Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Agregowane Recenzje Gier myhandhelds.pl

Ikona 1979 Revolution: Black Friday - okładka

1979 Revolution: Black Friday Nintendo Switch

Od razu napiszę, że nie ocenię 1979 Revolution: Black Friday, ponieważ nie mam pojęcia, jak ocenić coś, co trudno nazwać całością, bo się nagle urywa. Bez tego nie wiem, czy historia będzie miała sens, a wybory znaczenie, a to w takich produkcjach ma największe znaczenie na notę. Gdyby przynajmniej pojawiła się informacja, że pojawi się część druga, która pozamyka wątki, to może inaczej bym to odebrał.Zobacz inne recenzje gry 1979 Revolution: Black Friday (Nintendo Switch)
b/o
Ikona Punch Line - okładka

Punch Line PS VITA

Punch Line jest postrzeloną visual novelą, w której dominuje humor. Żarty i gagi nie powodują za każdym razem salw śmiechu, ale zdarzyło mi się kilka razy roześmiać na głos i ogólnie utrzymywały mnie w dobrym nastroju. Żeby nie było, że jest tylko śmiesznie, to zaznaczę, że pojawia się kilka troszkę bardziej emocjonalnych oraz poważniejszych scen. Generalnie pod względem historii jako takiej jest ciekawie i tak właściwie dopiero w końcówce pojawia się trochę zamieszania, szczególnie przy próbie wytłumaczenia przeszłości kilku postaci.Zobacz inne recenzje gry Punch Line (PS VITA)
7.5
Ikona Titan Quest - okładka

Titan Quest Nintendo Switch

To rozbudowana produkcja z podbitymi teksturami, poprawionymi błędami i w komplecie z zestawem świetnego dodatku Immortal Throne. To ponad TYSIĄC zmian względem oryginału (lepszy balans postaci, zdolności, broni i przedmiotów, ulepszona sztuczna inteligencja przeciwników i pomocników, większa pojemność ekwipunku, usprawnione zbieranie śmie… znaczy lootu, nowi przeciwnicy (również bossowie) i tona innych poprawek, które uwzględniały propozycje społeczności). Czy warto więc po niego sięgnąć? Zdecydowanie tak, aczkolwiek zastanawiałbym się raczej nad wersją na PC lub na Switcha, jeśli gramy na nim stacjonarnie. Zobacz inne recenzje gry Titan Quest (Nintendo Switch)
9.5
Ikona Detective Gallo - okładka

Detective Gallo Nintendo Switch

Przy łamigłówkach to łażenie po tylko kilku lokacjach trochę nuży, mimo że jest zrozumiałe w tej koncepcji ograniczonej przestrzeni. Wszystkie te elementy nie są jednak na tyle duże same w sobie czy nawet zebrane do kupy, by bardzo zrzucić ocenę, więc spokojnie detektywa Gallo mogę polecić tym, którzy pomyśleli, że chcieliby się z grą zapoznać.Zobacz inne recenzje gry Detective Gallo (Nintendo Switch)
7
Ikona PixelJunk Monsters 2 - okładka

PixelJunk Monsters 2 Nintendo Switch

Pixel Junk Monsters 2 to tak naprawdę gra średnia, która z jednej strony wprowadza sporo nowości względem jedynki, z drugiej są one zbyteczne, jak tryb z widokiem zza pleców bohatera. Najbardziej mnie jednak irytowało wymuszanie na graczu idealnego przejścia, aby móc odblokować dalsze etapy. Jest to po prostu zabieg głupi, który jeszcze bardziej mnie do siebie zniechęcił.Zobacz inne recenzje gry PixelJunk Monsters 2 (Nintendo Switch)
5
Ikona Unexplored: Unlocked Edition - okładka

