Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

L.A. Noire PS3 Ciekawostki

1

L.A. Noire to pierwsza gra wideo w historii, która zaprezentowana została na festiwalu filmowym Tribeca - prezentacja składała się z trwającego godzinę miksu fragmentów rozgrywki oraz zwieńczona została szczegółową sesją Q&A z zespołem odpowiedzialnym za tworzenie tej produkcji.

2

W celu odtworzenia realistycznie wyglądającego miasta Los Angeles w okresie bezpośrednio następującym po wojnie, deweloperzy ze studia Team Bondi szczegółowo analizowali fotografie zrobione z pokładu dwupłatowca w latach 20. ubiegłego wieku przez Roberta Spence'a.

Te fotografie zostały wykorzystane również od odwzorowania ścieżek ruchu ulicznego oraz dróg publicznego transportu - dodatkowo również do właściwej lokalizacji budynków oraz opisu ich stanu technicznego.

3

Wiele ze spraw, które w trakcie gry rozwiązuje główny bohater, inspirowane jest prawdziwymi przestępstwami, które zdarzyły się na terenie Los Angeles w okolicach 1947 roku.

4

Misja zatytułowana 'The Red Lipstick Murder' jest silnie inspirowana sprawą słynnego morderstwa Elizabeth Short (1945 roku) - określanej w mediach pseudonimem Black Dahlia - sprawa tej zbrodni do dziś dzień nie została wyjaśniona.

5

Aktorzy Aaron Staton oraz Connie Fletcher, którzy podkładają w grze L.A. Noire głos postaciom Cole'a Phelpsa i jego żony Marie, są w rzeczywistości również małżeństwem.

6

Proces produkcji gry L.A. Noire (od momentu fazy wczesnego planowania, określanej mianem pre-produkcji) zajął łącznie deweloperom ze studia Team Bondi siedem lat.

7

Numer ubezpieczenia społecznego Elizabeth Smart (078-05-1120) zaprezentowany w trakcie sprawy 'Quarter Moon Murders' jest odniesieniem do najpopularniejszego w Stanach Zjednoczonych numeru ubezpieczenia. W 1938 roku, producent portfeli - firma E. H. Ferree (Lockport, Nowy Jork) postanowiła promować tworzone przez siebie portfele pokazując potencjalnym klientom, jak karta ubezpieczenia będzie prezentować się w jednej z przegródek.

Przykładowa karta ubezpieczenia od tego momentu była umieszczana w każdym tworzonym przez firmę portfelu - vice prezes firmy, Douglas Patterson, stwierdził że ciekawym zabiegiem będzie wykorzystanie naprawdę istniejącego numeru ubezpieczenia, należącego do jego sekretarki - Hildy Schrader Whitcher.

8

Wiele flag narodowych znajdujących się przy wejściach do budynków w grze L.A. Noire ma na swojej powierzchni 50 gwiazdek, reprezentujących 50 stanów USA - problem w tym, że akcja gry toczy się w 1947 roku, a dwa ostatnie stany nie zostały administracyjnie ustanowione, aż do roku 1959.

9

Wpadką dotyczącą ram czasowych w grze L.A. Noire jest również fakt, iż szyldy reklamowe znajdujących się w grze kin prezentują plakaty 'Damy z Szanghaju' - filmu, który tak naprawdę na ekranach kin na terenie Stanów Zjednoczonych emitowany był dopiero od 1948 roku.

10

Mimo, że akcja gry osadzona została na terenie Los Angeles, grę stworzyło australijskie studio deweloperskie (Team Bondi) - z tego też względu w grze gracze mogą znaleźć kilka fraz, które nie są w powszechnym obiegu na terenie USA - dla przykładu 'lift' zamiast 'elevator' w odniesieniu do windy, czy też 'fire brigade' zamiast 'fire department' w odniesieniu do straży pożarnej.

11

List, jaki gracze mogą znaleźć w torebce Jessici w sprawie 'The Fallen Idol' pokazuje pięcioliterowy kod pocztowy oraz dwuliterowe oznaczenie stanu - adres wskazuje na Milwaukee (Wisconsin). Takie oznaczenia pocztowe dotyczące kodu pocztowego i stanu nie były przez urzędy pocztowe wykorzystywane faktycznie w 1947 roku.