Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Beyond: Two Souls PS4 Ciekawostki

1

W trakcie rozdziału 'Homeless' gracze mogą zauważyć mężczyznę siedzącego na ławce i czytającego gazetę. Z wykorzystaniem mocy, które oferuje Aiden można podejrzeć nagłówek artykułu, którym pochłonięty jest wspomniany mężczyzna - "Zabójca Origami: Siedem ofiar i ciągle żadnego śladu" - jest to bezpośrednie odwołanie do innej produkcji studia deweloperskiego Quantic Dream - Heavy Rain.

2

David Cage napisał historię do gry Beyond: Two Souls po tym, jak zmarł członek jego rodziny - chciał w ten sposób podejść do historii o śmierci, ale nie z standardowej, zwyczajnej perspektywy, ale jako fizycznego wydarzenia, które może zostać wytłumaczone.

3

To ostatni projekt, w którym udział brał kanadyjski muzyk i kompozytor Normand Corbeil (odpowiedzialny był za stworzenie ścieżki dźwiękowej nie tylko do Beyond: Dwie Dusze, ale również do gier takich, jak Heavy Rain i Fahrenheit) - artysta zmarł na raka trzustki 25 stycznia 2013 roku.

4

Największą zmianą dokonaną przez twórców w związku z wydaniem zremasterowanej wersji Beyond: Two Souls była możliwość prowadzenia rozgrywki względem chronologii występujących w fabule wydarzeń. Inne udoskonalenia obejmują rozdzielczość 1080p oraz nowe efekty wizualne: rozmycie postaci w ruchu, bloom, głębię ostrości oraz poprawione algorytmy liczące światło i cienie.

Dodatkowo w wersji wspomnianej gry na konsolę PlayStation 4 gracz może samodzielnie zdecydować po zakończeniu każdej sceny, czy gra ma go porównać z wyborami innych graczy. Poprawiono również mechanikę sterowania oraz zwiększono poziom trudności w niektórych scenach walki.

Również DLC w postaci "Advanced Experiments" zostało dołączone do tego wydania - wcześniej dostępne było jedynie dla osób, które złożyły zamówienie przedpremierowe na grę w wersji na konsolę PlayStation 3.

5

Animacje, sekwencje zgrywające mimikę twarzy oraz głosy postaci zostały przez studio Quantic Dream nagrane jednocześnie - nie tak, jak miało to miejsce w przypadku Heavy Rain, gdzie każdy z tych elementów był nagrywany na osobnych sesjach dźwiękowych/motion-capture.

6

Wygląd głównej bohaterki, Jodie Holmes, w menu głównym gry zmienia się wraz z postępami, jakie gracz dokonuje w fabule Beyond: Two Souls.

7

Twórcy planowali pierwotnie, że w grze znajdą się sceny nagości - jednak zostały one usunięte, by próg wiekowy w Europie mógł zostać obniżony z PEGI 18+ na PEGI 16+.