Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Agregowane Recenzje Gier VGDb

Ikona Punch Line - okładka

Punch Line PS4

Punch Line to poprawny przedstawiciel gatunku – nie za długi, niezbyt skomplikowany, nie wymaga od nas ponad 50 godzin na zobaczenie wszystkiego. To dobra pozycja na zapoznanie się z gatunkiem, pomimo nieco pogmatwanej historii. Nie wiem jednak, czy to gra warta swojej obecnej ceny – taniej wyjdzie nam obejrzeć sezon anime. To dwa różne media, ale efekt jest bardzo podobny.Zobacz inne recenzje gry Punch Line (PS4)
7
Ikona All-Star Fruit Racing - okładka

All-Star Fruit Racing PS4

Jeśli szukacie czegoś do pogrania na kanapie, najlepiej po kilku głębszych, to gra da radę. W innym przypadku można ominąć.Zobacz inne recenzje gry All-Star Fruit Racing (PS4)
5
Ikona Dead Cells - okładka

Dead Cells PS4

Dead Cellsy oferują sobą tak wiele przyjemności i sekretów, że nie sposób tego objąć w kilkanaście godzin, ale każda godzina z spędzona z tym tytułem to godzina wypełniona emocjonującymi pojedynkami, radością ze znalezienie nowego oręża i możliwości prowadzenia postaci. Fanów roguelite nie trzeba zapraszać bo oni już w to pewnie grają, ale jeśli zastanawiałeś się czy to dobra gra - to gra wyśmienita, nie wahaj się i bierz. Nie zawiedziesz się.Zobacz inne recenzje gry Dead Cells (PS4)
9
Ikona 1979 Revolution: Black Friday - okładka

1979 Revolution: Black Friday PS4

Mamy tu do czynienia z produkcją nietuzinkową dzięki tematowi, ale jeśli chodzi o rozgrywkę, to twórcy poszli na łatwiznę, oferując miałką kopię znanych i ogranych rozwiązań. Być może na platformach mobilnych nie rzucało się to tak w oczy, ale PS4 wypada poświęcić trochę więcej czasu i wycisnąć z niej jakiekolwiek soki. Jeden wieczór spędzony z irańską rewolucją potrafi nas porwać, ale niestety – nie stać go na więcej. Miłośnicy historii pewnie machną na większość wad ręką, ale ja – recenzując grę – nie mogę tak łatwo ich zignorować.Zobacz inne recenzje gry 1979 Revolution: Black Friday (PS4)
5.5
Ikona VA-11 HALL-A - okładka

VA-11 HALL-A PS VITA

VA-11 Hall-A to strzał w dziesiątkę dla fanów cyberpunka, którzy nie stronią od czytania sporej ilości tekstu - tekstu, który cierpliwemu graczowi odpłaca się świetną, dojrzałą, wielofasetową historią. Sukeban Games to tak naprawdę kilka osób, które stworzyło ciekawą propozycję dla graczy - idealnie wplatającą się w rynek pełny gier AAA, gdzie co jakiś czas zalecana jest zmiana smaku, by nie nużyć żołądka i języka tym samym daniem.Zobacz inne recenzje gry VA-11 HALL-A (PS VITA)
8
Ikona Frostpunk - okładka

Frostpunk PC

Bardzo dobra, skondensowana i dająca satysfakcję rozgrywka zaczyna się nudzić po ok. 10-15h, kiedy rozumiemy już wszystkie zależności i odkryjemy jak radzić sobie z tą, nie ma co ukrywać, trudną grą. Po prostu przez brak zdarzeń losowych nic nas nie zaskoczy i już grając 3 raz główny scenariusz 'nowy dom' udało mi się kompletnie rozwinąć drzewka technologiczne tak jak chciałem.Zobacz inne recenzje gry Frostpunk (PC)
7
Ikona The 25th Ward: The Silver Case - okładka

