Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Agregowane Recenzje Gier Polygamia

Ikona Dream Alone - okładka

Dream Alone PC

Jeśli ktoś jest zatem hardkorowym graczem, dla którego częste zgony i odległe checkpointy nie są wadą, a wręcz przeciwnie, dodatkową zachętą, niech dopisze do oceny pół punktu. Mam jednak wrażenie, że lepiej by grze wyszło, gdyby poziom trudności podbić za pomocą ciekawszych zagadek środowiskowych, które wymuszałyby lepszą kombinację zdolności Irry.Zobacz inne recenzje gry Dream Alone (PC)
6
Ikona Haimrik - okładka

Haimrik PC

(...) studio Below the Game miało niewątpliwie ciekawy pomysł na rozgrywkę i zrealizowało go z wprawą. Jednocześnie wszystko wokół zdaje się niezdarne, nieporęczne, zaprojektowane przez ludzi, którzy dopiero uczą się tworzyć gry. Jest to o tyle dziwne, że studio chwali się wyprodukowaniem już 'ponad trzydziestu poważnych tytułów'. Nie czuć tego w Haimriku. Czuć pasję, jest pomysł, ale zabrakło szlifu. A przez to gra częściej męczy niż cieszy.Zobacz inne recenzje gry Haimrik (PC)
5
Ikona Prey: Mooncrash - okładka

Prey: Mooncrash PC

To spore, zajmujące 8-15 godzin rozszerzenie, przy obecnych cenach gier w pełni warte tych 80 złotych. Wizyta w księżycowej bazie zaoferuje wam duży, szalenie interesujący świat pełen sekretów oraz nową formułę, która wprowadza nieco świeżości. Wzbogaca, ale wbrew pozorom nie zmienia jednak odbioru gry tak drastycznie, że nie mają tu czego szukać ci, którzy liczyli na drugiego Outsidera. Zobacz inne recenzje gry Prey: Mooncrash (PC)
8
Ikona The Crew 2 - okładka

The Crew 2 PS4

Szczęśliwie, The Crew 2 nie zaczyna z pozycji „niedoroba”. Działa, pyrka, skacze i wierzga czasem, tylko nie ma jeszcze pomysłu na własny charakter. A może, kto wie, pomysłem jest „już mam w sobie wszystko, a będę miała nawet więcej”? Chodzi mi o to, że nawet na obecnym etapie jestem usatysfakcjonowany tym tytułem. To nie pierwsza liga gatunku, jasne. Ale dzięki temu, że Ubi wie, jak daleko im od Horizonów i jak wiele udało im się zrobić w trakcie życia „jedynki”, wyciągając ją z premierowego dołka i uzależniając od niej społeczność, nie mam powodu nie wierzyć, że kontynuacja będzie intrygująco rozwijana.Zobacz inne recenzje gry The Crew 2 (PS4)
7
Ikona Street Fighter 30th Anniversary Collection - okładka

Street Fighter 30th Anniversary Collection PS4

Street Fighter 30th Anniversary Collection to kapitalna sprawa. Nie tylko jako kronika. To po części interaktywna galeria ewolucji serii, ale przede wszystkim pakiet diabelnie grywalnych – dzisiaj! – gier. A w te najważniejsze pogracie też w sieci.Zobacz inne recenzje gry Street Fighter 30th Anniversary Collection (PS4)
b/o
Ikona Unravel Two - okładka

Unravel Two PC

Tytuł rozwiązał supełki, w jakie zaplątał się pierwowzór, a przy okazji całkowicie odświeżył jego formułę. Zapamiętajcie go sobie i kupcie już dziś albo gdy cena będzie wam pasować. Grało mi się szalenie przyjemnie i choć ledwie zaczął się sezon ogórkowy, ja już chyba mam pewniaka w kategorii zaskoczenie roku.Zobacz inne recenzje gry Unravel Two (PC)
8
Ikona ONRUSH - okładka

ONRUSH PS4

Ale hej, Onrush nie jest idealny. Nawet nie startuje do takiego miana. Próba konkurencji z arcade’owymi Forzami to walka z wiatrakami. Onrush jest bardzo poprawną, pozytywnie archaiczną produkcją ze świeżym pomysłem na siebie. Czymś, co obok licznych symulatorów, z jakich słynie Codemasters, będzie niemal idealnie uzupełniać ich portfolio. Ja dołączam do grona zajaranych. Chciałbym, żeby tytuł się rozwijał, żeby dostawał regularnie dodatki, a finalnie oczarował wszystkich maksymalnie dopieszczoną już kontynuacją, będącą dla niego tym samym, czym drugi Burnout dla pierwowzoru.Zobacz inne recenzje gry ONRUSH (PS4)
8
Ikona Jurassic World Evolution - okładka

