Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Manhunt PS2

Ocena gry: - / 10 - Głosów: 0

Manhunt (PS2) - nastawiona na brutalną akcję trzecioosobowa skradanka autorstwa studia Rockstar North znanego głównie z serii Grand Theft Auto. Tytuł początkowo został wydany 18 listopada 2003 roku przez Take-Two Interactive, a 22 marca roku 2016 zadebiutował na PlayStation 4.

W momencie premiery Manhunt zyskało pochlebne recenzje czego zasługą są głównie klimat i unikalność w branży gier. Ze względu na wiele brutalnych, interaktywnych scen nie obyło się również bez kontrowersji. Wiele person, w tym pracujący w Rockstar Games Jeff Williams, zarzucało grze zbyt dużą brutalność i jej realizm jak na owe czasy.

Fabuła

Głównym bohaterem historii Manhunt jest James Earl Cash - skazany na śmierć za bliżej nie określone przestępstwo. Nieświadomy niczego James zamiast przyjęcia trucizny zostaje uśpiony za sprawą Starkweathera - reżysera filmów snuff oraz zarządcy podupadłego miasta Carcer City. Starkweather wykorzystuje Casha jako aktora do jego nowego filmu. Protagonista zostaje zmuszony walczyć o przetrwanie z czekającymi na niego płatnymi zabójcami. Musi wydostać się z koszmaru zbudowanego przez reżysera.

Fabule gry towarzyszy mroczny klimat, stopniowo wywołujący u gracza poczucie grozy i klaustrofobii, co pozwala wczuć się w rolę głównego bohatera.

Rozgrywka

Akcja w Manhunt jest prezentowana z perspektywy trzeciej osoby i stawia na cichą, brutalną eksterminację wrogów. Główny bohater nie ma zbyt dużych szans w walce w zwarciu, dlatego skradanie się jest w Manhunt elementem kluczowym. Skrywając się w cieniu bohater jest niewidoczny. W każdej chwili może podejść do nieświadomego wroga i zależnie od trzymanej broni wykonać na nim brutalną egzekucję. Wykryty, bohater musi, albo stawić czoła agresorom, albo uciec w bezpieczne miejsce.

Sposób oraz stopień brutalności egzekucji zależy od trzymanej broni. Protagonista może np. poderżnąć gardło wroga garotą, skręcić kark gołymi rękoma, bądź udusić oponenta plastikową torbą. W późniejszych etapach gry, do wykorzystywanego oręża dochodzi również broń palna.

Oprawa AV

Tak jak inne produkcje wydane przez Rockstar Games, gra wykorzystuje silnik graficzny RenderWare - znany z takich serii, jak Grand Theft Auto, Max Payne czy Burnout - a więc oprawa nie różni się względem innych gier z tamtego okresu. Modele postaci, jak i otoczenia trzymają poziom innych produkcji z tamtego okresu.

Manhunt wizualnie stawia na ciemne otoczenia oraz szare barwy, które kontrastują z krwią rozlewaną przez Jamesa podczas jego brutalnej eskapady. Deweloperzy podczas projektowania gry starali się o stworzenie mrocznego klimatu oraz odwzorowanie stanu psychicznego głównego bohatera.

Forum Dyskusyjne

Brak wątków na forum.

Manhunt - okładka
  • 18+
  • Przekleństwa
  • Strach
  • Przemoc
Strony Internetowe
Manhunt | PS2 - Data Premiery
PL 2003-12-09
UK 2003-11-18
US 2003-11-18