Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Alan Wake PC

Ocena gry: - / 10 - Głosów: 0

  • Alan Wake (PC) - Screenshot #1
  • Alan Wake (PC) - Screenshot #2
  • Alan Wake (PC) - Screenshot #3
  • Alan Wake (PC) - Screenshot #4
  • Alan Wake (PC) - Screenshot #5
  • Alan Wake (PC) - Screenshot #6
  • Alan Wake (PC) - Screenshot #7

Alan Wake (PC) - przygodowa gra akcji z elementami psychologicznego thrillera przygotowana przez fińskie studio deweloperskie (siedziba w Espoo, Finlandia) - Remedy Entertainment Oy - firmę mającą na swoim koncie również prace nad takimi projektami, jak Max Payne, czy też Quantum Break.

Gra przygotowana została pierwotnie z myślą o konsoli Xbox 360 - będąc tytułem ekskluzywnym na tę platformę przez prawie kolejne dwa lata. Następnie zespół zdecydował się na przygotowanie konwersji tytułu również na komputery PC.

W roli wydawcy wystąpił koncern Microsoft Studios. Światowa data premiery gry w wersji na komputery PC wyznaczona została na 16 lutego (Ameryka Północna) i 2 marca 2012 roku (Europa).

Autorem scenariusza do gry jest Sam Lake, który przyznał, że proces tworzenia gry zajął zespołowi ponad pięć lat, co jest okresem niespotykanie długim w branży elektronicznej rozrywki. Tytuł jednak został niezwykle ciepło przyjęty przez graczy oraz krytyków, którzy doceniali oprawę wizualną, udźwiękowienie, narrację, tempo prowadzenia akcji oraz atmosferę wykreowaną przez twórców. Alan Wake to gra, która trafiła na pierwsze miejsce rankingu magazynu Time w liście 10 najlepszych gier wideo 2010 roku.

W lutym 2012 roku autorzy wydali w pełni samodzielny dodatek do gry zatytułowany Alan Wake's American Nightmare. W planach studia było również wydanie bezpośredniej kontynuacji gry, jednak prace nad sequelem zostały anulowane, jednakże stały się podstawą i inspiracją do stworzenia następnej gry zespołu - Quantum Break.

Fabuła

Głównym bohaterem opowieści jest tytułowy Alan Wake - wielokrotnie nagradzany prestiżowymi nagrodami pisarza, który stara się rozwikłać zagadkę związaną z tajemniczym zaginięciem jego żony, po której wszelki ślad się urwał w trakcie jej wakacji w małym, fikcyjnym miasteczku Bright Falls (Waszyngton). Sytuacja komplikuje się w momencie, gdy główny bohater zaczyna przeżywać wydarzenia ze swojej ostatniej powieści, której tworzenia zupełnie nie pamięta.

Pod względem struktury gra Alan Wake przypomina seriale telewizyjne - historia podzielona została na epizody, z których każdy kończy się stosownym cliffhangerem i zawiera wiele ciekawych zawirowań fabularnych. Całość składa się łącznie z sześciu epizodów, których historia kontynuowana jest za pomocą dwóch 'odcinków specjalnych' - 'The Signal' oraz 'The Writer' - udostępnione zostały one graczom w formie DLC.

Wydawca zdecydował się rozszerzyć uniwersum gry poprzez wypuszczenie sześciu epizodów serii live-action (nazwanej Bright Falls), która stanowi prequel do faktycznych wydarzeń rozgrywających się w grze. Bogatemu uniwersum towarzyszy również seria książek, która rozszerza fabułę zaprezentowaną w grze.

Deweloperzy

Sam Lake

Sam Lake

Sam Lake, a w zasadzie Sami Järvi (urodzony 18 lipca 1970 roku) - fiński pisarz, który w branży elektronicznej rozrywki zasłynął przede wszystkim pracą nad serią Max Payne oraz scenariuszem przygotowanym na potrzeby gry Alan Wake.

Sam Lake jest dobrym...

Forum Dyskusyjne

Brak wątków na forum.

Inne gry na PC

Alan Wake - okładka
  • 16+
  • Przemoc
Strony Internetowe
Alan Wake | PC - Data Premiery
PL
UK 2012-03-02
US 2012-02-16