Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Kara Detroit: Become Human

Kara - postać fikcyjna, jedna z głównych bohaterek przygodowej gry akcji francuskiego studia deweloperskiego Quantic Dream - Detroit: Become Human (projektu tworzonego ekskluzywnie z myślą o konsoli koncernu Sony Interactive Entertainment - PlayStation 4) - zespołu odpowiedzialnego wcześniej za prace nad takimi projektami, jak Fahrenheit, Heavy Rain, czy też Beyond: Two Souls.

Geneza Postaci

Kara po raz pierwszy zaprezentowana została graczom 10 marca 2012 roku, kiedy to opublikowane zostało demo technologiczne studia Quantic Dream zatytułowane po prostu Kara - prezentacja przedstawiała krótką historię nowoczesnego androida, który cechował się samoświadomością. Początkowo postać ta, odgrywana przez aktorkę Valorie Curry, nie była planowana, jako część większego projektu - jednak po entuzjastycznym przyjęciu prezentacji przez graczy Kara stała się jedną z głównych protagonistek gry Detroit: Become Human. Pomysłodawcą gry, głównym reżyserem i scenarzystą, jest niezwykle ceniony w branży elektronicznej rozrywki David Cage.

Kara - Quantic Dream Tech Demo

Biografia

Kara jest wysoce zaawansowanym pod względem technologicznym androidem nowej generacji - maszyny produkowanej przede wszystkim w celu zastąpienia ludzi w prozaicznych czynnościach i w celu zaspokajania ich potrzeb seksualnych. W trakcie testów inicjacyjnych, sprawdzających między innymi motorykę, inteligencję oraz zdolności lingwistyczne, Kara przejawia oznaki samoświadomości.

Fakt ten zostaje zatajony przez będącego świadkiem zdarzenia pracownika placówki badawczej - dziewczyna trafia do sprzedaży, próbując od tego momentu znaleźć swoje miejsce w otaczającej ją rzeczywistości.

Kara