The 25th Ward: The Silver Case PS4

Tak chyba można podsumować The 25th Ward - ciekawa sprawa. Chciałoby się bardziej skomplikowanej produkcji (pod względem technicznym), ale jako visual novel sprawia się dość odpowiednio. Fani fabuł z niedopowiedzeniami powinni być zadowoleni, ale sama gra to raczej mocno niszowa produkcja, nawet jak na swój gatunek.Zobacz inne recenzje gry The 25th Ward: The Silver Case (PS4)
6
Ikona Tesla vs Lovecraft - okładka

Tesla vs Lovecraft PS4

Myślę, że jest to gra stricte dla hardkorowych fanów nieskrępowanej twin-stickowej młócki, choć myślę, że ci mogą odbić się od tego nieszczęsnego nudnego i prostackiego początku. A przypominam, że to dwie godziny grania żeby dostać się do właściwej gry... Wytrwałych czeka całkiem przyjemna sieczka, pozwalająca na odstresowanie się wybijając setki wrogów w trakcie zaledwie kilkuminutowych poziomów.Zobacz inne recenzje gry Tesla vs Lovecraft (PS4)
6
Ikona Spintires: MudRunner - okładka

Spintires: MudRunner PS4

Jeśli lubisz gry typu Farming Simulator czy Euro Truck Simulator, to będziesz się tutaj dobrze bawił. Miłośnicy offroad także. Do pełni szczęścia zapaleńcom pewnie zabraknie kontroli ciśnienia w oponach. Gra oferuje bardzo dużo rozgrywki, ale jest ona wtórna. Zawsze jest to przede wszystkim wożenie drzewa (...) Fizyka w grze jest bardzo dopracowana. Cena na premierę też nie jest zbyt wysoka. Platyna to grubo ponad 50h gry. Niezbyt emocjonującej, ale na pewno relaksującej.Zobacz inne recenzje gry Spintires: MudRunner (PS4)
7
Ikona Redout: Lightspeed Edition - okładka

Redout: Lightspeed Edition PS4

Nie można mieć jednak wszystkiego i to na co liczyłam od gry otrzymałam, a nawet i więcej. Więcej, gdyż to całkiem dobra gra jest. WipEout udaje ale nim nie jest. I bardzo dobrze, nie każdy ma ochotę na katowanie i męczenie trudnych wyścigów, a na miłe i bezstresowe spędzenie czasu w futurystycznych llimtach jak najbardziej, a to Redout: Lightspeed Edition zapewnia w 100%.Zobacz inne recenzje gry Redout: Lightspeed Edition (PS4)
8
Ikona Destiny 2 - okładka

Destiny 2 PS4

Reasumując - Destiny 2 to kawał dobrej gry - produkcja nie pozbawiona kilku pomniejszych wad, ale i tytuł, którym autorzy udowadniają graczom, ze wnioski po średnim starcie oryginału zostały wyciągnięte. To tytuł, który wessie Was w wykreowane przez twórców uniwersum na co najmniej kilkadziesiąt pełnych wrażeń godzin. Godny następca 'jedynki' i przede wszystkim naprawdę świetny shooter.Zobacz inne recenzje gry Destiny 2 (PS4)
9
Ikona Observer - okładka

Observer PS4

Observer to tytuł niebanalny, interesujący zarówno merytorycznie jak i wizualnie, dodatkowo podlany nutą szaleństwa rodem z najgorszych koszmarów. Jeśli w smak Ci zwiedzanie cyberpunkowego dystopijnego świata, chcesz się trochę bać i przy okazji poznać ciekawy świat, w którym nie ma dobrych wyborów moralnych, to Obserwator jest dla Ciebie.Zobacz inne recenzje gry Observer (PS4)
8.5
Ikona Life is Strange: Before the Storm - Episode 1: Awake - okładka

