Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Fe PS4

Ocena gry: 8 / 10 - Głosów: 1

  • Fe (PS4) - Screenshot #1
  • Fe (PS4) - Screenshot #2
  • Fe (PS4) - Screenshot #3

Fe (PS4) - przygodowa gra akcji z elementami platformowymi, w której gracze kierują tytułowym, podobnym do lisa stworzeniem, jaki stara się bronić zamieszkiwanego przez siebie lasu przed wrogimi stworzeniami określanymi mianem 'Silent Ones' - aby tego dokonać będzie potrzebował jednak pomocy innych mieszkańców tego miejsca oraz umiejętności, które nabędzie pomagając przy okazji innym leśnym stworzeniom.

Za przygotowanie gry odpowiedzialne jest szwedzkie studio deweloperskie Zoink Games (autorzy Stick It to The Man!, Zombie Vikings, czy też Flipping Death), a sama gra wydana została przez koncern Electronic Arts w ramach rozwijającego się programu EA Originals - to druga gra wydana pod tą marką, pierwszą z nich była produkcja ze stajni Coldwood Interactive - Unravel.

Gra Fe przygotowana została z myślą o użytkownikach PC oraz posiadaczach konsol ósmej generacji - Nintendo Switch, PS4 oraz Xbox One. Premiera gry w wersji na konsolę PlayStation 4 została ustalona przez wydawcę na 16 lutego 2018 roku.

Mechanika Rozgrywki

Fe to przygodowa gra z elementami akcji oraz gatunku gier platformowych - gracze wcielają się w stworzenie podobne do lisa, którego celem jest obrona mieszkańców pięknego lasu przed tajemniczymi stworzeniami atakującymi cały ekosystem. Mechanika rozgrywki w dużej mierze opiera się na śpiewie - Fe może śpiewać do innych stworzeń lub też obiektów znajdujących się w lesie, prosząc tym samym o pomoc. Te stworzenia mogą naszego bohatera nauczyć nowych piosenek, które dają mu nowe umiejętności - jak na przykład aktywacja kwiatów, które od tego momentu będą służyć naszej postaci, jako platformy, po których może skakać, dostając się tym samym do wyżej położonych lokacji.

Gra cechuje się sposobem prowadzenia rozgrywki, który nie prowadzi graczy za rączkę - muszą oni sami eksperymentować z mechaniką rozgrywki oraz leśnym ekosystemem, by ruszyć dalej. Jednym z przykładów jest fakt, iż konkretny gatunek ptaków upodobał sobie konkretny kwiat, co może sugerować, że pieśń, którą może przekazać nam latające stworzenie będzie w stanie aktywować ów kwiat. Pod tym względem Fe jest często porównywane do takich gier, jak Journey, czy też Shadow of the Colossus.

Forum Dyskusyjne

Brak wątków na forum.

Materiały Video

Launch Trailer

PSX 2017 Gameplay Demo

Gameplay Trailer - EA PLAY 2016

Inne gry na PS4

Fe - okładka
  • 7+
  • Strach
  • Przemoc
Strony Internetowe
Fe | PS4 - Data Premiery
PL
UK 2018-02-16
US 2018-02-16