Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Deus Ex: Human Revolution PS3 Ciekawostki

1

Elias Toufexis, autor który użyczał głosu postaci głównego bohatera (Adam Jensen) jest prywatnie mężem Michelle Boback - aktorki, która użyczała głosu postaci Megan Reed (szefowa badań neurologii i rozwoju w korporacji Sarif Industries).

2

W grze uważni gracze znajdą wiele odniesień do filmu RoboCop (1987). Na terenie komisariatu policji w Detroit gracze mogą zauważyć detektywa Alexa Murphy'ego, który zapytany zostaje przez współpracownika, czy zna film science-fiction z lat osiemdziesiątych. W samym filmie Alex został poważnie ranny, co w pewnym sensie zmusiło lekarzy do cybernetycznych wszczepów, które uratowały mu życie. Podobna sytuacja dotyczy głównego bohatera w grze Deus Ex: Human Revolution.

W różnych obszarach gry można znaleźć dużego i ciężko uzbrojonego robota podobnego do ED-209 z filmu RoboCop.

3

Wszystkie obecne w grze kamery ochrony są oznaczone marką 'Big Bro', co jest bezpośrednim odniesieniem do powieści 1984 napisanej przez George’a Orwella, poruszającej tematykę futurystycznej antyutopia o licznych podtekstach politycznych.

4

W grze znajduje się kilka odniesień do oryginalnych postaci występujących w pierwszej części gry Deus Ex (2000) - wśród nich jest Morgan Everett, Beth DuClare, Lucius DeBeers oraz Joseph Manderly - wspominani są oni za pośrednictwem poczty e-mail oraz innych mediów, ale nie pojawiają się fizycznie w samej grze.

5

Tracer Tong (naukowiec, geniusz specjalizujących się w szeroko rozumianej nanotechnologii i cybernetyce) to jedyna postać z serii Deus Ex, która pojawia się w każdej odsłonie tego cyklu.

6

W momencie, gdy gracze odkryją sekretny pokój hakera w Szanghaju, mogą znaleźć na biurku słynny internetowy mem 'Forever Alone' - narysowany na małej karteczce pod numerem telefonu do kobiety imieniem Rachel.

7

W grze gracze mogą znaleźć wiele technologicznych żartów, jak chociażby pokój '404' odnoszący się do kodu błędu w przypadku braku znalezienia przez serwer zasobów, czy też pokój '802-11', którego nazwa pochodzi od protokołu bezprzewodowej komunikacji.