Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Days Gone PS4

Ocena gry: 9 / 10 - Głosów: 1

 • Days Gone (PS4) - Screenshot #1
 • Days Gone (PS4) - Screenshot #2
 • Days Gone (PS4) - Screenshot #3
 • Days Gone (PS4) - Screenshot #4
 • Days Gone (PS4) - Screenshot #5
 • Days Gone (PS4) - Screenshot #6
 • Days Gone (PS4) - Screenshot #7
 • Days Gone (PS4) - Screenshot #8

Days Gone (PS4) - stworzona przez zespół deweloperów z firmy SIE Bend Studio dynamiczna, przygodowa gra akcji charakteryzująca się otwartą strukturą świata, pełna elementów gatunku survival horror. Tytuł ten tworzony jest ekskluzywnie z myślą o konsoli PlayStation 4.

Światowa data premiery ustalona została na 2018 roku. W roli wydawcy występuje koncern Sony Interactive Entertainment, będący właścicielem zespołu deweloperskiego SIE Bend Studio.

To pierwsza gra zupełnie nowa marka wspomnianej firmy stworzona przez studio od 1999 roku - wówczas na rynek trafiła gra Syphon Filter. To również pierwszy projekt zespołu stworzony z myślą o domowych konsolach od przeszło siedmiu lat - w 2010 roku firma wypuściła na rynek grę Syphon Filter: Logan's Shadow. Studio Bend ma również na swoim koncie takie projekty, jak Uncharted: Golden Abyss i Uncharted: Fight for Fortune. Przy tworzeniu Days Gone wykorzystywany jest silnik Unreal Engine 4.

Mechanika Rozgrywki

Days Gone to przygodowa gra akacji utrzymana w konwencji survival horror, której motywem przewodnim jest próba przetrwania w post-apokaliptycznym świecie opanowanym obecnie przez zombie. Głównym protagonistą tytułu jest Deacon St. John (w tej roli Samuel Witwer) - motocyklista i były łowca głów, który zawsze wybierał niezbyt bezpieczne dla życia profesje i miejsca do życia.

Days Gone to gra o otwartej strukturze świata (sandbox), w której akcję twórcy zaprezentowali z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Akcja tytułu osadzona została 2 lata po globalnej epidemii, której skutkiem zginęła większość populacji, a pozostała jej część zamieniona została w bezmyślne, przypominające zombie stworzenia.

Biorąc pod uwagę, że gra cechuje się otwartym światem, to i konkretne misje czekające na graczy zbudowane zostały wedle tego schematu - tym samym gracz ma kilka sposobów na osiągnięcie celu, jak chociażby cicha eliminacja i podejście przeciwników, czy też rozwiązanie siłowe, nastawione przede wszystkim na dynamiczną akcję i ucieczkę przed hordami przeciwników.

Twórcy wzbogacili grę o dynamiczny system pogodowy oraz cykl dnia i nocy, co również wpływa na przebieg konkretnych zadań - w trakcie dnia zombie są raczej bardziej powolne, ale za to zabójczo szybkie i agresywne po zachodzie słońca. W rozgrywce, głównie do eksploracji świata gry, gracze mogą wykorzystywać pojazdu (jak chociażby motocykl Deacona).

Days Gone wprowadza również do gry crafting, którego przykładem może być tworzenie przedmiotów pomocnych w walce.

Forum Dyskusyjne

Brak wątków na forum.

Materiały Video

E3 2018 Hands-On Gameplay

E3 2018 Trailer Rewind

E3 2018 Gameplay Demo

Alternate Playthrough E3 2017

PS4 Stage Demo

E3 2016 Announce Trailer

Inne gry na PS4

Days Gone - okładka
 • 18+
 • Przekleństwa
 • Strach
 • Przemoc
Strony Internetowe / Kosmetolog Chodzież
Days Gone | PS4 - Data Premiery
PL 2018
UK 2018
US 2018