Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Sonic Mania Nintendo Switch

  • Sonic Mania (Nintendo Switch):
  • Galeria

Ocena gry: - / 10 - Głosów: 0

  • Sonic Mania (Nintendo Switch) - Screenshot #1
  • Sonic Mania (Nintendo Switch) - Screenshot #2
  • Sonic Mania (Nintendo Switch) - Screenshot #3
  • Sonic Mania (Nintendo Switch) - Screenshot #4
  • Sonic Mania (Nintendo Switch) - Screenshot #5

Sonic Mania (Nintendo Switch) - dynamiczna gra platformowa w konwencji side-scroller, będąca kolejną odsłoną jednej z najpopularniejszych serii gier zręcznościowych koncernu SEGA - Sonic. Tytuł powstał w kolaboracji zespołów deweloperskich Headcannon oraz PagodaWest Games.

Gra wraca do korzeni, jakie zapewniły serii Sonic popularność w branży elektronicznej rozrywki - prezentując zbliżoną mechanikę rozgrywki oraz styl wizualny do oryginalnej wersji Sonic the Hedgehog wydanej pierwotnie na SEGA Genesis.

Wydawcą tytułu jest firma SEGA. Tytuł przygotowany został z myślą o komputerach PC oraz konsolach - Nintendo Switch, PS4 oraz Xbox One. Światowa data premiery ustalona została na 15 sierpnia 2017 roku.

Mechanika Rozgrywki

Sonic Mania, w wersji na konsolę Nintendo Switch, jest opartą na spirte'ach (duszki), dwuwymiarową grą platformową opartą na konwencji side-scrolling (gracz przemierza planszę ciągle w prawo) - styl wizualny i mechanika zabawy przypomina pierwsze gry z cyklu Sonic wydane na SEGA Genesis. Gracz wciela się w jedną z trzech grywalnych postaci - Sonic the Hedgehog, Miles "Tails" Prower lub też Knuckles the Echidna - każda z nich cechuje się innym zestawem umiejętności.

Sonic jest niezwykle szybki i może uderzać z powietrza spadając w dużym tempie w dół. Tails może pływać i lata, natomiast Knuckles może na przykład wspinać się po ścianach - indywidualne cechy umiejętności postaci zostały odpowiednio wykorzystane przez twórców w trakcie zabawy, którzy projektowali poziomy w ten sposób, by gracz wspomnianej umiejętności był w stanie często wykorzystać.

Rozgrywka w Sonic Mania osadzona została na kilku planszach, podzielonych dodatkowo na akty - celem gracza jest pokonanie Dr Eggmana oraz jego nowego pomocników, znanych jako "Hard-Boiled Heavies", którzy są udoskonaloną wersją Eggrobo z gry Sonic & Knuckles. Gra zawiera oryginalne plansze z Sonic the Hedgehog (i kilku późniejszych gier), ale również wyposażona została w zupełnie nowe miejscówki.

Forum Dyskusyjne

Brak wątków na forum.

Materiały Video

Launch Trailer

Pre-Order Trailer

Official Nintendo Switch Trailer

Inne gry na Nintendo Switch

Sonic Mania - okładka
  • 7+
Sonic Mania | Nintendo Switch - Data Premiery
PL
UK 2017-08-15
US 2017-08-15