Jurassic World Evolution PC

Zatem nie ma polskiej wersji, ekonomia jest prosta, a wydarzenia nie tak dramatyczne, jak można by się spodziewać… ale za to każda wyspa oferuje inne wyzwanie, w tym jedna to piaskownica, na której nie ograniczają nas finanse. I te dinozaury… moment wypuszczenia pierwszego tyranozaura to niezapomniane przeżycie. Czujesz się jak pan tego świata. Schowani za grubymi prętami ogrodzenia ludzie wskazują go sobie palcami i żrą popcorn, a ty wiesz, że wystarczy jeden przycisk, by wrota się otworzyły.Zobacz inne recenzje gry Jurassic World Evolution (PC)
8
Ikona Mario Tennis Aces - okładka

Mario Tennis Aces Nintendo Switch

Mam nadzieję, że choć częściowo pomogłem w odpowiedzi na odwieczne pytanie „czy mnie to w ogóle ma szansę podejść?”. Bo nikt raczej nie miał wątpliwości, że Mario Tennis Aces będzie udanym tytułem. Musi być, jest najważniejszą wewnętrzną premierą Nintendo tego miesiąca, może nawet całego kwartału. Jeśli komuś należałoby ją odradzić, to tylko maksymalnie upartej osobie, która do upadłego powtarza, że przez sieć grać nie zamierza, a kolegów to właściwie nie posiada. Pozostali będą bawić się bardzo dobrze.Zobacz inne recenzje gry Mario Tennis Aces (Nintendo Switch)
8
Ikona LEGO The Incredibles - okładka

LEGO The Incredibles Xbox One

LEGO Iniemamocni to po prostu gra, jakiej mogliśmy się spodziewać. Równie rewolucyjna co przez lata kolejne części Call of Duty. Znów urocza, gdy wrzuca to co znane i lubiane do maszyny, przemieniającej materiał źródłowy w serię uroczych gagów. Przy tym zaś nierówna, co akurat regułą nie jest. Mam jednak przeczucie, że jeżeli poczekacie z zakupem co najmniej do momentu aż obejrzycie Iniemamocnych 2, będziecie nieco bardziej usatysfakcjonowani pierwszą połową gry…Zobacz inne recenzje gry LEGO The Incredibles (Xbox One)
6
Ikona Milanoir - okładka

Milanoir Nintendo Switch

Mam niedosyt. Chciałbym więcej włoskiej gangsterki tamtych czasów we współczesnych grach. Może Milanoir chwyci i zamieni się w serię? Wróciłbym do obskurnego Milanu, gdyby następca Piero miał coś ciekawszego do powiedzenia. Albo spędził kilka wieczorów przy pierwszym Hotline Miami i zanotował sobie kilka szczerych refleksji. Jasne, to mogło być coś o wiele lepszego. W każdym razie nie popełnicie jakiegoś fatalnego błędu, jeśli dorzucicie Milanoir do swojej cyfrowej biblioteczki.Zobacz inne recenzje gry Milanoir (Nintendo Switch)
6
Ikona MachiaVillain - okładka

MachiaVillain PC

Po kilkunastu godzinach rozgrywki, kiedy kolejne kosmetyczne dodatki i potwory to była już tylko kwestia czasu, wiedziałam, że po grze niczego więcej spodziewać się nie mogę. Gdyby odrobinę ją wzbogacić, wypolerować na krawędziach, podkręcić, zbalansować niektóre fragmenty rozgrywki – wtedy można by przy niej spędzić całe wieki. W obecnym kształcie nie umywa się do takich produkcji jak Rimworld.Zobacz inne recenzje gry MachiaVillain (PC)
6
Ikona Antigraviator - okładka

Antigraviator PC

Antigraviator to przede wszystkim proste indie, które po pierwszym zachwycie i zaledwie paru godzinach na liczniku, ma szansę zostać już tylko takim typowym znajomym. Z którym za bardzo się nie pokłócicie i przez wzgląd na kanapowego coopa oraz wersje na konsole, zaprosicie go pewnie jeszcze co jakiś czas na imprezę.Zobacz inne recenzje gry Antigraviator (PC)
6
Ikona Dark Souls: Remastered - okładka

Dark Souls: Remastered PS4

Znów pewnie będę grał dwa lata, ale zupełnie mi to nie przeszkadza. Bo póki co dzwon w Parafii Nieumarłych nie milknie.Zobacz inne recenzje gry Dark Souls: Remastered (PS4)
b/o
Ikona Vampyr - okładka