Unexplored: Unlocked Edition Nintendo Switch

Gra zdecydowanie ma potencjał, bo ilość przedmiotów, lochy, przeciwnicy i oprawa AV zachęcają. Niestety zarządzanie menu, które aspiruje do tych z zachodnich aRPG, oraz taka, a nie inna walka, nie idą w parze z rogalikowatością. To po prostu elementy, które powinny być częścią normalnego erpega, w którym leveluje się postać i postępy nie idą w cholerę, szczególnie że szybko musimy stawiać trudniejszym przeciwnikom. Poza tym generowanie nowej rozgrywki trwa dość długo.Zobacz inne recenzje gry Unexplored: Unlocked Edition (Nintendo Switch)
4.5
Ikona Captain Toad: Treasure Tracker - okładka

Captain Toad: Treasure Tracker Nintendo Switch

Grę wziąłem w ramach recenzenckiego obowiązku. Ani klimat, ani gameplay mnie nie zachęcały, żeby z radością podejść do szukania skarbów. Ale wiecie co? Jak nie znam gier Nintendo, tak teraz po drugiej ich produkcji zaczynam powoli rozumieć tę, hmm, magię (choć z Koniegiem nie było to trudne, bo nie interesował).Zobacz inne recenzje gry Captain Toad: Treasure Tracker (Nintendo Switch)
8.5
Ikona Chasm - okładka

Chasm PS VITA

Chasm to przede wszystkim solidna produkcja. Nie wyróżnia się niczym nadzwyczajnym na tle innych metroidvani, ale też nie ma elementów szczególnie irytujących. Wspomniany problem z łopatą, zbyt odczuwalny backtracking czy trochę zagmatwana końcówka na pewno nie przekreślają reszty elementów, więc zdecydowanie polecam poświęcić na ten tytuł te 10 godzin.Zobacz inne recenzje gry Chasm (PS VITA)
7
Ikona Runner3 - okładka

Runner3 Nintendo Switch

  • /
Wydaje mi się, że Runner3 spokojnie może zasiąść na tronie i wysłać na emeryturę swojego starszego brata. To wspaniała rytmiczna perełka wzbogacona szeregiem ulepszeń, dodatków i sekretów do odkrycia. Fenomenalna ścieżka dźwiękowa i rewelacyjna oprawa graficzna dają ukojenie, a wysoki poziom trudności podnosi adrenalinę do niewyobrażalnego poziomu. Tylko dla cierpliwych i wprawnych graczy!Zobacz inne recenzje gry Runner3 (Nintendo Switch)
8
Ikona Manual Samuel - okładka

Manual Samuel Nintendo Switch

Niestety, albo w sumie i stety, rozgrywka nie jest długa, bo zajmie do trzech godzin. Tak więc, jeśli chcecie wskoczyć, pośmiać się i trochę pomęczyć kierowaniem postaci, to nawet te 40 zł nie wydaje się aż tak wysoką cenę, choć jednak sugerowałbym poczekanie promo, tak na wszelki. Natomiast jeśli uwielbicie zręcznościowe wyzwania, to dostaniecie jeszcze tryb „Time Attack” oraz wbudowane do gry trofki, a ten zestaw już w pełni uzasadni premierową cenę.Zobacz inne recenzje gry Manual Samuel (Nintendo Switch)
7
Ikona Donkey Kong Country: Tropical Freeze - okładka

Donkey Kong Country: Tropical Freeze Nintendo Switch

I jak bym chciał wstawić pełną dziesiątkę, tak jednak dam pół oceny mniej, ponieważ są takie miejsca w tej grze, że, do cholery, milimetr może zaważyć o zgonie! Bo, co zabawne, Kong, choć jest gorylem, nie łapie się krawędzi półki… W każdym razie polecam wszystkim, którzy nie mieli z tą produkcją jeszcze do czynienia. A jeśli ktoś grał na WiiU i w międzyczasie dorobił się dzieci, to też może sobie sprawić Odmrożenie tropików, bo cała rodzina będzie miała z niego frajdę.Zobacz inne recenzje gry Donkey Kong Country: Tropical Freeze (Nintendo Switch)
9.5
Ikona Spacejacked - okładka

