Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Assassin's Creed: Syndicate PS4

Ocena gry: 7.5 / 10 - Głosów: 2

 • Assassin's Creed: Syndicate (PS4) - Screenshot #1
 • Assassin's Creed: Syndicate (PS4) - Screenshot #2
 • Assassin's Creed: Syndicate (PS4) - Screenshot #3
 • Assassin's Creed: Syndicate (PS4) - Screenshot #4
 • Assassin's Creed: Syndicate (PS4) - Screenshot #5
 • Assassin's Creed: Syndicate (PS4) - Screenshot #6
 • Assassin's Creed: Syndicate (PS4) - Screenshot #7
 • Assassin's Creed: Syndicate (PS4) - Screenshot #8
 • Assassin's Creed: Syndicate (PS4) - Screenshot #9
 • Assassin's Creed: Syndicate (PS4) - Screenshot #10
 • Assassin's Creed: Syndicate (PS4) - Screenshot #11
 • Assassin's Creed: Syndicate (PS4) - Screenshot #12

Assassin's Creed: Syndicate (PS4) - początkowo znana pod nazwą Assassin’s Creed: Victory - przygodowa gra akcji charakteryzująca się światem o otwartej (sandbox) strukturze, będąca dziewiątą główną odsłoną serii Assassin's Creed. Tytuł ten tworzony jest przez kanadyjski oddział studia deweloperskiego Ubisoft Quebec.

Produkcja nawiązuje ściśle do wątków zapoczątkowanych w poprzednich grach z cyklu Assassin's Creed przedstawiających odwieczną walkę pomiędzy bractwem zabójców, a zakonem Templariuszy.

Globalnym wydawcą, jak i dystrybutorem gry Assassin's Creed: Syndicate na polskim rynku jest koncern Ubisoft. Oprócz konsoli PS4 gra trafiła również na Xbox One oraz komputery osobiste - klasy PC. Tytuł ten przygotowany został z wykorzystaniem silnika AnvilNext.

Fabuła

Historia zaprezentowana przez twórców Assassin's Creed: Syndicate osadzona została w 1868 roku w Londynie - w okresie największej rewolucji przemysłowej, która na zawsze zmieniła życie milionów ludzi. Nowe możliwości rozwoju w tym okresie ściągają do Londynu rzesze ludzi - do świata, który już nie jest kontrolowany przez monarchię, polityków, czy religię, ale przez jeden wspólny mianownik - pieniądze.

Niestety nie wszyscy korzystają na technologicznym boomie - pracownicy fizyczni żyją w warunkach uwłaczających ludzkiej godności, zwiększając swoją pracą majątek kilku procent społeczeństwa. Żyj biednie i umrzyj młodo staje się smutnym mottem społeczności robotniczej, która próbując przeżyć jednoczy się w protestach tworząc niezwykle groźne gangi.

Zarówno kościół katolicki, jak i monarchia traci władzę nad miastem, którą za pomocą potężnych środków finansowych skutecznie przejmują Templariusze. Do tego niezbyt przyjemnego obecnie miejsca trafia rodzeństwo - Jacob i Evie Frye - wychowani przez bractwo zabójców, nauczeni życia zgodnie z ich credo zrobią wszystko, by odebrać władzę nad Londynem zakonowi Templariuszy.

Rozgrywka

Mechanika rozgrywki w Assassin's Creed: Syndicate na platformie PlayStation 4 oparta została na kanwie poprzednich odsłon serii - rozgrywka zaprezentowana jest z perspektywy trzeciej osoby i osadzona jest w świecie o otwartej strukturze - sandbox.

Tytuł ten jedna jest pierwszą odsłoną serii Assassin's Creed, w której gracz może dowolnie przełączać się pomiędzy dwoma postaciami (podobny zabieg zastosowany został chociażby w Grand Theft Auto V). To również pierwsza, główna część cyklu, w którym jedną z grywalnych postaci jest kobieta. Zastosowanie tego zabiegu diametralnie wpływa na sposób prowadzenia rozgrywki. Jacob Frye jest typem awanturnika, wyspecjalizowanego w walce wręcz, natomiast jego siostra Evie polega głównie na własnym intelekcie oraz umiejętności skradania się nawet w bardzo nie sprzyjających ku temu warunkach.

W Assassin's Creed: Syndicate, zgodnie z realiami nowej epoki historycznej, gracze będą mieli możliwość skorzystania z zupełnie nowych elementów uzbrojenia (kastet, rewolwer, kukri - ciężki zakrzywiony nepalski nóż), czy ekwipunku (specjalne urządzenie wystrzeliwujące linę z kotwicą istotnie wpłynie na sposób poruszania się po mieście).

Twórcy gry informują, że wykreowany przez nich wirtualny Londyn jest około 30 procent większy, niż Paryż zaprezentowany w Assassin's Creed: Unity i składa z sześciu głównych dzielnic Westminster, the Strand, the City of London, Whitechapel, Southwark oraz Lambeth.

Postaci

Jacob Frye

Jacob Frye

Jacob Frye - (ur. 1847) - brytyjski zabójca, aktywny w Londynie w epoce wiktoriańskiej. Urodzony w Crawley, od dziecka wychowywany jako zabójca, przeprowadził się wraz ze swoją siostrą do Londynu zaraz po śmierci (z przyczyn naturalnych) ich ojca. W mieście tym jest poszukiwany...

Evie Frye

Evie Frye

Evie Frye (ur. 1847 roku) - jedna z głównych postaci Assassin's Creed: Syndicate autorstwa kanadyjskiego studia deweloperskiego Ubisoft Quebec - zabójczyni brytyjskiego bractwa, aktywna w Londynie w trakcie okresu wiktoriańskiego. Starsza siostra bliźniaczka

Forum Dyskusyjne

Pierwsze 40 minut gry 0 JustHeatingUp 2015-10-18 11:21:07

Materiały Video

Assassin’s Creed Syndicate: Evie Frye Trailer

Gameplay Walkthrough

Assassin's Creed Syndicate - Welcome to the Family

Inne gry na PS4

Assassin's Creed: Syndicate - okładka
 • 18+
 • Przekleństwa
 • Przemoc
Strony Internetowe
Assassin's Creed: Syndicate | PS4 - Data Premiery
PL 2015-10-23
UK 2015-10-23
US 2015-10-23