Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Sceal PC

Ocena gry: 7 / 10 - Głosów: 2

  • Sceal (PC) - Screenshot #1
  • Sceal (PC) - Screenshot #2
  • Sceal (PC) - Screenshot #3
  • Sceal (PC) - Screenshot #4
  • Sceal (PC) - Screenshot #5
  • Sceal (PC) - Screenshot #6
  • Sceal (PC) - Screenshot #7
  • Sceal (PC) - Screenshot #8

Sceal - niezbyt rozbudowana, niezależna produkcja irlandzkiego studia deweloperskiego Joint Custody, będąca przede wszystkim eksperymentalną grą eksploracyjną, której historia silnie związana jest z irlandzkim folklorem. Tytuł ten trafił na rynek 24 października 2016 roku na komputery klasy PC - debiutując na platformie Steam i jest na chwilę obecną tytułem ekskluzywnym dla platformy komputerów osobistych.

Fabuła

Linia fabularna Scéal (tytuł gry w języku irlandzkim oznacza historię/opowiadanie) daje graczom szansę wcielenia się w rolę zagubionej duszy małej dziewczynki, której celem jest bezcelowe włóczenie się po ziemi, jako że nie pamięta ona swojego poprzedniego życia.

Szukając sposobu na wydostanie się z tego swoistego limbo, wspomniana dusza spotyka Branna - Kruka Umarłych, który obiecuje jej ofiarować życie po śmierci, ale tylko w przypadku, gdy uda jej się poznać swoje imię oraz historię życia, które niegdyś wiodła na ziemskim padole - to wszystko musi później zostać spisane w formie opowiadania w magicznej księdze Branna.

Mechanika Rozgrywki

Pierwszą rzeczą, które bezsprzecznie rzuca się w oczy po uruchomieniu Scéal to pastelowa, utrzymana w konwencji akwareli oprawa wizualna - celem gracza jest malowanie obiektów oraz budynków, co finalnie odkrywa kolejne karty opowieści - nieskomplikowana więc gra jest produkcją skoncentrowaną przede wszystkim na eksplorację.

Dodatkowo Scéal charakteryzuje się cyklem dnia/nocy, co wiąże się ze zmianą palety barw otaczającego graczy świata oraz z zupełnie inną oprawą audio.

W trakcie rozgrywki w Scéal gracze mogą transformować się w anioła światła lub też strzygę ciemności - zmieniając tym samym kolor świata oraz towarzyszące mu uczucia od szczęścia do desperacji i na odwrót.

Wydana przez niezależne studio Joint Custody, niedawno opublikowana na Steamie. Mini gra przygodowa silnie zakorzeniona w irlandzkim folklorze, gdzie gracz wciela się w ducha młodej dziewczynki, próbującej odzyskać swoje wspomnienia. Oto Sceal.

Malutkie studio deweloperskie postanowiło zaserwować nam przygodę, która oparta jest na trzech rzeczach – ciekawej historii, unikalnej ścieżce dźwiękowej...

Forum Dyskusyjne

Brak wątków na forum.

Materiały Video

Launch Trailer

Inne gry na PC

Sceal - okładka
  • 12+
Strony Internetowe
Sceal | PC - Data Premiery
PL
UK 2016-10-24
US 2016-10-24