Spacejacked PS VITA

Co tu dużo mówić, Spacejacked niewątpliwe jest jednym z najciekawszych indyków wydanych na Vicie w 2018 roku. Oferuje, jak na ten typ gry, dobrą fabułą, która, przede wszystkim, bawi. Gameplay wciąga i każdy poczuje tu wyzwanie. Zastrzeżenia mam jednak do trudności wyzwań, sporo graczy może w nich poczuć sporą frustrację, szczególnie że są niezbędne do platyny, która, dokładnie tak, nie będzie łatwa! Na pochwałę zasługuje też pikselowata, zabawna i czytelna oprawa wideo oraz przyjemne audio.Zobacz inne recenzje gry Spacejacked (PS VITA)
8
Ikona Ice Cream Surfer - okładka

Ice Cream Surfer PS VITA

Po prostu widać, że twórcy nie czują całkiem shoot’em upów. Problematyczne są też strzały przecinków, bo najczęściej mają formę małej fioletowej kulki, przez co zlewa się z tłem. Trafiają się też różne bugi, np. coś do nas ciągle strzela nie wiadomo skąd czy giniemy nie wiadomo od czego...Zobacz inne recenzje gry Ice Cream Surfer (PS VITA)
5
Ikona Bunny Must Die: Chelsea and the 7 Devils - okładka

Bunny Must Die: Chelsea and the 7 Devils PS VITA

Bunny Must Die! Chelsea and the 7 Devils to naprawdę ciekawa i wciągająca produkcja. Zważywszy na wysoki poziom trudności, otrzymujemy tytuł idealny dla lubiących wyzwania, zwłaszcza że bossów nie załatwi się zwykłą siłą. Właśnie dlatego szkoda niedopracowanego sterowania, które ostatecznie mnie w pewnym momencie pokonało.Zobacz inne recenzje gry Bunny Must Die: Chelsea and the 7 Devils (PS VITA)
5.5
Ikona Dead Ahead: Zombie Warfare - okładka

Dead Ahead: Zombie Warfare PS VITA

  • /
Można by napisać, że Dead Ahead: Zombie Warfare to kolejny przyjemny port z telefonów, przy którym zabijemy czas. Jest to po części prawda, jednak trzeba mieć z tyłu głowy dość słabą optymalizację. Grać się da, ale na pewno daleko od pozwalającej cieszyć się gameplayem płynności. Zważywszy na cenę w dniu premiery, warto z ewentualnym zakupem wstrzymać się do jakiejś dobrej promocji.Zobacz inne recenzje gry Dead Ahead: Zombie Warfare (PS VITA)
5
Ikona The Wardrobe - okładka

The Wardrobe Nintendo Switch

Jak już zostało wspomniane na wstępie, twórcy The Wardrobe inspirowali się naprawdę świetnymi tytułami. Czy im się to udało? Po części tak, ponieważ dostajemy zabawną produkcję, przy której będziemy bawić się dobrze. Jednak jest to historia na raz, do której nie będziemy wracać. Zresztą potwierdzają to wrzucone do gry „smaczki” z innych marek. Niby miły aspekt, ale w gruncie zostały tam umieszczone, aby dopchać zawartość tytułu.Zobacz inne recenzje gry The Wardrobe (Nintendo Switch)
7
Ikona State of Mind - okładka

State of Mind Nintendo Switch

Jako interaktywny film daję 8/10, natomiast jako gra tylko 6/10. Na pewno jest to ciekawa produkcja dla osób lubiących się w klimatach futurystycznych, ponieważ daje graczowi swobodę w ocenieniu postępowania bohaterów i zdecydowaniu, jak zakończy się historia, jednak dla chcących „pograć” wybrałbym coś innego.Zobacz inne recenzje gry State of Mind (Nintendo Switch)
7
Ikona The Mooseman - okładka

The Mooseman Nintendo Switch

Gra nie jest długa, przejście całości to niecałe cztery godziny wraz z przeczytaniem wszystkiego. Jednak, mimo że rozgrywka nie jest trudna, jest to bardzo przyjemna wędrówka. I choć cała koncepcja jest prosta, tak niestety kilka drobnostek może irytować.Zobacz inne recenzje gry The Mooseman (Nintendo Switch)
7
Ikona Super Skull Smash GO! 2 Turbo - okładka

