy stolicy królestwa, Rabanastre, żyją obecnie pod rządami najeźdźcy. Jednym z nich jest Vaan, młody mężczyzna szukający winnych odpowiedzialnych za śmierć brata, Rexa, który jako część królewskiej armii miał za wszelką cenę bronić króla Dalmascy. To właśnie historia Vaana jest motorem napędowym i główną osią fabularną gry Final Fantasy XII: The Zodiac Age.

Mechanika Rozgrywki

Final Fantasy XII: The Zodiac Age to produkcja reprezentująca gatunek jRPG, w której akcja zaprezentowana została z perspektywy trzeciej osoby (TPP). W odróżnieniu od poprzednich odsłon serii Fina Fantasy, gracz ma również możliwość kontrolowania kamery.

W trakcie obecności w miastach gracze obserwują rozgrywkę tylko z perspektywy głównego protagonisty, w terenie natomiast gracz może przełączać się pomiędzy dowolną postacią będącą częścią drużyny złożonej przez głównego bohatera. W przeciwieństwie do poprzednich odsłon cyklu, twórcy przygotowali oprawę wizualną zachowując wszelkie proporcje dotyczące wielkości obiektów - nie występują więc takie sytuacje, w których postaci bohaterów są nienaturalnie wielkie względem otoczenia.

Eksploracja świata gry odbywa się zarówno pieszo, jak i z wykorzystaniem Chocobo oraz statku powietrznego. Ta odsłona serii restrukturyzuje również system zdobywania gil (wewnętrzna waluta w grach Final Fantasy) - zamiast niej większość pokonanych przeciwników opuszcza po śmierci elementy ekwipunku (tak zwany 'loot'), który może zostać sprzedany w sklepach znajdujących się w miastach. To nawiązuje bezpośrednio do nowego systemu nagród zdobywanych po każdej walce.

Forum Dyskusyjne

Brak wątków na forum.

Materiały Video

FINAL FANTASY XII THE ZODIAC AGE - Adventure Awaits Trailer

FINAL FANTASY XII THE ZODIAC AGE - Remastered Title Cinematic Trailer

FINAL FANTASY XII THE ZODIAC AGE - Launch Trailer

Final Fantasy XII: The Zodiac Age PS4 Gameplay

FINAL FANTASY XII THE ZODIAC AGE - Story Trailer

Final Fantasy XII The Zodiac Age - Gambit System Trailer

Final Fantasy XII The Zodiac Age - 2017 Spring Trailer

Inne gry na PS4

Final Fantasy XII: The Zodiac Age - okładka
  • 16+
  • Przemoc
Strony Internetowe
Final Fantasy XII: The Zodiac Age | PS4 - Data Premiery
PL 2017-07-11
UK 2017-07-11
US 2017-07-11