Life is Strange: Before the Storm - Episode 1: Awake PS4

Ogromnie podobała mi się oryginalna odsłona cyklu, całość zrobiła na mnie naprawdę kolosalne wrażenie. Tym bardziej cieszę się, że studio Deck Nine Games naprawdę płynnie wkracza w wykreowany przez zespół z DONTNOD Entertainment świat - jego bohaterów, ich zwyczajne problemy, te proste, ludzkie historie, bardzo dobrą narrację i świetnie budowany klimat. Po niecałych 3 godzinach z Before the Storm wsiąkłem na nowo - zagrajcie koniecznie.Zobacz inne recenzje gry Life is Strange: Before the Storm - Episode 1: Awake (PS4)
8
Ikona Matterfall - okładka

Matterfall PS4

Deweloperzy z Housemarque po raz kolejny udowadniają, że w gatunku zręcznościowych gier akcji nie mają sobie po prostu równych - Matterfall to naprawdę świetnie zrealizowana produkcja czerpiąca garściami z klasyków gatunku. Tytuł idealny dla miłośników tego typu konwencji, dla fanów Housemarque pozycja oczywiście obowiązkowa. Nie jest to gra tak dobra, jak wspomniana przez ze mnie Nex Machina, ale to ciągle absolutna czołówka zręcznościowych gier platformowych.Zobacz inne recenzje gry Matterfall (PS4)
9
Ikona Demetrios: The BIG Cynical Adventure - okładka

Demetrios: The BIG Cynical Adventure PS4

Pasji w tym, co COWCAT nam zaprezentowało, nie można odmówić, widać że ktoś włożył w grę mnóstwo czasu, a do życia podchodzi ze sporym dystansem. Na małe niedoróbki przymykałam oko - za taką cenę i czas, w jakim przyjdzie nam grę ukończyć, nie ma co się zastanawiać! Szereg humorystycznych i szalonych spraw, z jakimi przyjdzie się Bjornowi zmierzyć i polizać sprawi, że większość po ukończeniu gry przyzna mi z pewnością rację.Zobacz inne recenzje gry Demetrios: The BIG Cynical Adventure (PS4)
8
Ikona The Surge - okładka

The Surge PS4

The Surge to bardzo solidny tytuł bazujący na koncepcji gry przedstawionej przez japończyków w serii Souls - świeży, pełny sekretów, bardzo satysfakcjonującej walki, przystępnego systemu craftingu i rozwijania postaci, a także innowacyjnego settingu (w końcu możemy bić coś innego niż fantastyczne bestie, ileż można). Nie jest pozbawiony wad, gdyż niezbyt duża ilość typów wrogów i przeciwników może trochę znużyć, a umiejscowienie gry praktycznie tylko i wyłącznie w pomieszczeniach też nie pomaga. Mimo tego The Surge jest grą dobrą, dającą duże nadzieje na kolejny tytuł Deck13, grą w którą warto pograć - nie jest to tylko “Dark Souls w przyszłości”, tytuł ten ma swoją własną duszę, nawet jeśli jest ona tylko krzemowa.Zobacz inne recenzje gry The Surge (PS4)
7
Ikona Shadow Tactics: Blades of the Shogun - okładka

Shadow Tactics: Blades of the Shogun PS4

Shadow Tactics: Blades of the Shogun można postawić na równi, jeśli nie wyżej jak legendarnego Commandosa 2 – jest to zbiór wyzwań i zagadek, który wystawi naszą cierpliwość na próbę, ale nawet najmniejsze posunięcie się do przodu momentalnie nas uskrzydli i da motywację do dalszej gry. Jeśli jesteście cierpliwymi, planującymi do przodu strategami, nie bojącymi się niekiedy eksperymentować, to szczerze Wam tę grę polecam. To chyba pierwszy tego rodzaju tytuł na PS4 – pierwszy, który jednak ustawił poprzeczkę niebywale wysoko.Zobacz inne recenzje gry Shadow Tactics: Blades of the Shogun (PS4)
9
Ikona Aven Colony - okładka

Aven Colony PS4

Podsumowując, serdecznie polecam ten tytuł nie tylko dla fanów strategii ekonomicznych. Jest to aktualnie najbardziej rozbudowana gra tej kategorii na obecne generacje konsol. Mimo drobnych błędów i średniej jakości oprawy audiowizualnej wciąga niesamowicie na długie godziny.Zobacz inne recenzje gry Aven Colony (PS4)
8
Ikona Snake Pass - okładka