Super Skull Smash GO! 2 Turbo PS VITA

  • /
Super Skull Smash GO! 2 Turbo to przyjemny reprezentant platformówek, który idealnie pasuje do krótszych sesji, bo przy dłużysz sesjach może nużyć powtarzalnością. Największym minusem jest brak możliwości pominięcia misji, gdy się na którejś zatniemy, ale to można wybaczyć. Jednak nie wiem, czy dałbym za nią pełną cenę 42 złotych, ponieważ za taką kwotę można mieć o wiele lepsze produkcje. Jeśli jednak zostanie przeceniona lub trafi do Plusa, warto sprawdzić.Zobacz inne recenzje gry Super Skull Smash GO! 2 Turbo (PS VITA)
5
Ikona Mario Tennis Aces - okładka

Mario Tennis Aces Nintendo Switch

Mario Tennis Aces jest grą ciekawą, ponieważ wprowadza urozmaicenie do klasycznego tenisa, dzięki czemu nawet ci, dla których ten sport jest nudny, będą się dobrze bawić. Kolejnym plusem jest ciągłe modyfikowanie kortów, więc każdy poziom dostarczy innych atrakcji, nie mówiąc już o tym, że widać ciągłe usprawnianie produkcji. Jednak w obecnym stanie produkcja oferuje zbyt duże wahania w poziomach trudności, więc raczej wątpię, aby najmłodsi sobie poradzili.Zobacz inne recenzje gry Mario Tennis Aces (Nintendo Switch)
7
Ikona Musynx - okładka

Musynx Nintendo Switch

Nie będę nawet próbował ocenić MUSYNX, ponieważ jest to produkt tak ukierunkowany na daną grupę odbiorców, że to nie ma po prostu sensu. Fani gatunku na pewno i tak kupią, ponieważ opcje konfiguracji i ilość dostępnych kawałków daje wręcz gwarancje znalezienia czegoś dla siebie. Jeśli więc bawi cię masterowanie w takich grach, pewnie już i tak masz MUSYNX na swojej konsoli.Zobacz inne recenzje gry Musynx (Nintendo Switch)
b/o
Ikona All-Star Fruit Racing - okładka

All-Star Fruit Racing Nintendo Switch

Tak więc grę mogę polecić głównie większym fanom kartów, którzy lubią pograć sami lub przez neta. Jeśli rozważacie grę pod multi na kanapie, radzę posiadać duży telewizor i wcześniej pograć samemu, żeby dowiedzieć się, co i jak.Zobacz inne recenzje gry All-Star Fruit Racing (Nintendo Switch)
6.5
Ikona Goetia - okładka

Goetia Nintendo Switch

Jak już napisałem wcześniej, gry rządzą się swoimi prawami. Właśnie tego zabrakło w Goetii, ponieważ zastosowany system używania przedmiotów szybko staje się irytujący i generujący backtracking. To jednak dałoby się wybaczyć, gdyby nie zbyt przekombinowane zagadki. Wręcz wiele osób wprost pisze, że nie ukończyłoby jej bez poradnika, a i ja uważam podobnie, co jest niedopuszczalne w przygodówkach typu point’n’click.Zobacz inne recenzje gry Goetia (Nintendo Switch)
5
Ikona VA-11 HALL-A - okładka

VA-11 HALL-A PS VITA

Podsumowując, Va-11 Hall-A to gra na pierwszy rzut oka niepozorna, a w praktyce jest jednym z ciekawszych, zabawniejszych i pochłaniających doświadczeń. Przyziemna historia osadzona w cyberpunkowym świecie niesie ze sobą więcej emocji niż wiele epickich opowieści o ratowaniu świata. Dzięki barwnym, głębokim kreacjom postaci oraz dużej dozie humoru twórcom udało się stworzyć zapamiętywalną, wciągającą fabułę nieraz zahaczającą o poważniejsze wątki.Zobacz inne recenzje gry VA-11 HALL-A (PS VITA)
9
Ikona Hexologic - okładka

