Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Rime Nintendo Switch

Ocena gry: - / 10 - Głosów: 0

Rime (Nintendo Switch) - przygotowana przez zlokalizowane w Madrycie studio deweloperskie Tequila Works (zespół odpowiedzialny za świetnie przyjętą grę Deadlight), zręcznościowa gra platformowa tworzona pierwotnie ekskluzywnie z myślą o konsoli PlayStation 4. Przedłużający się jednak proces produkcji gry, która pierwotnie miała trafić na rynek w 2014 roku był między innymi powodem chęci wydania gry również na innych platformach.

Premiera Rime planowana jest na 2017 rok - gra wydana zostanie na konsolach PS4, Xbox One, Nintendo-Switch oraz komputerach klasy PC.

Po raz pierwszy gra w wersji na konsolę PlayStation 4 została zaprezentowana w trakcie sierpniowej konferencji koncernu Sony na targach Gamescom 2013, jako jedna z produkcji niezależnych, jaka zadebiutuje na konsoli ósmej generacji.

Autorzy tytułu pierwotnie zaoferowali wyłączność firmie Microsoft, gra miała ukazać się w ramach usługi Xbox Live Arcade na konsolę Xbox One - początkowo koncern dał tytułowi zielone światło, jednak w późniejszym terminie odrzucił koncept, jakoby ten nie zgadzał się z polityką XBLA, faworyzującą rozgrywkę wieloosobową i elementy społecznościowe.

Fabuła

Historia przedstawiona przez twórców Rime skupia się na losach małego chłopca, który objęty działaniem tajemniczej klątwy próbuje wydostać się z nieprzyjaznej, skrywającej mroczne sekrety wyspy.

Rozgrywka

Świat przedstawiony w Rime na konsoli Nintendo Switch gracz obserwuje z perspektywy trzeciej osoby (third-person perspective). W dużej mierze mechanika zabawy polega na swobodnej eksploracji świata oraz wspomnianej wyspy i rozwiązywaniu niezbyt skomplikowanych zagadek logicznych.

Główny bohater gry jest w posiadaniu potężnego artefaktu - klucza, dającego mu możliwość kontroli zarówno środowiska jak i czasu. To właśnie odpowiednie wykorzystanie tego urządzenia jest podstawowym elementem pomagającym w rozwiązywaniu przygotowanych przez twórców zagadek logicznych.

Gra Rime przygotowana została z wykorzystaniem silnika Unreal Engine 4 - oprawa wizualna jest niezwykle kolorowa, stylizowana na komiksową i wykonana w technologii cell-shading. Wyjątkowo nastrojowa muzyka towarzysząca graczom w trakcie zabawy skomponowana została przez japońskiego kompozytora - Akira Yamaoka.

Forum Dyskusyjne

Brak wątków na forum.

Inne gry na Nintendo Switch

Rime - okładka
  • 12+
Strony Internetowe
Rime | Nintendo Switch - Data Premiery
PL 2017-11-17
UK 2017-11-17
US 2017-11-14