Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

The Warriors PS2

Ocena gry: 8 / 10 - Głosów: 1

  • The Warriors (PS2) - Screenshot #1
  • The Warriors (PS2) - Screenshot #2
  • The Warriors (PS2) - Screenshot #3
  • The Warriors (PS2) - Screenshot #4

The Warriors (PS2) - beat'em up autorstwa studia Rockstar Toronto, oparty na filmie o tym samym tytule wydanym w 1979 roku, wyreżyserowanym przez Waltera Hilla. Gra została wydana przez Rockstar Games na konsole PlayStation 2 (PS2) i Xbox. W roku 2007 pojawiła się wersja na konsolę przenośną PlayStation Portable. Kolejno w 2013 i 2016 roku na PlayStation Store ukazały się wersje na PS3 i PS4.

Studio Rockstar Toronto było wcześniej znane ze współpracy przy produkcjach takich jak dwie pierwsze części cyklu Max Payne oraz grę Oni studia Bungie Software. Po wydaniu The Warriors deweloperzy zajęli się portowaniem gier od Rockstar Games na komputery osobiste (PC) i Nintendo Wii.

Fabuła

Fabuła The Warriors opiera się na swoim filmowym pierwowzorze i jest uważana przez fanów za kanoniczną. Wydarzenia gry dzielą się na dziejące się trzy miesiące przed akcją filmy i te trwające razem z filmem. Te pierwsze pomagają zapoznać się z członkami gangu The Warriors i dowiedzieć się jak ‘Wojownicy’ zdobyli swoją reputację. Druga, znacznie krótsza część gry zaczyna razem z filmem, od zabójstwa lidera The Gramercy Riffs - największego gangu w Nowym Jorku.

Większa część gry skupia się na wydarzeniach nieopisanych wcześniej w filmie. Deweloper zadbał o dopięcie historii na ostatni guzik, dzięki czemu stanowi ona razem z filmem spójną całość. Podczas wydarzeń dziejących się przed zabójstwem Cyrusa, gracze nie tylko poznają gangi znane z filmu, ale poznają całkiem nowe postacie oraz wydarzenia wpasowujące się w klimat opanowanego przez zorganizowaną przestępczość Nowego Jorku.

Przechodzenie misji fabularnych bonusowe rozdziały pełniące rolę retrospekcji. Ukazują one początek gangu oraz stopniowe przyłączanie się do niego kolejnych członków.

Idąc śladami filmu, The Warriors cechuje się bardzo mrocznym klimatem. Na ulicach miasta uświadczymy mało przechodniów, a dużo członków wrogich gangów, narkomanów, prostytutek i bezdomnych. W dodatku gra często zleca kradzieże, pobicia i wandalizm, dlatego też gra została oceniona przez ESRB “M for Mature” i jest przeznaczona jedynie dla dojrzałych odbiorców.

Rozgrywka

Pod względem rozgrywki The Warriors jest beat ‘em upem i walka jest jedną z najczęstszych czynności wykonywanych w grze. Gracze często stają do walki z różnymi gangami i policją. Za walkę odpowiadają trzy przyciski - dla lekkich ciosów, dla mocnych oraz chwytania przeciwnika. Ciosy można łączyć w kombinacje, dzięki którym kierowana postać zadaje przeciwnikowi większe obrażenia. Dużą rolę pełni też otoczenie, w którym znajdują się przedmioty takie jak butelki czy cegły. Samych oponentów można zderzyć ze ścianą lub samochodem. Możliwa jest też szarża na wroga i używanie broni białej np kijów bejsbolowych i noży.

Dużą część czasu gracze poświęcą na eksplorację różnych zakątków Nowego Jorku. Świat The Warriors nie jest otwarty, a podzielony na sekwencje. Do dyspozycji gracza podczas misji i poza nimi jest Coney Island, inne dzielnice występują epizodycznie, z określoną porą dnia. Z otwartym światem wiążą się zadania, jakie przyjdzie nam wykonywać. Należą do nich, wymuszenia, kradzieże, sianie zniszczenia, walka i ucieczka przed policją. Podczas rozgrywki zdarza się również zdobić ściany budynków graffiti za pomocą specjalnej minigry.

Przejście gry odblokowuje tryb 'Armies of the Night', który stanowi hołd dla staroszkolnych bijatyk chodzonych. W 'Armies of the Night' gracz przejmuje kontrolę nad Swanem, którego zadaniem jest przedarcie się przez ulice Nowego Jorku i uratowanie Mercy z rąk gangu The Gramercy Riffs. Oprócz tego ukończenie poszczególnych etapów odblokowuje kolejnych przeciwników do trybu walki 1 na 1.

Podczas gry gracz przejmie kontrolę nad każdym z dziewięciu członków znanych z filmu. Każdy z nich cechuje się własnymi statystykami. Niektórzy dla przykładu są silniejsi, a inni szybciej biegają lub są wytrzymalsi w walce. Różnice widać też w umiejętności posługiwania się wytrychem czy szybkości otwierania kajdanek. W każdej chwili podczas rozgrywki można wydać sojusznikom jedną z sześciu komend, dzięki czemu można ich poinstruować, by pomagali w walce, chronili sterowaną postać lub rozdzielili się w celu ucieczki przed policją.

Oprócz misji związanych z fabułą dostępne są zadania poboczne. Bohaterowie często będą musieli zająć się intruzami na ich terytorium czy wykonywać bardziej osobliwe zadania jak zdobycie dla kogoś odpowiedniej sumy pieniędzy lub uratowanie czyichś wspólników z rąk policji. Za kończenie poszczególnych nagradzani jesteśmy ułatwieniami w postaci kastetów, kluczy do kajdanek, czy większej ilości miejsca dla przedmiotów leczniczych.

Jedną zalet rozgrywki jest możliwość dołączenia drugiego gracza w celu pomocy w przechodzeniu kolejnych etapów. Gracz drugi może dołączyć i wyjść z gry w każdej chwili bez przerywania gry. W ten sposób można ukończyć wszystkie misje fabularne i poboczne, co czyni The Warriors tytułem odpowiednim dla miłośników kanapowej kooperacji.

Silnik

The Warriors wykorzystuje silnik RenderWare, który napędzał również inne produkcje wydane przez Rockstar Games, takie jak starsze odsłony cyklu Grand Theft Auto, dwie pierwsze części Max Payne, grę Bully i serię Manhunt. Dlatego też gra dzieli z wymienionymi (zwłaszcza z serią Manhunt) różne elementy gameplay’u, na przykład możliwość skradania się i cichego wykańczania wrogów, różne kombinacje ciosów, często z użyciem broni białej i przerywniki na silniku gry.

Dźwięk

Głosu dużej części bohaterów The Warriors użyczyli aktorzy znani z filmu. Gra nie wykorzystuje żadnych dialogów nagranych na potrzeby filmu, zdania wypowiadane przez bohaterów różnią się od oryginalnych, często są rozwinięte względem gry. Aktorzy ponownie zostali pochwaleni za swoją grę.

The Warriors wykorzystuje utwory z filmu, w tym słynny motyw przewodni razem ze znanym fanom ‘Nowhere to Run” i “In the City”. Oprócz utworów znanych z filmu na potrzeby gry nagrano nowe i użyto licencjonowanych piosenek z końca lat 70.. Przygrywają one w radiu w kryjówce i w poszczególnych misjach.

Forum Dyskusyjne

Brak wątków na forum.

The Warriors - okładka
  • 18+
  • Przekleństwa
  • Przemoc
Strony Internetowe
The Warriors | PS2 - Data Premiery
PL 2005-11-02
UK 2005-10-17
US 2005-10-17