Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Bloodborne PS4

Ocena gry: 8.71 / 10 - Głosów: 7

 • Bloodborne (PS4) - Screenshot #1
 • Bloodborne (PS4) - Screenshot #2
 • Bloodborne (PS4) - Screenshot #3
 • Bloodborne (PS4) - Screenshot #4
 • Bloodborne (PS4) - Screenshot #5
 • Bloodborne (PS4) - Screenshot #6
 • Bloodborne (PS4) - Screenshot #7
 • Bloodborne (PS4) - Screenshot #8
 • Bloodborne (PS4) - Screenshot #9
 • Bloodborne (PS4) - Screenshot #10
 • Bloodborne (PS4) - Screenshot #11
 • Bloodborne (PS4) - Screenshot #12

Bloodborne (PS4) - najnowszy projekt studia deweloperskiego From Software, autorów słynnego chociażby cyklu Dark Souls, przygotowany ekskluzywnie z myślą o konsoli PlayStation 4. Tytuł ten przeniesie graczy w mroczny, wypełniony terrorem gotycki świat, pełen zdeformowanych istnień ludzkich oraz koszmarnych stworzeń.

Fabuła

Akcja Bloodborne umiejscowiona została w starożytnym, zapomnianym mieście zwanym Yharnam, znanym jako miejsce pomocy chorym. Przez lata wielu dręczonych chorobami i pozbawionych nadziei podróżnych odbywało długie pielgrzymki do Yharnam. Gracz wciela się w jednego z tych podróżników, jednak na miejscu przekonuje się, że Yharnam jest przeklęte i padło ofiarą straszliwej, lokalnej choroby.

W trakcie podróży przez to nieprzyjazne istotom ludzkim miejsce gracz będzie musiał stawić czoła koszmarnym kreaturom, zdeformowanym bestiom oraz tłumowi dotkniętemu przez tą straszną chorobę. Tylko w ten sposób poznamy sekrety i tajemnice tego mrocznego miejsca, gdzie niebezpieczeństwo, śmierć i szaleństwo czyhają za każdym rogiem.

Mechanika Rozgrywki

W Bloodborne, podobnie zresztą jak w innych grach studia From Software, niezwykle ważną rolę pełni mechanizm walki i to temu elementowi producent poświęcił znaczną część uwagi - gracze zmuszeni zostaną do taktycznego planowania starć, w których bardzo łatwo, w przypadku braku odpowiedniego przygotowania, o porażkę.

Ofensywny i bardziej przemyślany mechanizm walki to, wedle producenta, jeden ze znaków rozpoznawczych Bloodborne.

Autorzy Bloodborne stworzyli niezwykle bogaty i szczegółowy świat z ogromnym polem widzenia oraz przemyślanymi efektami świetlnymi, które dzięki budowaniu atmosfery napięcia sprawiają, iż wyjątkowo szczegółowe bestie oraz potężni przeciwnicy wypadają jeszcze bardziej przerażająco.

Proces Produkcji

Proces deweloperski Bloodborne rozpoczął się praktycznie natychmiast po zakończeniu prac nad wydaną w 2012 roku grą Dark Souls: Prepare to Die Edition. Z inicjatywą stworzenia kolejnego tytułu na konsolę PlayStation wyszedł koncern Sony Computer Entertainment - główny producent i reżyser serii, Hidetaka Miyazaki zapytany został o możliwość stworzenia gry na ósmą generację konsol. Studio From Sotware rozpoczęło pracę nad Bloodborne praktycznie równocześnie z podjęciem prac nad Dark Souls II i mimo, że tytuł ten nie jest w żaden sposób powiązany z poprzednimi projektami studia, to jednak Miyazaki przyznał, że niesie on w sobie DNA gry Demon's Souls oraz równie specyficzny koncept związany z projektem poszczególnych poziomów.

