Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Faith Connors

Faith Connors - postać fikcyjna, główna protagonistka serii Mirror's Edge, której część pierwsza zadebiutowała na rynku w 2008 roku. W grze prezentowana jest jako kurier/przemytnik transportujący przedmioty dla 'The Runners' - grupy rewolucjonistów ukrywających się przed totalitarnym rządem. Faith była również bohaterką komiksowego tie-inu oraz naturalnie główną postacią, w okół której toczy się scenariusz Mirror's Edge: Catalyst.

W grach z serii Mirror's Edge głos Faith Connors podkłada amerykańska aktorka, piosenkarka oraz prezenterka telewizyjna - Jules de Jongh.

Odbiór tej postaci przez branżę elektronicznej rozrywki był w większości pozytywny, niemniej wiele recenzentów i fanów serii krytykowało twórców Faith za brak wyraźnie nakreślonej osobowości tej bohaterki.

Projekt Postaci

Zanim deweloperzy uczynili z Faith główną protagonistkę gry Mirror's Edge postać ta była postrzegana jedynie, jako członek gangu działającego przeciw totalitarnym władzom.

Postać została zaprojektowania z konwencji unisex - unikając nadmiernej muskulatury w przypadku mężczyzny i dobrze obdarzonej przez naturę kobiety. Faith Connors miała być osobą minimalistyczną, zorientowaną na najnowsze trendy w modzie. Twórcy chcieli, by postać ta była w pewnym stopniu atrakcyjna, ale nie na poziomie takim, jak modelka, co zbliżało ją bardziej do rzeczywistości. Jej wygląd zewnętrzny, czerwone buty, rękawiczka czy też tatuaże miały demonstrować jej poirytowanie czasami, w których przyszło jej żyć.

Deweloperzy zdecydowali się na wykorzystanie mechaniki FPP (first person perspective), by w lepszym stopniu zwiększyć więzy między graczem, a główną bohaterką. Z tego też względu postać kobiety przez większą część gry jest niewidoczna w całości (pomijając odbicia w lustrze oraz przerywniki filmowe, w których prezentowana jest w 2D).

Dokonując zmian w projekcie postaci Faith Connors dla Mirror's Edge: Catalyst deweloperzy zaczęli od schematu kolorów - biel, czerwień i czerń). Zostawiona została rękawiczka, która stała się znakiem rozpoznawczym Faith. Postać musiała utrzymać stworzony wcześniej minimalizm połączony z elegancją, a zarazem musiała być w stanie za pomocą swojego wyglądu demonstrować swoją siłę.

Faith Connors