Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Grand Theft Auto III PS2

Ocena gry: - / 10 - Głosów: 0

Grand Theft Auto III (PS2) - sandbox autorstwa studia Rockstar North znanego głównie z serii Grand Theft Auto.

Swoją premierę Grand Theft Auto III miało w 2001 roku na konsolach Sony oraz komputerach stacjonarnych. Nieco później powstała reedycja na pierwszego Xboxa, a stosunkowo niedawno również na PlayStation 3, urządzenia z systemem Android, iOS, oraz kilka pomniejszych platform.

Grand Theft Auto III stanowiło swoimi czasy swoistą rewolucję w serii przechodząc z rozgrywki ukazanej z lotu ptaka, do realistycznego trójwymiaru, zachowując tym samym rozgrywkę w dużym otwartym świecie i rozbudowując ją o pełnoprawną fabułę.

Fabuła

Akcja Grand Theft Auto III dzieje się w 2001 pierwszym roku. Główny bohater, podczas napadu na bank, zostaje postrzelony przez swoją dziewczynę i aresztowany. Podczas przewożenia przez konwój policyjny zbiegiem okoliczności udaje mu się uciec z furgonetki. Od tej pory bohater przyjmuje zlecenia od różnych osobistości w celu zemsty na byłej dziewczynie oraz wyjścia na prostą.

Po raz pierwszy w serii Grand Theft Auto fabuła została rozwinięta stanowiąc dobrze opowiedzianą całość. Historia pozwala graczom na wypełnianie poszczególnych zleceń w dowolnej kolejności jednocześnie zachowując fabularną spójność.

Rozgrywka

Grand Theft Auto III kontynuuje to co zaczęła pierwsza część serii w 1997 roku, czyli nadal stawia na rozgrywkę w otwartym świecie. Główny bohater nie jest ograniczany w sposobie poruszania się po świecie i wykonywaniu różnych czynności, chyba że zacznie misję fabularną, bądź poboczną. Gracze mogą poruszać się na piechotę, kraść samochody, zabijać cywilów poprzez walkę wręcz lub używając do tego różnych broni.

GTAIII daje grającym do dyspozycji Liberty City - miasto oparte na Nowym Jorku, którego dzielnice są inspirowane prawdziwymi lokacjami. Dla przykładu w Stauton Island przyjdzie nam zobaczyć park Belleville oparty na Central Parku, w rzeczywistości znajdującym się w Manhattanie. Po mieście można się poruszać różnymi pojazdami, od ciężarówek po szybkie samochody sportowe. Ich dostępność jest zależna od tego w jakiej znajdujemy się dzielnicy.

Oprawa AV

Przejście serii Grand Theft Auto w trójwymiar umożliwił silnik Renderware, który umożliwił później powstanie takich produkcji jak seria Burnout, Black, Bully, Manhunt, czy też Max Payne. W czasie premiery Grand Theft Auto III było swoistą rewolucją pod względem grafiki. Duże trójwymiarowe miasto pełne przechodniów i ruchu ulicznego szło w parze z przyzwoitymi modelami postaci.

Możliwość słuchania radia podczas jazdy samochodem pozwoliła deweloperom na zaimplementowanie wielu znanych kawałków. Wybija się tutaj Flashback FM, na którą składają się piosenki z filmu Człowiek z Blizną. Zapamiętana przez graczy została też stacja Chatterbox FM, którą prowadził Lazlow Jones, znany amerykanom z prawdziwych tamtejszych radiostacji.

Ze znanych person podkładających głosy warto wymienić Franka Vincenta (grającego w filmie Chłopcy z Ferajny) w roli Salvatore Leone, oraz Michaela Madsena (znanego z filmu Wściekłe Psy) wcielającego się Toniego Ciprianiego.

Forum Dyskusyjne

Brak wątków na forum.

Grand Theft Auto III - okładka
  • 3+
  • 18+
  • Przekleństwa
  • Narkotyki
  • Przemoc
Strony Internetowe
Grand Theft Auto III | PS2 - Data Premiery
PL 2001-10-23
UK 2001-10-23
US 2001-10-23