Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Fort de Vaux

Fort de Vaux

  • Skocz do sekcji:
  • Opis

Fort de Vaux - druga z czterech nowych map przeznaczonych z myślą o rozgrywkach w trybach wieloosobowych (multiplayer), będąca częścią przepustki sezonowej Premium, przygotowana przez szwedzki zespół deweloperski ze studia Digital Illusions CE (lub też w skrócie EA DICE).

Mapa Fort de Vaux jest nieodłączną częścią pierwszego dodatku (DLC) do gry Battlefield 1 - Battlefield 1: They Shall Not Pass - dodatku, który na rynku zadebiutował 14 marca 2017 roku (dwutygodniowy, wcześniejszy dostęp do posiadaczy przepustki sezonowej), trafiając na wszystkie platformy, na które wydana została gra - komputery klasy PC oraz konsole PS4 i Xbox One.

Fort de Vaux to kolejna lokacja, która oparta została na jednym z najważniejszych i najdłuższych starć pierwszej wojny światowej - rozgrywającej się od 21 lutego 1916 roku bitwy pod Verdun (region Samogneux, miasto położone na północnym wschodzie Francja). Wspomniany fort to ogromna, wybudowana w latach 1881-1884, otaczająca miasto Verdun twierdza.

Battlefield 1: They Shall Not Pass - Mapa Fort de Vaux

Ofensywa wojsk niemieckich na francuskie Verdun rozpoczęła się 21 lutego 1916 roku - pięć dni później, 26 lutego 196 roku, Fort de Vaux stał się celem ciężkich pocisków artyleryjskich - w tym dniu właśnie 420 mm pocisk całkowicie wyeliminował system zaminowania twierdzy. Kilka dni później zniszczone zostały również działa przeciwpancerne - tym samym Fort de Vaux stracił jedyną szansę na ostrzał i obronę swojego przedpola.