Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Agregowane Recenzje Gier Polygamia

Ikona SoulCalibur VI - okładka

SoulCalibur VI PS4

Bardzo miły powrót dla fanów serii i przy okazji świetna okazja, by w ogóle zacząć z nią swoją przygodę. Na takie pierwsze randki polecam Geralta, z uwagi na jego wszechstronność, efektowność i przystępne mechaniki.Zobacz inne recenzje gry SoulCalibur VI (PS4)
9
Ikona Marvel's Spider-Man - okładka

Marvel's Spider-Man PS4

Bo koniec końców to wielka, bogata gra stworzona z pasją i bardzo dużym zapleczem finansowym. Takiej kombinacji nie widujemy w tej branży często. Wszyscy po zapowiedziach Marvel’s Spider-Man spodziewali się “Batmana z Człowiekiem Pająkiem” i tak, w gruncie rzeczy dostajemy właśnie to: Batmana z Człowiekiem Pająkiem, z całym dobrodziejstwem, jakie Peter Parker może wnieść do formuły.Zobacz inne recenzje gry Marvel's Spider-Man (PS4)
9
Ikona Graveyard Keeper - okładka

Graveyard Keeper PC

I nic to, że mamy do czynienia z rzemieślniczym produktem, który działa i dobrze wygląda. Bo co z tego, skoro nie oferuje nic więcej, a na rynku są inne produkcje, jak Stardew Valley, Harvest Moon czy któryś z licznych klonów, przy których można spędzić czas lepiej.Zobacz inne recenzje gry Graveyard Keeper (PC)
4
Ikona Shadow of the Tomb Raider - okładka

Shadow of the Tomb Raider Xbox One

Bo choć jest to gra dalece inna od przecudownej trylogii zapoczątkowanej Legendą, od samego początku świetne elementy składowe całości wreszcie dobrano tu w odpowiednich proporcjach, tworząc grę szalenie przyjemną i wartą uwagi. To najlepszy “nowożytny” Tomb Raider!Zobacz inne recenzje gry Shadow of the Tomb Raider (Xbox One)
8
Ikona Strange Brigade - okładka

Strange Brigade Xbox One

Nawet pomimo braku sensownego scenariusza, jest tu świetny klimat przywodzący na myśl klasyczne kino przygodowe. Mapy intrygują i chce się je przechodzić, choćby dla uzbierania tych wszystkich strzeżonych przez łamigłówki znajdziek. Cóż jednak z tego, skoro na padzie strzelać da się wyłącznie wtedy, gdy dzierżymy w łapie karabin automatyczny… Cóż z tego, skoro za każdym pięknie wymodelowanym rogiem kryje się kopia poprzednich dziesięciu starć. Chociaż cieszyłem się, że Rebellion robi coś nowego, ostatecznie chyba piąta reinkarnacja Sniper Elite, choć mniej zaskakująca, uniknęłaby tak podstawowych błędów…Zobacz inne recenzje gry Strange Brigade (Xbox One)
5
Ikona F1 2018 - okładka

F1 2018 Xbox One

Ogólnie jednak F1 2018 można podsumować krótko. To absolutnie najlepsza gra z cyklu i przy okazji wspaniała ścigałka, pozwalająca pobawić się w równym stopniu noobom, co hardkorom. Jednak powody dość dyskretnego procesu produkcji stały się dla mnie po ograniu całości w pełni zrozumiałe. Codemasters po prostu nie umie na razie wrzucić wyższego biegu… a kto wie, być może gna już na najwyższym. Z tego względu na ocenę duży wpływ ma to, jakim jesteś czytelniku graczem.Zobacz inne recenzje gry F1 2018 (Xbox One)
7
Ikona Phantom Doctrine - okładka

Phantom Doctrine PC

CreativeForge udało się stworzyć kapitalną, wymagającą, rozbudowaną i szalenie wciągającą grę. Z naprawdę dobrze napisaną fabułą, a jednocześnie na tyle urozmaiconą, że nie popada w liniowość i przewidywalność. Cała akcja trzyma odpowiednie tempo, przyspiesza gdy trzeba, ale potrafi też zwolnić, by gracz mógł na spokojnie wszystko przeanalizować i zająć się sprawami pobocznymi.Zobacz inne recenzje gry Phantom Doctrine (PC)
9
Ikona Dead Cells - okładka

Dead Cells PS4

Wystarczy obejrzeć jakikolwiek gameplay (ot, choćby zwiastun powyżej), przefiltrować go przez wszystko, co przeczytaliście powyżej i zaufać, że Dead Cells podstawowe wyznaczniki gatunku realizuje naprawdę dobrze. Wtedy macie pewność, czy poniższe „warto” to Wasze „warto”. Tylko uważajcie na swoje codzienne obowiązki i karmcie dalej kotka, okej?Zobacz inne recenzje gry Dead Cells (PS4)
8
Ikona We Happy Few - okładka