Snake Pass Nintendo Switch

Snake Pass jest grą stosunkowo krótką jak na swoją cenę (80 zł na Nintendo Switch), ponieważ sam skończyłem ją w trzy bądź cztery wieczory. Podkreślam, skończyłem – nie znaczy to, że wymaksowałem wszystkie poziomy, bo musiałbym chyba porzucać trochę joyconami po pokoju. Nie mniej jednak bawiłem się przy tej grze świetnie i z wielką chęcią będę do niej wracać, aby w spokoju się podenerwować ;)Zobacz inne recenzje gry Snake Pass (Nintendo Switch)
8.5
Ikona Superhot - okładka

Superhot PS4

Jest to niewątpliwie ciekawa i dobra propozycja, szczególnie z dość atrakcyjną ceną – zabawa na każdym z 32 poziomów jest miodna. Szkoda jedynie, że cały projekt nie nabrał większego rozmachu, a my nie otrzymaliśmy czegoś, co starczyłoby na – średnio – więcej jak kilka godzin. Może w sequelu? Przywitałbym go z otwartymi rękoma.Zobacz inne recenzje gry Superhot (PS4)
7.5
Ikona Micro Machines: World Series - okładka

Micro Machines: World Series PS4

Brzmi to wszystko tak, jakby Micro Machines: World Series nie miało nam nic dobrego do zaoferowania. I jeżeli takie odnieśliście wrażenie to dobrze, bo taki był mój zamiar. Szkoda, naprawdę wielka szkoda. Jak widać sama, nawet kultowa marka, to za mało, by sprzedać coś co finalnie prezentuje się bardzo kiepsko i ubogo. Mogłabym polecić Micro Machines koneserom serii, ale nawet ja mam jakieś szczątki człowieczeństwa w sobie i najzwyczajniej tego nie uczynię.Zobacz inne recenzje gry Micro Machines: World Series (PS4)
4.5
Ikona Call of Duty: Infinite Warfare - Absolution - okładka

Call of Duty: Infinite Warfare - Absolution PS4

Absolution DLC jest jak dotychczas najsłabszym dodatkiem przygotowanym przez Infinity Ward - nie oznacza to jednak, że jest totalną klapą - dwie naprawdę bardzo dobre mapy przygotowane z myślą o dynamicznych rozgrywkach multiplayer (Bermuda i Permafrost), sprawnie zrobiony remaster w postaci Ember i totalnie nieporozumienie w przypadku Fore. Do tego satysfakcjonująca, ale oklepana już chyba trochę pod względem formuły kampania zombie. Jest dobrze, ale nie tak dobrze, jakbym tego po kolejnym DLC oczekiwał.Zobacz inne recenzje gry Call of Duty: Infinite Warfare - Absolution (PS4)
6.5
Ikona Dead by Daylight - okładka

Dead by Daylight PS4

Fajnie, że miałam okazję styczności z tym tytułem, bo definitywnie było to specyficzne i niecodzienne przeżycie. Niestety kontrowersyjne odczucia jakie ta gra zapewnia to za mało, a ilość treści, jaką na chwilę obecną ma nam do zaoferowania w moim odczuciu całkowicie dyskwalifikują ją w stawaniu w szranki po sukces z innymi grami w podobnych klimatach, które przecież także zaczynają się pojawiać.Zobacz inne recenzje gry Dead by Daylight (PS4)
5.5
Ikona Serial Cleaner - okładka

Serial Cleaner PS4

Serial Cleaner to skradankowa gra, w której zamiast posyłać na glebę kolejnych to przeciwników, musimy tych już przez kogoś tam posłanych zapakować do wora i wywieźć z miejsca zbrodni. Jeśli lubicie lekkostrawne skradanki, które jednak momentami potrafią zajść za skórę i zmusić do myślenia, to Cleaner jest do Waszej dyspozycji.Zobacz inne recenzje gry Serial Cleaner (PS4)
8.5
Ikona Elite: Dangerous - okładka