Vampyr PC

Tradycja i nowoczesność, zabobony i postęp – o tym opowiada gra i taka właśnie jest. Dontnod zachowało tradycyjny dla swoich gier nacisk na fabułę, ale postanowiło rozwinąć formułę o rozbudowany system walki i rozwoju głównego bohatera. Niestety, wyszło na tym podobnie, co doktor Reid. Rozdarte między przyzwyczajeniami a chęcią bycia czymś więcej, nie dało rady zaspokoić wszystkich swoich ambicji.Zobacz inne recenzje gry Vampyr (PC)
7
Ikona Agony - okładka

Agony PS4

Agony to próba pływania synchronicznego we wrzącej wodzie. Już dawno żadna pozycja mnie podobnie nie lekceważyła na tylu poziomach. Dawno też przy żadnej nie wymęczyłem się równie mocno. Staroszkolne checkpointy, przez które, zapewniam, początkowe fragmenty powtarzać będziecie do znudzenia, to jakaś chora wisienka na patologicznym torcie. Ech. To przyzwyczajenie, przepraszam. Nie będziecie. Mam nadzieję przynajmniej. Oszczędźcie sobie zawodu.Zobacz inne recenzje gry Agony (PS4)
3
Ikona Unforeseen Incidents - okładka

Unforeseen Incidents PC

Unforeseen Incidents jest produkcją lekką, przyjemną i wartą uwagi każdego, kto lubi niezobowiązujące przygodówki. I trwa dłużej niż np. taki Chuchel, bo około 12 godzin. 12 godzin z Harperem, który wcale nie prosił się o przygodę, ale ponieważ jest naprawdę spoko gościem, nie potrafi odmówić damie w potrzebie.Zobacz inne recenzje gry Unforeseen Incidents (PC)
8
Ikona Smoke and Sacrifice - okładka

Smoke and Sacrifice PC

Smoke and Sacrifice daje graczowi do zbadania sporych rozmiarów mapę i obiecuje dziesiątki godzin rozgrywki. Tyle tylko, że zaczyna się nudzić już po kilku. Nie oferuje niczego szczególnie ciekawego czy zajmującego, chociaż przy tym ciężko mu też coś konkretnego mieć za złe.Zobacz inne recenzje gry Smoke and Sacrifice (PC)
6
Ikona Hyrule Warriors: Definitive Edition - okładka

Hyrule Warriors: Definitive Edition Nintendo Switch

Gdybym Hyrule Warriors musiał krytycznie analizować jeszcze za czasów premiery na Wii U, być może złośliwie bym ją kąsał. Teraz, jako trochę inny człowiek, doceniam ocean spokojnej, lekkiej zabawy, jaką mi zapewni.Zobacz inne recenzje gry Hyrule Warriors: Definitive Edition (Nintendo Switch)
b/o
Ikona Moonlighter - okładka

Moonlighter PC

W grze przydałaby się jakaś bardziej wciągająca fabuła, ponieważ sam grind, jakkolwiek ciekawie nie byłby zrealizowany, po jakimś czasie staje się nużący. Owszem, pieniędzy nigdy za wiele i zawsze znajdzie się rzecz warta wydania na nią złota – a to możemy kupić lepszą zbroję, a to zainwestować w sklep – ale mam wrażenie, że przez brak wciągającej historii gra jest niepełna. Co nie zmienia faktu, że rozgrywka sprawia przyjemność i oczyszczanie podziemi ze skarbów dawno nie sprawiało mi takiej satysfakcji.Zobacz inne recenzje gry Moonlighter (PC)
8
Ikona Yoku's Island Express - okładka

Yoku's Island Express Nintendo Switch

Najważniejsze zadanie spełnione – wiecie, że to nie jest kolejna platformówka, a coś o wiele bardziej unikalnego. Coś, co bez wątpliwości zasługuje na jeszcze sympatyczniejszą kontynuację. Oraz Waszą uwagę. Nie wzniesiecie się przy Yoku na metafizyczne wyżyny, ale niech mnie flipper świśnie, jeśli świadomy użytkownik źle będzie go wspominał.Zobacz inne recenzje gry Yoku's Island Express (Nintendo Switch)
8
Ikona FAR: Lone Sails - okładka

FAR: Lone Sails PC

Nie zmienia to jednak faktu, że Far: Lone Sails jest poruszającą wędrówką przez świat jednocześnie martwy i żywy. To gra drogi. Każdy, kto zatonął kiedyś w mijanych za szybą polach, zatonie także i tutaj. Dopóki z zamyślenia nie wyrwie go kaszel gasnącego silnika lub samotny dom, gdzieś w oddali.Zobacz inne recenzje gry FAR: Lone Sails (PC)
8
Ikona Earthlock: Festival of Magic - okładka

