Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Jill Valentine

Jill Valentine - postać fikcyjna, jedna z głównych postaci kobiecych występujących w Resident Evil - jednej z najpopularniejszych na świecie serii z gatunku survival horror. Obecnie członkini BSAA (Bioterrorism Security Assessment Alliance), stowarzyszenia które sama założyła. To osoba będąca jednym z jedenastu oryginalnych członków BSAA, co czyni z niej postać bardzo poważaną i wysoko wyspecjalizowaną w szeregach organizacji.

Pierwotnie Jill była członkiem Alpha Team oddziału S.T.A.R.S. (The Special Tactics And Rescue Squad) - w trakcie służby przeżyła niesławny incydent w posiadłości w Raccoon City. Kobieta ta to długoletni partner Chrisa Redfielda, to osoba w pełni poświęcona powstrzymaniu bioterroryzmu i znienawidzonego wroga - Alberta Weskera.

Jill Valentine po raz pierwszy przedstawiona została jako główna postać kobieca w pierwszej części Resident Evil.

Podczas produkcji pierwszej części Resident Evil Jill Valentine tworzona była jako postać najsłabsza z dwóch grywalnych osób. Mimo jednak tego zabiegu rozgrywka tą postacią była w pewnym sensie również wyważona - Jill miała więcej amunicji, dodatkowe dwa sloty na przedmioty, umiejętność otwierania zamków - to wszystko doskonale rekompensowało jej słabości.

Wygląd Jill Valentine zmienił się wraz z premierą Resident Evil 3: Nemesis - twórcy gry chcieli uatrakcyjnić tą postać, zaprojektować ją w sposób, który przypadnie do gustu zarówno damskiej jak i męskiej społeczności - kobiety dostrzegały w tej postaci twardą reprezentantkę płci pięknej, mężczyźni natomiast jej fizyczne piękno.

Przygotowując remake Resident Evil jeden z producentów gry, Hiroyuki Kobayashi, wspomniał iż zespół chciał, by Jill Valentine była jeszcze piękniejsza, a jej akcje i atmosfera w okół tej postaci miały graczy czarować. Twarz tej protagonistki wzorowana była na modelce Julii Voth.

Kolejną zmianę w wyglądzie, dość znaczną zresztą, dostrzegliśmy przy okazji premiery Resident Evil 5 - jeden z dyrektorów projektu, Yasuhiro Anpo, stwierdził w jednym z udzielonych wywiadów, iż zespół robił wszystko, by dokładnie odzwierciedlić to, jak postać ta zmieniła się przez wszystkie te lata.

Jill Valentine