Hexologic Nintendo Switch

Muszę przyznać, że trochę zaskoczyła mnie ta gra, ponieważ nie lubię zabaw logicznych opartych na matematyce. Jednak w tym przypadku poziom trudności był wystarczająco dobrze wyważony, abym nie poczuł frustracji, ale też dało mi trochę wyzwania. Oczywiście osoby, które operowanie liczbami mają w małym palcu u nogi nie będą zbyt zadowolone, ale pozostali powinni poczuć się usatysfakcjonowani. Hexologic poleciłbym też dzieciakom, te starsze mogą siąść do gry same, a z młodszymi można bawić się wspólnie. Tak czy inaczej, te 12 złotych nie będzie zmarnowane, a przy okazji wesprzecie też polskie studio.Zobacz inne recenzje gry Hexologic (Nintendo Switch)
7
Ikona Battle Chasers: Nightwar - okładka

Battle Chasers: Nightwar Nintendo Switch

Na Battle Chasers: Nightwar musieliśmy się naczekać, ponieważ premierę kilkukrotnie przenoszono. Ostateczny produkt jednak pozostawia wiele do życzenia, bo pomimo bardzo dopracowanej oprawy graficznej i ciekawych rozwiązań w gameplayu, gra strasznie przeciąga walki. Jednak brak dynamiki w nich, gdy z drugiej strony wymuszane jest farmienie, to duży minus dla RPGa.Zobacz inne recenzje gry Battle Chasers: Nightwar (Nintendo Switch)
7
Ikona Brawlout - okładka

Brawlout Nintendo Switch

Żeby nie było, nie twierdzę, że gra jest zła, być może jest nawet dobra w swoim gatunku, stąd też nie podejmuje się próby wystawienia jej oceny. Potraktujcie ten tekst jako przestrogę, jeśli, podobnie jak ja, nie łapaliście do tej pory, dlaczego Smash i pochodne tak cieszą innych. Mnie ta koncepcja nie leżała od początku, ale postanowiłem dać jej szansę, i nie skończyło się to zmianą pierwszych odczuć wywołanych przez widziane materiały promocyjne.Zobacz inne recenzje gry Brawlout (Nintendo Switch)
b/o
Ikona Bloodstained: Curse of the Moon - okładka

Bloodstained: Curse of the Moon PS VITA

Produkcja jest po prostu taka, jaka miała być, wszystko tam siedzi pod wstępne założenia. I nawet jeśli bolało mnie stare sterowanie czy słuchanie tej muzyki (efekty są w porządku), tak wiem, że to miało tak właśnie wyglądać. Z perspektywy randomowego odbiorcy tej gry należy się wysoka ocena.Zobacz inne recenzje gry Bloodstained: Curse of the Moon (PS VITA)
9
Ikona Earthlock - okładka

Earthlock Nintendo Switch

Earthlock był dla mnie bardzo przyjemną grą do, obstawię, połowy fabuły, gdy wyszły niedopracowania systemu rozwoju i nieprzemyślany przez twórców skok trudności. Oczywiście można to przeskoczyć, gdy poświęci się trochę czasu na grind kilku leveli, ale takie akcje nie są fajne, gdy wcześniej rozwój był wystarczająco zbalansowany. Teraz, gdy już dałem Wam tę przestrogę napiszę, że i tak warto tę produkcję wziąć w jakiejś promocji, by to przemęczenie grindu było mniej bolesne. A to dlatego, że pod pozostałymi względami dostajemy po prostu ciekawą grę dla wszystkich, którzy lubią turowe RPG-i.Zobacz inne recenzje gry Earthlock (Nintendo Switch)
6.5
Ikona Knytt Underground - okładka

Knytt Underground PS VITA

Po szybkim obleceniu pierwszego i drugiego rozdziału nawet nie dałem rady dojść do pierwszego dzwonu, a przypomnę, że jest ich sześć. Niby biega się szybko, jakoś trudno nie jest, ale nadczułe sterowanie, denne dialogi, taka sobie oprawa graficzna (miks kiepskich rysunków, czerń platform i ładne tła tworzą słaby misz-masz) i tak właściwie nudna rozgrywka po prostu nie zachęcają do eksploracji i skończenia produkcji. Nie polecam.Zobacz inne recenzje gry Knytt Underground (PS VITA)
3.5

Średnia ocen: 6.73