Earthlock: Festival of Magic PC

Wyposzczonym fanom gatunku Earthlock da jednak trochę radości, a poza tym w ostateczności uruchomi się na dowolnym złomie i zaoferuje trochę niezobowiązującej rozgrywki np. w podróży. Na takich warunkach, mogę go nawet polecić.Zobacz inne recenzje gry Earthlock: Festival of Magic (PC)
6
Ikona Detroit: Become Human - okładka

Detroit: Become Human PS4

I jeśli dodać do tego takie smaczki jak np. dom Elijaha Kamskiego (założyciela CyberLife, twórcy pierwszej SI, która zdała test Turinga), który jest do złudzenia podobny do posiadłości Nathana Garricka z filmy „Ex Machina”, to otrzymujemy tytuł, na jaki warto było czekać i który warto jest przeżywać raz za razem.Zobacz inne recenzje gry Detroit: Become Human (PS4)
10
Ikona Ancestors Legacy - okładka

Ancestors Legacy PC

(...)szkoda, że większość rozwiązań wydaje się być wprowadzona na szybko, jakby w pewnym momencie zmienił się kierunek obrany przez twórców. Widać to i po konstrukcji misji, i po różnych mechanikach. Myślałem, że Destructive Creations z Tomaszem Gopem dadzą nam naprawdę solidnego RTS-a. A dostaliśmy po prostu solidnego średniaka.Zobacz inne recenzje gry Ancestors Legacy (PC)
7
Ikona State of Decay 2 - okładka

State of Decay 2 Xbox One

State of Decay 2 w obecnym stanie nie zasługuje na obecność w Game Passie, a tym bardziej nie zasługuje na płacenie za grę sklepowej ceny. Xbox Game Preview byłoby dla niej idealnym miejscem. Może urosłaby w nim i przerodziła się w coś rzeczywiście godnego miana sequela State of Decay. Albo umarłaby tam po cichu. A tak – jest siara, bo tytuł, który powiewa na sztandarach Microsoftu rozczarowuje na całej linii i jest być może najgorzej działającą grą na Xboksie One X. Cóż, to też jakieś osiągnięcie.Zobacz inne recenzje gry State of Decay 2 (Xbox One)
4
Ikona Conan Exiles - okładka

Conan Exiles PC

Paradoksalnie, choć Conan robi mniejsze wrażenie niż dawniej The Secret World, o jego przetrwanie jestem w zasadzie spokojny. Nie rzucił mnie może na kolana, ale wciąż planuję zostawić go na dysku i czasem jeszcze do niegościnnego świata Conana Barbarzyńcy powrócić.Zobacz inne recenzje gry Conan Exiles (PC)
7
Ikona Dragon's Crown Pro - okładka

Dragon's Crown Pro PS4

Oprawa produkcji zapewnia jej już teraz wizualną nieśmiertelność (zwłaszcza że ogarnia rozdzielczość 4K), a klasyka, z jakiej czerpie, jest częścią fundamentów naszego medium. Kwestia tego, czy gracza intryguje pomysł połączenia prostej nawalanki z kolekcjonerskim molochem.Zobacz inne recenzje gry Dragon's Crown Pro (PS4)
b/o
Ikona The Forest - okładka

The Forest PC

Po tygodniu całkiem udanej zabawy odnoszę jednak wrażenie, że The Forest nie udało się stać grą na lata. Nie chodzi tu wcale o fabułę, która choć krótka, potrafi zaskoczyć i pokazuje, że nie do końca trafiliśmy na skraj cywilizacji. To produkcja oczywiście całkiem rozbudowana, robiąca w pierwszych chwilach bardzo duże wrażenie, nie widzę jednak w niej większego potencjału, by grać w to dłużej niż 15-20 godzin.Zobacz inne recenzje gry The Forest (PC)
8
Ikona Forgotton Anne - okładka

Forgotton Anne PC

I tak to wygląda z tym daniem pt. Forgotton Anne. Niby się najadłam, ale zabrakło kilku przypraw, przez co całość robi co najwyżej średnie wrażenie. Miejscami Forgotton jest bardzo fajne, ale potencjał historii oraz animacja zostały niestety zmarnowane. Mimo to uważam, że dla samej grafiki i fabuły warto się z tą produkcją zapoznać. Obawiam się jednak, że będziecie się czuć, jakby wyjedli wszystkie krewetki z rozgotowanego makaronu.Zobacz inne recenzje gry Forgotton Anne (PC)
6

Średnia ocen: 7.27