Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Doom PS4

Ocena gry: 8.25 / 10 - Głosów: 4

  • Doom (PS4) - Screenshot #1
  • Doom (PS4) - Screenshot #2
  • Doom (PS4) - Screenshot #3
  • Doom (PS4) - Screenshot #4
  • Doom (PS4) - Screenshot #5
  • Doom (PS4) - Screenshot #6

Doom (nazwa stylizowana jako DOOM i pierwotnie gra znana jako Doom 4) - produkcja przygotowana przez legendarne już w branży elektronicznej rozrywki studio deweloperskie id Software - tytuł ten należy traktować, jako całkowite odświeżenie serii, która zadebiutowała na rynku w 1993 roku zmieniając na zawsze przyszłe oblicze gier z gatunku FPS (First-Person Shooter).

Oficjalnie reboot Doom szerszemu gronu zaprezentowany został 15 czerwca 2015 roku w trakcie konferencji koncernu Bethesda na targach elektronicznej rozrywki E3 2015, kiedy to opublikowany został pierwszy zwiastun oraz obszerny materiał prezentujący fragment rozgrywki.

Fabuła

Scenariusz Doom pełni rolę typowo drugoplanową i jest swoistym uzasadnieniem akcji, która niezmiennie towarzyszy grom z tej serii przez ostatnie dwie dekady. Historia stworzona przez twórców rozgrywa sięw przyszłości, kiedy to potężna korporacja eksploruje planetę Mars.

W trakcie prowadzonych w tym miejscu eksperymentów przez przypadek uruchomiony zostaje portal, przez który na powierzchnię czerwonej planety dostają się oddziały potężnych, krwiożerczych potworów. Na miejsce zdarzenia zostaje wysłany komandos, którego celem jest eliminacja zagrożenia.

Rozgrywka

Doom to bez wątpienia klasyka gatunku gier akcji oraz tytuł, który ukierunkował przyszłe gry z serii FPS (First-Person Shooter) - to wyjątkowo szybka i dynamiczna gra, której podstawowym celem jest eksterminacja ogromnej liczby wrogów rozsianych na terenie baz badawczych umiejscowionych na planecie Mars.

Mechanika rozgrywki nawiązuje do klasycznych części cyklu Doom - jest niezwykle krwawa, brutalna oraz o wiele szybsza, niż w przypadku prekursora tej serii.

Główny bohater w swojej samotnej misji zniszczenia potężnych przeciwników ma do dyspozycji szeroki zakres uzbrojenia, poczynając od pistoletów, poprzez karabiny maszynowe, strzelby, a na potężnym BFG kończąc. Twórcy wzbogacili rozgrywkę o zróżnicowany wachlarz umiejętności pozwalających graczom na efektywną egzekucję zaskoczonych lub też częściowo rannych przeciwników.

Elementem w znacznym stopniu urozmaicającym rozgrywkę w Doom jest bez wątpienia tryb multiplayer, który dzięki wysokiej dynamice zabawy znacznie rozbudowuje czas, jaki gracze spędzą przy najnowszej odsłonie tej serii.

Forum Dyskusyjne

DOOM zaprezentowany na E3 2015! 1 cypher 2015-06-15 11:20:18

Materiały Video

DOOM - 4K Update

DOOM – Launch Trailer

DOOM - Gameplay Trailer

Gameplay Demo E3 2015

Inne gry na PS4

Doom - okładka
  • 18+
  • Przekleństwa
  • Przemoc
Strony Internetowe
Doom | PS4 - Data Premiery
PL 2016-05-13
UK 2016-05-13
US 2016-05-13