Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Deacons of the Deep

Deacons of the Deep (Biskupi Głębin) są jednym z głównych i przy tym obowiązkowym przeciwnikiem, a w zasadzie grupą przeciwników (bossów) występujących w grze Dark Souls 3. Deacons of the Deep to kongregacja kleryków/biskupów broniąca wędrownej duszy, która w późniejszej fazie gry w Dark Souls III okazuje się Archidiakonem McDonnell.

Pojedynek z Deacons of the Deep jest obowiązkowy - po wygraniu walki gracz otrzymuje Small Doll, małą lalkę, dzięki której może dostać się do Irithyll of the Boreal Valley. Do tego konkretnego pojedynku, który będzie miał miejsce na samym dole lokacji Cathedral of the Deep gracz może przyzwać Anri of Astora oraz Sirris of the Sunless Realms / Horace the Hushed.

Przedmioty

Po pokonaniu Deacons of the Deep gracze otrzymują (oprócz wspomnianej lalki) duszę diakonów - Soul of the Deacons of the Deep (dusza może zostać skonsumowana lub wykorzystana u siedzącego w Firelink Shrine na jednym z tronów Ludleth of Courland do stworzenia zaklęcia Deep Soul lub też miecza Cleric's Candlestick.

Dusze

Wartość zdobytych dusz po pokonaniu Deacons of the Deep przedstawia się następująco:

NGNG+NG++NG+3NG+6NG+9
13000?????

Walka

Mechanika walki przeciwko Deacons of the Deep jest niezwykle prosta - diakoni zawsze występują w grupie osłaniając najważniejszego kleryka - by go unieszkodliwić gracz musi najpierw zabić kleryka chronionego przez czerwoną poświatę - dopiero po jego pokonaniu może i powinien natychmiast atakować kolejną postać zabierając tym samym ogólną energię zgromadzeniu.

W drugiej fazie pojedynku tylko jeden z kleryków będzie posiadał czerwoną aurę i to właśnie on jest celem ataku gracza. Niestety zawsze chroniony jest przez grupę pozostałych diakonów, stąd też potrzebne jest najpierw ich wyeliminowanie, by zadać obrażenia chronionej przez zgromadzenie postaci.

Walkę z Deacons of the Deep należy rozpatrywać w kategorii tych prostszych - diakoni nie tylko nie zadają dużo obrażeń, ale i łatwo uciec przed nimi celem wykorzystania Estus Flask (Butelek Estusa). Dodatkowo całe zgromadzenie jest wyjątkowo mocno podatne na ataki fizyczne.

Deacons of the Deep