Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

God of War Historia i kalendarium serii

God of War - seria gier wideo reprezentujących gatunek przygodowych gier akcji z elementami hack'n'slash, opartych pierwotnie w całości na mitologii greckiej. Autorem i pomysłodawcą serii był David Jaffe ze studia deweloperskiego SIE Santa Monica Studio. Pierwsza odsłona cyklu zadebiutowała na rynku w 2005 roku stając się flagowym tytułem w historii marki PlayStation - po dziś dzień wydanych zostało siedem gier będących częścią cyklu, a kolejna odsłona, zatytułowana po prostu God of War (będąca swoistym odnowieniem całej serii), planowana jest na pierwszy kwartał 2018 roku - świat gry w całości zmieniony został na mitologię nordycką.

Scenariusz serii koncentruje się w okół postaci Kratosa - Spartanina, który wrobiony został w zabójstwo swojej żony i córki przez byłego mistrza - Boga Wojny - Aresa. Ku uciesze Atheny, Kratos zabija Aresa i zajmuje jego miejsce w panteonie bogów Olimpu, jednakże wciąż ścigany jest przesz koszmary przeszłości. Dowiadując się, że tak naprawdę jest półbogiem i synem Zeusa, Kratos szuka zemsty pośród bogów chcąc raz na zawsze ukarać ich za prowadzone przez nich spiski i machinacje.

Deweloperzy z SIE Santa Monica Studio przygotowali wszystkie główne odsłony cyklu. Autorzy z Ready at Dawn oraz Javaground/Sony Online Entertainment-Los Angeles (SOE-LA) przygotowali trzy gry poboczne. Wszystkie części, oprócz spin-offu przygotowanego na telefony, wydane zostały przez koncern Sony Interactive Entertainment (SIE - wcześniej: Sony Computer Entertainment).

Historię serii God of War można podzielić na dwie osobne ery - pierwsza z nich obejmuje siedem pierwszych gier, które oparte są na mitologii greckiej, a ich centralnym motywem jest zemsta. W ich skład wchodzą: God of War (2005), God of War II (2007), God of War III (2010), God of War: Ascension (2013 - gra będąca prequelem do początkowej trylogii) oraz trzy gry poboczne: Chains of Olympus (2008) i Ghost of Sparta (2010) wydane na PSP oraz Betrayal (2007), która ukazała się na telefonach wspierających obsługę języka Java ME.

Aktualnie pracownicy studia z Santa Monica pracują nad ósmą odsłoną serii, God of War (2018) dla konsoli PlayStation 4, której warstwa fabularna, osadzona w nordyckiej mitologii, otwiera drugą erę cyklu.

{GAME TITLE} - okładka

God of War III - PS3 ex

Brak informacji na temat gry God of War III. Dane zostaną zaktualizowane wkrótce.

{GAME TITLE} - okładka

God of War: Ascension - PS3 ex

Brak informacji na temat gry God of War: Ascension. Dane zostaną zaktualizowane wkrótce.

{GAME TITLE} - okładka

God of War III Remastered - PS4 ex

God of War III Remastered - tytuł przygotowany przez wewnętrzny oddział deweloperski koncernu Sony Computer Entertainment będący...

{GAME TITLE} - okładka

God of War - PS4 ex

God of War (PS4) - dynamiczna, przygodowa gra akcji zaprezentowana z perspektywy trzeciej osoby - to ósma pod względem chronologicznym...