We Happy Few PC

Ocena końcowa będzie więc wypadkową kilku czynników. Po pierwsze tego, jak bardzo chciałem brnąć dalej, pomimo toczącej się chwilami z ust piany. Po drugie smutnego faktu, że problemy tej gry nie leżą rzeczach, które łatwo da się naprawić patchem. Po trzecie zaś naszej niezawodnej skali słownej. Z We Happy Few jest jak ze wszystkim, co niezdrowe. MOŻNA spróbować, grunt jednak w tym, by pamiętać o możliwych konsekwencjach.Zobacz inne recenzje gry We Happy Few (PC)
7
Ikona This is the Police 2 - okładka

This is the Police 2 PC

A wystarczyło zostawić te dialogi jak były i część budżetu przeznaczoną na niepotrzebne dodatki przeznaczyć na porządną firmę zajmującą się lokalizacją. Dlatego, choć bardzo bym chciał, żeby było warto, w This is the Police 2 zagrać jedynie można.Zobacz inne recenzje gry This is the Police 2 (PC)
7
Ikona Wizard of Legend - okładka

Wizard of Legend PC

Podsumowując: niby gra do włączenia na chwilkę, a niezauważenie pożera godziny. Wizard of Legend to już kolejna w tym roku produkcja, której głównymi twórcami były raptem dwie osoby. Wcześniej z takich trafiły mi się Into the Breach i Slay the Spire – obie fenomenalne. W tym przypadku zabrakło może iskry geniuszu, ale co z tego, skoro jest masa magicznych iskier, płomieni, sopli i skał latających dookoła.Zobacz inne recenzje gry Wizard of Legend (PC)
7
Ikona Deiland - okładka

Deiland PC

Dobry humor, piękna, prosta historia. Czego możemy chcieć więcej? Kolejnej zombie apokalipsy? Jest naprawdę dobrze, byłoby mocne cztery i pół w ocenie, ale to trudna branża, nie wydaje się gry, której ukończenie może być niemożliwe (w przypadku bossa trzeba było trafić na klawisz, który odpowiadał trójkątowi na PlayStation).Zobacz inne recenzje gry Deiland (PC)
8
Ikona The Banner Saga 3 - okładka

The Banner Saga 3 PC

Banner Saga po 4 latach się kończy i choć jest to recenzja trójki, ocenę końcową pozwoliłem sobie wystawić za całokształt. Tak szczerze mówiąc, samo zakończenie cyklu zasłużyło raczej na te pół oczka niżej. Trudno mi jednak patrzeć na recenzowany tytuł jako na osobny produkt, bo przecież i tak nie odnajdzie się tu gracz, który do tej pory nie zaliczył poprzedniczek. Nawet pomimo pięknie animowanego wprowadzenia dostępnego w menu. Do zapoznania się z poprzedniczkami jest zaś akurat świetna okazja, bo całą sagę można już kupić w całkiem opłacalnym pakiecie.Zobacz inne recenzje gry The Banner Saga 3 (PC)
8
Ikona Captain Toad: Treasure Tracker - okładka

Captain Toad: Treasure Tracker Nintendo Switch

To zwyczajnie urokliwa, wystarczająco przyjemna w pojedynkę pozycja. Na Wii U mógł być rakiem-rybą, dzisiaj macha do Was drobną rączką w dość zabieganym okresie pomiędzy Mario Tennisem, Fortnitem, Hollow Knightem i Octopath Traveler, więc po prostu życzę mu, by choć raz znalazł taką publiczność, na jaką zasługiwał już cztery lata temu. Dołącza do Bayonetty, Mario Karta czy Donkey Konga jako kotlet, którego najpewniej nie pożałujecie.Zobacz inne recenzje gry Captain Toad: Treasure Tracker (Nintendo Switch)
b/o
Ikona Trains VR - okładka

Trains VR PC

Jednak oceniam tutaj grę, a nie platformę, bo The House of Fables wyciągnęło z mniejszego Oculusa, ile się dało, a powyższe mankamenty nie wpływają na fakt, że Trains VR sprawiło mi masę frajdy i jeśli tylko macie 'mobilne' gogle Oculusa, śmiało ten tytuł polecam.Zobacz inne recenzje gry Trains VR (PC)
8
Ikona Gray Dawn - okładka

Gray Dawn PC

Myślę, że należy Gray Dawn traktować jako współczesną interpretację średniowiecznych i renesansowych wizji zepsucia i kary, poszukiwania odkupienia i ucieczki przed winą. Tytuł ten oszczędza nam banalności, której można by spodziewać się po produkcji traktującej o religii. Nie uświadczycie krwawych łez świętych i zbrukanego gołąbka leżącego przed ołtarzem. Brutalność jest zasugerowana, ale nie rzuca się w oczy. Grzech jest ledwie cieniem, a odkupienie nie istnieje.Zobacz inne recenzje gry Gray Dawn (PC)
8
Ikona Earthfall - okładka

