Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

The Flame in the Flood Nintendo Switch

 • The Flame in the Flood (Nintendo Switch):
 • Galeria

Ocena gry: - / 10 - Głosów: 0

 • The Flame in the Flood (Nintendo Switch) - Screenshot #1
 • The Flame in the Flood (Nintendo Switch) - Screenshot #2
 • The Flame in the Flood (Nintendo Switch) - Screenshot #3
 • The Flame in the Flood (Nintendo Switch) - Screenshot #4
 • The Flame in the Flood (Nintendo Switch) - Screenshot #5
 • The Flame in the Flood (Nintendo Switch) - Screenshot #6
 • The Flame in the Flood (Nintendo Switch) - Screenshot #7
 • The Flame in the Flood (Nintendo Switch) - Screenshot #8

The Flame in the Flood (Nintendo Switch) - osadzona w postapokaliptycznych realiach Stanów Zjednoczonych gra reprezentująca gatunek survival z elementami rougelike stworzona i wydana przez studio deweloperskie The Molasses Flood, LLC (złożone z byłych pracowników takich zespołów, jak Bungie, Harmonix Music Systems, czy też Irrational Games).

To pierwszy całkowicie samodzielny projekt nowo założonego studia stworzony pierwotnie z myślą o komputerach PC (Windows oraz OS X), a także konsoli Xbox One - gra zadebiutowała na rynku (dzięki platformie Steam oraz Xbox LIVE Arcade) 24 lutego 2016 roku. 17 stycznia 2017 roku firma The Molasses Flood, LLC. wydała ten tytuł również na konsolę PS4 - gra ukazała się pod nazwą The Flame in the Flood: Complete Edition.

11 sierpnia 2017 roku firma Curve Digital poinformowała na łamach swojego oficjalnego konta w serwisie społecznościowym Twitter, iż gra The Flame in the Flood trafi również do posiadaczy konsoli Nintendo Switch. Premiera zaplanowana została na drugi kwartał 2017 roku.

Fabuła

Scenariusz przygotowany przez twórców osadzony został w bliżej nieokreślonej, ale i niezbyt odległej przyszłości, w której wyniku ogromnej katastrofy cały świat został zalany. Główną bohaterką opowieści jest Scout, młoda dziewczyna, której towarzyszy dzielny pies Aesop. Zadaniem protagonistki jest dotarcie do ujścia rzeki, gdzie będzie mogła znaleźć źródło tajemniczego sygnału radiowego i odkryję przyczynę obecnego stanu rzeczy.

Mechanika Rozgrywki

The Flame in the Flood w wersji na przenośną konsolę Nintendo Switch, jak przystało na grę z gatunku survival, to gra w której najważniejszą poruszaną kwestią przez twórców jest właśnie przetrwanie. Jedynym towarzyszem gracza jest pies, który potrafi wyczuwać zagrożenie oraz zbierać niezbędne zapasy.

Naszym zadaniem jest baczne obserwowanie potrzeb Scout oraz odpowiednia reakcja w momencie, gdy dziewczyna potrzebuje ciepła, wody, czy też po prostu pożywienia. W przeciwnym razie dziewczyna finalnie umiera, a jak to ma miejsce w przypadku gier roguelike - śmierć postaci jest nieodwracalna i całą przygodę gracz musi zacząć od nowa.

W grze występuje crafting, czyli system tworzenia przedmiotów z zebranych uprzednio surowców - mogą to być zarówno elementy uzbrojenia, jak i pułapki dzięki którym zbierzemy pożywienie, czy też elementy pozwalające na naprawdę zniszczonej wcześniej tratwy. Dodatkowo gracz może tworzyć improwizowane wersje odzieży, które chronią np. przed zimnem.

Istotnym elementem wpływającym na przebieg rozgrywki są warunki atmosferyczne (utrzymanie Scout przy życiu w momencie ogromnej ulewy i burzy z piorunami jest o wiele bardziej wymagające, niż w przypadku sprzyjającej aury).

Forum Dyskusyjne

Brak wątków na forum.

Materiały Video

Out Now

Launch Trailer

Inne gry na Nintendo Switch

The Flame in the Flood - okładka
 • 16+
 • Przemoc
Strony Internetowe
The Flame in the Flood | Nintendo Switch - Data Premiery
PL
UK 2017-10-12
US 2017-10-12