Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Battlefield 1 PS4 Ciekawostki

1

Pięć dni po premierze, zwiastun premierowy Battlfield 1 został obejrzany 25 milionów razy na łamach YouTube. Zbierając w tym czasie ponad milion pozytywnych ocen i jedynie 24000 negatywnych.

W porównaniu zwiastun premierowy gry będącej głównym konkurentem Battlefield 1 - Call of Duty: Infinite Warfare został obejrzany w ciągu pierwszych 9 dni ponad 17 milionów razy, zbierając 312000 pozytywnych ocen i ponad milion ocen negatywnych.

2

"1" w tytule gry Battlefield 1 odnosi się do pierwszej Wojny Światowej - okresu, w którym osadzona została ta konkretna odsłona serii.

3

Gra w dużej mierze koncentruje się na 369 regimencie piechoty określanym mianem 'Harlem Hellfighters' - to Afrykańsko-Amerykański batalion znany ze swojej odwagi na polu walki. Przydomek 'Hellfighters' został tej jednostce nadany przez siły niemieckie, które były pod wrażeniem działań 369 regimentu piechoty, który nigdy nie pozwolił pojmać swojego członka, czy też nigdy nie oddał bronionego przez siebie terytorium.

4

Jeden z żołnierzy 'Harlem Hellfighters' jest motywem przewodnim okładki gry, a jego figurka jest jednym z elementów wersji kolekcjonerskiej gry Battlefield 1.

5

Dzięki osadzeniu gry w realiach I Wojny Światowej wiele najważniejszych kanałów poświęconych temu konfliktowi na łamach serwisu YouTube zyskało ogromną liczbę widzów oraz subskrybentów.

6

Podkład muzyczny w zwiastunie premierowym Battlefield 1 to remix utworu 'Seven Nation Army'. Odświeżona wersja wykonana została przez kapelę The Glitch Mob, autorem oryginalnej wersji jest zespół The White Stripes.

7

Zgodnie z informacjami, które ujawnił Jim Sterling, studio deweloperskie EA DICE miało ogromny problem, by przekonać władze koncernu EA, by te zaakceptowały I Wojnę Światową, jako setting tej konkretnej odsłony. Koncern był bowiem zdania, że młodsi gracze nie będą chcieli grać w grę osadzoną w czasach Wielkiej Wojny, bo nie zdają sobie sprawy, że były w ogóle takie konflikty, jak pierwsza, druga Wojna Światowa, czy też nawet wojna w Wietnamie.

Co też rodzi pytanie - dlaczego koncern EA uważał, że gra Battlefield 1 jest skierowana do młodszych odbiorców, skoro jest to produkt stricte przeznaczony dla dorosłych?