Earthfall PC

Przypadek rozwijającego się pod wpływem krytyki No Man’s Sky pokazuje, że uwagi mobilizują dużo bardziej niż pochwały. Kochane Holospark, nieźle się spisaliście, ale teraz bierzcie się do roboty. Bo niedługo okaże się, że natrudziliście się na marne.Zobacz inne recenzje gry Earthfall (PC)
6
Ikona Octopath Traveler - okładka

Octopath Traveler Nintendo Switch

Niemniej, i mam nadzieję, że wyraziłem to jasno powyżej, Octopath Traveler jest naprawdę dobrym szpilem. Tym, co robi dobrze, wyrwie odpowiednio dopasowanemu odbiorcy czterdzieści lub pięćdziesiąt godzin z życia. I stanowić będzie kolejny ciekawy argument do postawienia na Switcha w tym roku. Pięknie tutaj pasuje. Zobacz inne recenzje gry Octopath Traveler (Nintendo Switch)
7
Ikona Dream Alone - okładka

Dream Alone PC

Jeśli ktoś jest zatem hardkorowym graczem, dla którego częste zgony i odległe checkpointy nie są wadą, a wręcz przeciwnie, dodatkową zachętą, niech dopisze do oceny pół punktu. Mam jednak wrażenie, że lepiej by grze wyszło, gdyby poziom trudności podbić za pomocą ciekawszych zagadek środowiskowych, które wymuszałyby lepszą kombinację zdolności Irry.Zobacz inne recenzje gry Dream Alone (PC)
6
Ikona Haimrik - okładka

Haimrik PC

(...) studio Below the Game miało niewątpliwie ciekawy pomysł na rozgrywkę i zrealizowało go z wprawą. Jednocześnie wszystko wokół zdaje się niezdarne, nieporęczne, zaprojektowane przez ludzi, którzy dopiero uczą się tworzyć gry. Jest to o tyle dziwne, że studio chwali się wyprodukowaniem już 'ponad trzydziestu poważnych tytułów'. Nie czuć tego w Haimriku. Czuć pasję, jest pomysł, ale zabrakło szlifu. A przez to gra częściej męczy niż cieszy.Zobacz inne recenzje gry Haimrik (PC)
5
Ikona Prey: Mooncrash - okładka

Prey: Mooncrash PC

To spore, zajmujące 8-15 godzin rozszerzenie, przy obecnych cenach gier w pełni warte tych 80 złotych. Wizyta w księżycowej bazie zaoferuje wam duży, szalenie interesujący świat pełen sekretów oraz nową formułę, która wprowadza nieco świeżości. Wzbogaca, ale wbrew pozorom nie zmienia jednak odbioru gry tak drastycznie, że nie mają tu czego szukać ci, którzy liczyli na drugiego Outsidera. Zobacz inne recenzje gry Prey: Mooncrash (PC)
8
Ikona The Crew 2 - okładka

The Crew 2 PS4

Szczęśliwie, The Crew 2 nie zaczyna z pozycji „niedoroba”. Działa, pyrka, skacze i wierzga czasem, tylko nie ma jeszcze pomysłu na własny charakter. A może, kto wie, pomysłem jest „już mam w sobie wszystko, a będę miała nawet więcej”? Chodzi mi o to, że nawet na obecnym etapie jestem usatysfakcjonowany tym tytułem. To nie pierwsza liga gatunku, jasne. Ale dzięki temu, że Ubi wie, jak daleko im od Horizonów i jak wiele udało im się zrobić w trakcie życia „jedynki”, wyciągając ją z premierowego dołka i uzależniając od niej społeczność, nie mam powodu nie wierzyć, że kontynuacja będzie intrygująco rozwijana.Zobacz inne recenzje gry The Crew 2 (PS4)
7
Ikona Street Fighter 30th Anniversary Collection - okładka

Street Fighter 30th Anniversary Collection PS4

Street Fighter 30th Anniversary Collection to kapitalna sprawa. Nie tylko jako kronika. To po części interaktywna galeria ewolucji serii, ale przede wszystkim pakiet diabelnie grywalnych – dzisiaj! – gier. A w te najważniejsze pogracie też w sieci.Zobacz inne recenzje gry Street Fighter 30th Anniversary Collection (PS4)
b/o
Ikona Unravel Two - okładka

