Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Hellblade: Senua's Sacrifice PC

Ocena gry: - / 10 - Głosów: 0

Hellblade: Senua's Sacrifice (PC) - niekonwencjonalny, skierowany przede wszystkim do dorosłych odbiorców, projekt angielskiego studia deweloperskiego Ninja Theory - zespołu, który w swoim dorobku ma takie tytuły, jak Heavenly Sword, Enslaved: Odyssey to the West, czy też DmC: Definitive Edition.

Mimo, że Hellblade: Senua's Sacrifice jest grą relatywnie niskobudżetową, to jednak poziom jej wykonania bez problemu można porównać z innymi produkcjami z kategorii AAA. W kreacji tytułu bierze udział jedynie piętnaście osób z zespołu Ninja Theory.

Gra tworzona jest z wykorzystaniem silnika Unreal Engine 4. Wydawcą tytułu jest koncern Sony Interactive Entertainment - premiera gry jest planowana na 8 sierpnia 2017 roku. Wśród platform docelowych znajduje się zarówno konsola PS4, jak i komputery klasy PC.

Fabuła

Tematem przewodnim gry jest zdrowie psychiczne i psychoza głównej bohaterki - to kluczowe według deweloperów aspekty, które rozwijane będą wraz z postępem fabuły Hellblade: Senua's Sacrifice.

Scenariusz inspirowany jest prawdziwymi, historycznymi wydarzeniami - opowiada graczom historię Senua, celtyckiej wojowniczki, która przeżywa głęboką traumę po inwazji Wikingów.

Rozgrywka

Hellblade: Senua's Sacrifice, w wersji na PC, jest dynamiczną grą akcji, w której świat obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Mimo, że samo przetrwanie, a co za tym idzie walka z przeciwnikami w krainie umarłych jest istotnym elementem gry, to jednak główny nacisk twórcy położyli na sposób prezentowania historii oraz jej wpływ na zdrowie psychiczne głównej bohaterki opowieści.

Postaci

Senua

Senua

Senua - główna bohaterka i zarazem grywalna postać w Hellblade - najnowszym projekcie studia deweloperskiego z Cambridge w Wielkej Brytanii - Ninja Theory. Celtycka wojowniczka, która przeżywa wyjątkową traumę po inwazji wrogich wojsk Wikingów.

Historia opowiedziana...

Deweloperzy

Tameem Antoniades

Tameem Antoniades

Tameem Antoniades - dyrektor kreatywny oraz jeden z głównych reżyserów w założonym w 2004 roku przez czwórkę przyjaciół studiu deweloperskim Ninja Theory. Tameem miał przyjemność pracować przy takich produkcjach, jak Heavenly Sword, czy też wyjątkowo oczekiwany przez...

Dominic Matthews

Dominic Matthews

Dominic Matthews - producent wykonawczy, były pracownik zespołu deweloperskiego japońskiego koncernu Capcom, od kilku lat zatrudniony w brytyjskim (Cambridge, Wielka Brytania) studiu Ninja Theory, w którym miał przyjemność brać udział w pracach nad Dexed (PlayStation VR), a obecnie...

Andy LaPlegua

Andy LaPlegua

Andy LaPlegua, a właściwie Ole Anders Olsen - urodzony 15 września 1975 roku w Fredrikstad (Norwegia) - muzyk znany przede wszystkim, jako założyciel oraz główna twarz i piosenkarz zespołu Icon of Coil (specjalizującego się w graniu muzyki z pogranicza gatunku futurepop). Andy...

Alessandro Taini

Alessandro Taini

Alessandro Taini - zamieszkały w Londynie, artysta koncepcyjny, ilustrator i przez ponad dwanaście lat (2003 - wrzesień 2015) współpracownik i finalnie dyrektor kreatywny brytyjskiego studia deweloperskiego [[dev/Ninja Theory]].

Alessandro Taini to człowiek nie tylko...

Forum Dyskusyjne

Brak wątków na forum.

Materiały Video

Hela Trailer

Inne gry na PC

Hellblade: Senua's Sacrifice - okładka
  • 18+
  • Strach
  • Przemoc
Strony Internetowe
Hellblade: Senua's Sacrifice | PC - Data Premiery
PL 2017-08-08
UK 2017-08-08
US 2017-08-08