Elite: Dangerous PS4

Podsumowując – takiej gry na PS4 jeszcze nie było. Wreszcie dostajemy porządny i złożony space-sim, pełen różnych dróg rozwoju i możliwości rozrywki, gdzie każdy chyba znajdzie coś, co pochłonie go bez reszty. Dodatkowo, mamy tu do czynienia z produktem ciągle rozwijanym, zatem jestem pewien, że jeśli zdecydujemy się na zakup, to następne aktualizacje i sezony dostarczą nam jeszcze wielu opcji na totalne zatracenie się w gigantycznej przestrzeni kosmicznej.Zobacz inne recenzje gry Elite: Dangerous (PS4)
8.5
Ikona Get Even - okładka

Get Even PS4

Get Even to psychologiczny, często abstrakcyjny thriller nastawiony na eksplorację, zbieranie informacji i chłonięciu klimatu, który mnie osobiście wciągnął po uszy. Jeśli lubicie klimaty Incepcji, Shutter Island czy nawet Memento i cenicie sobie spokojny sposób przedstawiania rozgrywki - to macie zapewnioną zabawę nawet na kilkanaście godzin, podczas których nie będziecie chcieli wyłączyć konsoli. Zupełnie jak z dobrym filmem, czy serialem.Zobacz inne recenzje gry Get Even (PS4)
7.5
Ikona Akiba's Beat - okładka

Akiba's Beat PS4

Akiba’s Beat to dość suchy, pozbawiony głębi i wyjątkowości kawałek japońskiego RPG – zdesperowani koneserzy być może znajdą w nim powody, by zwiedzić Akibę do samego końca, jednak ja nie dałem rady. Granie jest przyjemnością, do której nie powinniśmy się zmuszać. Szczególnie, że na rynku dostępna jest plejada o wiele lepszych tytułów.Zobacz inne recenzje gry Akiba's Beat (PS4)
5.5
Ikona Skylar & Plux: Adventure on Clover Island - okładka

Skylar & Plux: Adventure on Clover Island PS4

Składniki na zupę są niby dobrej jakości, ale kucharz albo nie ma smaku albo pomysłu - można zaspokoić pierwszy głód, ale na ucztę dla podniebienia nie ma się co nastawiać. Ot taka gierka na luźne posiedzenie przed konsolą, jeżeli mamy akurat wolne z dwie godzinki w piątkowy wieczór i szukamy czegoś lekkiego, i szybkiego do ukończenia na jednym podejściu.Zobacz inne recenzje gry Skylar & Plux: Adventure on Clover Island (PS4)
5.5
Ikona The Walking Dead: A New Frontier - okładka

The Walking Dead: A New Frontier PS4

Mam nadzieję, że dalsze losy Clementine wprowadzą ze sobą jakąś rewolucję. Wiem, że Telltale łapie wiele srok za ogon, ale niekoniecznie może im to wychodzić na dobre. Wolałbym, żeby zasoby były zainwestowane w jeden, może dwa różne projekty – nie więcej. Na razie świat TWD nawiedziła Wróżka Stagnacja, a jej obecność w świecie, gdzie czyhają na nas mięsożerne potwory dobrym znakiem nie jest.Zobacz inne recenzje gry The Walking Dead: A New Frontier (PS4)
6.5
Ikona Rain World - okładka

Rain World PS4

Rain World jest dobrą i świeżą grą, która przez kilka niedopatrzeń, i może niekoniecznie dobrych decyzji, jest dość nieprzystępna i frustrująca. Mocno karząca graczy za ich błędy, jednocześnie słabo tłumacząca powody tych błędów, bądź też będąca źródłem tych błędów (sterowanie). Zdecydowanie nie jest to gra dla ludzi szybko frustrujących się.Zobacz inne recenzje gry Rain World (PS4)
7

Średnia ocen: 7.38