Unravel Two PC

Tytuł rozwiązał supełki, w jakie zaplątał się pierwowzór, a przy okazji całkowicie odświeżył jego formułę. Zapamiętajcie go sobie i kupcie już dziś albo gdy cena będzie wam pasować. Grało mi się szalenie przyjemnie i choć ledwie zaczął się sezon ogórkowy, ja już chyba mam pewniaka w kategorii zaskoczenie roku.Zobacz inne recenzje gry Unravel Two (PC)
8
Ikona ONRUSH - okładka

ONRUSH PS4

Ale hej, Onrush nie jest idealny. Nawet nie startuje do takiego miana. Próba konkurencji z arcade’owymi Forzami to walka z wiatrakami. Onrush jest bardzo poprawną, pozytywnie archaiczną produkcją ze świeżym pomysłem na siebie. Czymś, co obok licznych symulatorów, z jakich słynie Codemasters, będzie niemal idealnie uzupełniać ich portfolio. Ja dołączam do grona zajaranych. Chciałbym, żeby tytuł się rozwijał, żeby dostawał regularnie dodatki, a finalnie oczarował wszystkich maksymalnie dopieszczoną już kontynuacją, będącą dla niego tym samym, czym drugi Burnout dla pierwowzoru.Zobacz inne recenzje gry ONRUSH (PS4)
8
Ikona Jurassic World Evolution - okładka

Jurassic World Evolution PC

Zatem nie ma polskiej wersji, ekonomia jest prosta, a wydarzenia nie tak dramatyczne, jak można by się spodziewać… ale za to każda wyspa oferuje inne wyzwanie, w tym jedna to piaskownica, na której nie ograniczają nas finanse. I te dinozaury… moment wypuszczenia pierwszego tyranozaura to niezapomniane przeżycie. Czujesz się jak pan tego świata. Schowani za grubymi prętami ogrodzenia ludzie wskazują go sobie palcami i żrą popcorn, a ty wiesz, że wystarczy jeden przycisk, by wrota się otworzyły.Zobacz inne recenzje gry Jurassic World Evolution (PC)
8
Ikona Mario Tennis Aces - okładka

Mario Tennis Aces Nintendo Switch

Mam nadzieję, że choć częściowo pomogłem w odpowiedzi na odwieczne pytanie „czy mnie to w ogóle ma szansę podejść?”. Bo nikt raczej nie miał wątpliwości, że Mario Tennis Aces będzie udanym tytułem. Musi być, jest najważniejszą wewnętrzną premierą Nintendo tego miesiąca, może nawet całego kwartału. Jeśli komuś należałoby ją odradzić, to tylko maksymalnie upartej osobie, która do upadłego powtarza, że przez sieć grać nie zamierza, a kolegów to właściwie nie posiada. Pozostali będą bawić się bardzo dobrze.Zobacz inne recenzje gry Mario Tennis Aces (Nintendo Switch)
8
Ikona LEGO The Incredibles - okładka

LEGO The Incredibles Xbox One

LEGO Iniemamocni to po prostu gra, jakiej mogliśmy się spodziewać. Równie rewolucyjna co przez lata kolejne części Call of Duty. Znów urocza, gdy wrzuca to co znane i lubiane do maszyny, przemieniającej materiał źródłowy w serię uroczych gagów. Przy tym zaś nierówna, co akurat regułą nie jest. Mam jednak przeczucie, że jeżeli poczekacie z zakupem co najmniej do momentu aż obejrzycie Iniemamocnych 2, będziecie nieco bardziej usatysfakcjonowani pierwszą połową gry…Zobacz inne recenzje gry LEGO The Incredibles (Xbox One)
6
Ikona Milanoir - okładka

Milanoir Nintendo Switch

Mam niedosyt. Chciałbym więcej włoskiej gangsterki tamtych czasów we współczesnych grach. Może Milanoir chwyci i zamieni się w serię? Wróciłbym do obskurnego Milanu, gdyby następca Piero miał coś ciekawszego do powiedzenia. Albo spędził kilka wieczorów przy pierwszym Hotline Miami i zanotował sobie kilka szczerych refleksji. Jasne, to mogło być coś o wiele lepszego. W każdym razie nie popełnicie jakiegoś fatalnego błędu, jeśli dorzucicie Milanoir do swojej cyfrowej biblioteczki.Zobacz inne recenzje gry Milanoir (Nintendo Switch)
6
Ikona MachiaVillain - okładka

MachiaVillain PC

Po kilkunastu godzinach rozgrywki, kiedy kolejne kosmetyczne dodatki i potwory to była już tylko kwestia czasu, wiedziałam, że po grze niczego więcej spodziewać się nie mogę. Gdyby odrobinę ją wzbogacić, wypolerować na krawędziach, podkręcić, zbalansować niektóre fragmenty rozgrywki – wtedy można by przy niej spędzić całe wieki. W obecnym kształcie nie umywa się do takich produkcji jak Rimworld.Zobacz inne recenzje gry MachiaVillain (PC)
6

Średnia ocen: 7.27