Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Nathan Drake

Nathan 'Nate' Drake - postać fikcyjna, główny protagonista serii Uncharted, za której stworzenie odpowiada studio deweloperskie Naughty Dog. Nathan pojawił się we wszystkich głównych grach cyklu wydanych na konsolę PlayStation 3 (Uncharted: Drake's Fortune, Uncharted 2: Among Thieves, Uncharted 3: Drake's Deception), PlayStation 4 (Uncharted 4: A Thief's End), PlayStation Vita (Uncharted: Golden Abyss), a także w komiksie będącym prequelem serii - Uncharted: Eye of Indra.

W rolę Nathana Drake'a wciela się aktor Nolan North, który miał olbrzymi wpływ na kreację postaci, jaką odgrywał ją na przekór sztywnym skryptom scenariusza, a kierował się bardziej swoim upodobaniem do tego, jak Nathan powinien zachowywać się w rzeczywistości.

Studio Naughty Dog oparło wygląd oraz osobowość tej postaci na takich ikonach popkultury, jak Johnny Knoxville oraz Harrison Ford, czerpiąc również inspirację z bohaterów oraz magazynów popularnych, nowel i filmów. Aby bardziej uwiarygodnić postać, została ona zaprezentowana jako mężczyzna w dżinsach, koszulce - uparty, wiecznie żartujący z zaistniałej sytuacji.

Wygląd postaci oraz jej osobowość powodują częste porównania do innych gier video oraz postaci filmowych, takich jak Lara Croft, czy też Indiana Jones. Niemniej jednak w branży elektronicznej rozrywki postać ta jest lubiana i uważana jest za wiarygodną - dodatkowo Nathan postrzegany jest jako bohater przystojny, ale nie przesadzony pod względem wyglądu.

Projekt Postaci

Nad konceptem postaci Nathana Drake'a na potrzeby Uncharted: Drake's Fortune pracował Kory Heinzen - ilustrator oraz projektant zatrudniony przez Naughty Dog. Wczesne szkice koncepcyjne różniły się znacznie od finalnego wyglądu postaci.

Inspirację dotyczącą wyglądu postaci deweloperzy z Naughty Dog czerpali z wielu źródeł - jego charyzma oraz wygląd inspirowany był postacią aktora Johnny'ego Knoxville'a. Główna scenarzystka serii, Amy Hennig, określała Nathana jako postać odważną i czarującą - idealne według niej połączenie Harrisona Fora i Bruce'a Willisa. Nie mały wpływ na określenie cech wizualnych postaci miał również nieżyjący już aktor Cary Grant.

By nadać jej charakter projektanci z wspomnianego studia zapragnęli ożywić ją poprzez jej reakcje na zaistniałe w otoczeniu zdarzenia. Na ten cel zostały stworzone ogromne ilości animacji odzwierciedlających reakcję bohatera na sytuacje zabawne, frustrujące, czy też niebezpieczne dla jego życia.

Osobowość

Nathan Drake ma wyjątkowo wyrazistą osobowość, ale i takie było życzenie załogi Naughty Dog - Amy Hennig przedstawiała osobowość głównego bohatera nie za pomocą scen pełniących rolę przerywników, ale za pomocą jego dialogów oraz interakcji z innymi bohaterami opowieści.

Nathan Drake charakteryzuje się szeroką, samodzielnie nabytą wiedzą z dziedziny historii i kultury. Włada kilkoma językami jest postrzegany jako osoba wyjątkowo inteligentna.

Nathan Drake