Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

John Price

John Price - postać fikcyjna, jeden z głównych protagonistów występujących w niezwykle popularnej serii strzelanin - Call of Duty. Postać przedstawiana zawsze, jako doświadczony żołnierz i bardzo dobry dowódca prowadzonej przez siebie jednostki. Bardzo dobrze przyjęty przez krytyków branży elektronicznej rozrywki i samych graczy - znajduje się na 17. pozycji postaci z gier w księdze rekordów Guinnessa z 2011 roku.

Kapitan John Price występował w wielu grach z serii Call of Duty, mimo że rozgrywały się one często w bardzo odległych od siebie okresach czasu, niemniej postać Johna Price'a jest bezsprzecznie kojarzona dzisiaj z tą konkretną serią.

Po raz pierwszy tak nazwany bohater pojawił się w pierwszej i drugiej części serii Call of Duty - występując jako członek brytyjskiej armii oraz jednostki SAS w trakcie II Wojny Światowej. Postać nazwana identycznie pojawiła się również w serii Modern Warfare - w pierwszej z części cyklu gracze mieli okazję rozegrać dwie misje tą postacią, w ostatniej natomiast misję finałową.

John Price to jedna z trzech postaci, które wystąpiły we wszystkich częściach serii Modern Warfare. Pozostałe dwie to John 'Soap' MacTavish oraz Nikolai.

John Price