Bossowie


NazwaLokalizacjaNagroda
Cleric BeastCentral YharnamBlood Echoes (4000), Sword Hunter Badge
Father GascoineCentral YharnamBlood Echoes (1800), Oedon Tomb Key
Blood-Starved BeastOld Yharnam, Hintertomb Chalice, Ailing Loran ChalicePthumeru Chalice, Lower Hintertomb Chalice, Ailing Loran Root Chalice
Vicar AmeliaCathedral WardBlood Echoes (15000), Gold Pendant
Witch of HemwickHemwick Charnel LaneBlood Echoes (11800), Bloodshot Eyeball x4
Shadow of YharnamForbidden WoodsBlood Echoes (20460), Blood Rapture
Martyr LogariusForsaken Cainhurst CastleBlood echoes (25600)
Darkbeast PaarlOld Yharnam, Lower Loran ChaliceSpark Hunter Badge, Lower Loran Chalice
One RebornYahar'gul ChapelBlood echoes (36300), Yellow backbone x3
Micolash, Host of the NightmareMergo's Loft MiddleBlood Echoes (48400), Mensis Cage
Gehrman, The First HunterHunter's DreamBlood Echoes (128000), Old Hunter Badge
Moon PresenceHunter's DreamBlood Echoes (230000)

Postaci

Hunter

Hunter

Koncept i materiały promocyjne udostępniane przez twórców Bloodborne określają postać głównego bohatera, jako mężczyznę noszącego trikorn, zasłaniającego swoją twarz za pomocą czerwonej bandany. Łowcę odzianego w płaszcz i rękawice, walczącego za pomocą niezwykle...

Deweloperzy

Hidetaka Miyazaki

Hidetaka Miyazaki

Hidetaka Miyazaki - japoński reżyser gier wideo i obecnie prezes studia deweloperskiego From Software, do którego dołączył w 2004 roku pracując początkowo nad kilkoma tytułami z serii Armored Core. Prawdziwe uznanie graczy i branży elektronicznej rozrywki zdobył on jednak...

DLC

Bloodborne: The Old Hunters

Bloodborne: The Old Hunters - fabularne rozszerzenie przygotowane przez autorów podstawowej wersji gry Bloodborne, studio deweloperskie From Software.

Bloodborne: The Old Hunters opowiada o losach łowców, którzy niegdyś bronili najskrytszych sekretów Byrgenwerth. Teraz, uwięzieni na zawsze w świecie koszmaru, chcą przekazać część z nich śmiałkom, którzy postanowią wyruszyć w tą pełną niebezpieczeństw podróż.

Bloodborne: The Old Hunters to nie tylko zupełnie nowa linia fabularna znacznie rozszerzająca wiedzę graczy o uniwersum Bloodborne. To również zupełnie nowe, pełne niebezpieczeństw rejony, śmiertelnie niebezpieczne bestie, nowi bohaterowie niezależni ściśle powiązani z fabułą dodatku oraz naturalnie nowy ekwipunek - przede wszystkim w postaci nowych broni, które istotnie wpływają na taktykę na polu walki.

Premiera: 2015-11-24

Trofea Bloodborne: The Old Hunters

Ludwig, the Holy Blade
Ludwig, the Holy Blade Defeat the beast that was once Ludwig, the Holy Blade.
Lady Maria of the Astral Clocktower
Lady Maria of the Astral Clocktower Defeat Lady Maria of the Astral Clocktower.
Living Failures
Living Failures Defeat the failed attempts to become Great Ones.
Laurence, the First Vicar
Laurence, the First Vicar Defeat the beast that was once Laurence, the First Vicar.
Orphan of Kos
Orphan of Kos Defeat Great One: Orphan of Kos.
Old Hunter's Essence
Old Hunter's Essence Acquire all old hunter weapons.

Forum Dyskusyjne

Brak wątków na forum.

Materiały Video

Trailer

Inne gry na PS4

Bloodborne - okładka
 • 16+
 • Strach
 • Przemoc
Strony Internetowe
Bloodborne | PS4 - Data Premiery
PL 2015-03-25
UK 2015-03-25
US 2015-03-24