Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Elena Fisher

Elena Fisher - fikcyjna bohaterka serii Uncharted stworzonej przez studio deweloperskie Naughty Dog. Elena pojawiła się we wszystkich odsłonach cyklu - Uncharted: Drake's Fortune, Uncharted 2: Among Thieves, Uncharted 3: Drake's Deception oraz w ostatniej z planowanych odsłon serii - Uncharted 4: A Thief's End.

Mimo, że Elena była grywalną postacią w krótkich sekwencjach dwóch gier z serii, to jednak jej rola sprowadza się przede wszystkim do wsparcia głównego bohatera (Nathan Drake), do którego żywi również uczucia na tle emocjonalnym.

Głos oraz sesje motion capture dla Eleny Fisher gracze zawdzięczają amerykańskiej aktorce Emily Rose.

Początkowo Elena Fisher zaprojektowana została przez Naughty Dog jako brunetka, jednak koncept ten został zmieniony tuż przed premierą pierwszej części gry. Elena opisywana jest jako silna, niezależna kobieta, która pod względem zachowania idealnie pasuje do głównego protagonisty serii. W Uncharted Elena Fisher wciela się w rolę reporterki, która towarzyszy Nathanowi w trakcie jego przygód.

Postać ta została dość ciepło przyjęta przez fanów serii, co dało jej również miano jednej z najsilniejszych i najodważniejszych kobiet w branży elektronicznej rozrywki. Niemniej jednak była ona również krytykowana za nienaturalne męstwo oraz czasami irytującą osobowość.

Projekt Postaci

Pierwotnie Elena Fisher została zaprojektowana jako brunetka z wyjątkowo delikatną urodą. Krótko przed premierą pierwszej odsłony serii koncept ten został zmieniony - rysy twarzy uległy wyostrzeniu, a kolor włosów został zmieniony na blond. Zmiana ta wiązała się z czystym aspektem technicznym - element silnika odpowiedzialny za shadery między innymi włosów został dopracowany tuż przed premierą, zespół zdecydował więc, że postać zostanie obdarzona jasnymi włosami, bowiem lepiej prezentowały się one przy wykorzystaniu nowych możliwości shaderów.

Elena Fisher