Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Agregowane Recenzje Gier Gram.pl

Ikona SoulCalibur VI - okładka

SoulCalibur VI PS4

Ostatecznie w nasze ręce oddany zostaje naprawdę solidny tytuł z pewnymi brakami, na które część z was z trudnością przymknie oko. No chyba, że faktycznie "nie gracie w bijatyki dla fabuły"... to wtedy bierzcie i bawcie się dobrze. Do zobaczenia na scenie historii!Zobacz inne recenzje gry SoulCalibur VI (PS4)
8
Ikona H1Z1 - okładka

H1Z1 PS4

Chociaż cieszę się, że z wydaniem wyroku wstrzymałem się do wydania pełnej wersji H1Z1: Battle Royale, bo inne elementy składają się na końcową ocenę, nawet jeżeli ostatecznie moje wrażenie jest podobne do tego, które miałem po zabawie z betą. Zacząłem doceniać mocne strony tej produkcji, jakkolwiek również mocniej zaczęły mi wadzić jej bolączki, a pewne usprawnienia wdrożone w ostatnich tygodniach nie zmieniają postaci rzeczy. Tym samym podtrzymuję to o czym już pisałem – H1Z1: Battle Royale jest średniakiem. Średniakiem w którego zagrają miliony, ale wciąż średniakiem.Zobacz inne recenzje gry H1Z1 (PS4)
6
Ikona Phantom Doctrine - okładka

Phantom Doctrine PC

Phantom Doctrine przyjemnie mnie zaskoczyło. Kurcze, jaka była szansa na to, żeby w odstępie zaledwie kilku miesięcy dostać drugą tak dobrą grę z tego niszowego, „xcomowego” podgatunku? Najpierw, na wiosnę, doskonały Battletech, a teraz, pod koniec gorącego sierpnia, naprawdę bardzo solidne, przemyślane i tylko miejscami niewypolerowane na najwyższy połysk Phantom Doctrine. Przez tyle lat nikt nie dał rady choćby zbliżyć się poziomem do XCOM jeśli chodzi o ten rodzaj rozgrywki, a tu proszę, od razu dwa bardzo dobre podejścia.Zobacz inne recenzje gry Phantom Doctrine (PC)
8
Ikona Marvel's Spider-Man - okładka

Marvel's Spider-Man PS4

Z nowym Spider-Manem wiązałem spore nadzieje. Liczyłem, że w końcu dostaniemy naprawdę świetną grę z moim ulubionym superbohaterem, która przynajmniej zbliży się jakością do innych hitów na wyłączność PlayStation 4, jak na przykład Uncharted 4, God of War czy Horizon: Zero Dawn. Zamiast tego mamy tytuł dosyć przeciętny, ze sporym potencjałem zaprzepaszczonym przez skazy dotyczące w zasadzie każdego elementu gry. Nic nie zostało tu zupełnie zepsute, ale też nic nie zrobiono od początku do końca dobrze. Wygląda na to, że na grę naprawdę godną Spider-Mana będziemy musieli jeszcze poczekać.Zobacz inne recenzje gry Marvel's Spider-Man (PS4)
6
Ikona Call of Duty: WWII - Shadow War - okładka

Call of Duty: WWII - Shadow War PS4

Shadow War być może nie jest najlepszym z pakietów dodatkowych map do WWII, ale raczej nie odstaje zbyt mocno na tle pozostałych DLC czy zawartości znanej z podstawki. Jeśli formuła starć i nacisk na dynamiczne wymiany ognia, jakie zafundowało nam Sledgehammer Games, przypadł Wam do gustu, to z pewnością nie zawiedziecie się także na nowych arenach. W przeciwnym wypadku lepiej zachować nieco gotówki na mające zadebiutować już 12 października Black Ops IIII. Zobacz inne recenzje gry Call of Duty: WWII - Shadow War (PS4)
7.5
Ikona Shadow of the Tomb Raider - okładka

Shadow of the Tomb Raider Xbox One

Shadow of the Tomb Raider to bezpieczna kontynuacja i w tym przypadku najlepsza z możliwych. Jeśli nie odpowiadały wam rozwiązania z Rise of the Tomb Raider i Tomb Raidera z 2013 roku to raczej nie zmienicie swojego nastawienia. Jeśli natomiast z niecierpliwością czekacie na zwieńczenie trylogii to mogę tylko powiedzieć, że Eidos Montreal wraz z Crystal Dynamics i Square Enix stanęli na wysokości zadania. Nowe przygody Lary Croft nie wprowadzają rewolucji, ale mimo wszystko rozgrywka jest nad wyraz przyjemna.Zobacz inne recenzje gry Shadow of the Tomb Raider (Xbox One)
8
Ikona Boundless - okładka

Boundless PC

Boundless oferuje bardzo leniwą, spokojną zabawę, w której sami wyznaczamy sobie cele - można podróżować po planetach, budować piękne domy, zająć się rzemiosłem i prowadzić sklep. Można mieć własny dom w mieście i dołączyć do społeczności (namiary znajdziemy w grze na tablicach z ogłoszeniami, nie trzeba koniecznie zaczepiać innych graczy i liczyć na to, że odpowiedzą więcej niż zdawkowe "hi") albo trzymać się na uboczu i działać tylko dla siebie. Mimo niemiłosiernie wolnego tempa rozgrywki chce mi się do Boundless wracać, jest to idealna gra, którą mogę sobie zająć ręce, kiedy w tle oglądam serial.Zobacz inne recenzje gry Boundless (PC)
7.8
Ikona Graveyard Keeper - okładka

Graveyard Keeper PC

To jedna z tych produkcji, do których ciężko przysiąść, które nawet przez pierwsze minuty potrafią delikatnie odrzucać z uwagi na pewną niezgrabność projektantów. Gra jest trudna w odbiorze. Z drugiej strony, tytuł stworzony przez Lazy Bear Games oferuje pojemny świat, kupę rzeczy do odkrycia, zrobienia, skonstruowania i tym podobnych.Zobacz inne recenzje gry Graveyard Keeper (PC)
6.5
Ikona Strange Brigade - okładka

Strange Brigade PC

Strange Brigade to bardzo dobra gra, jeśli lubicie dobrą rozwałkę i szukanie skarbów. Fabuła co prawda nie jest wybitna, za to można się pośmiać z komentarzy narratora. Twórcy zadbali o to, by w co rusz pojawiały się nowe typy wrogów i różne typy zagadek, choć starcia w końcu stają się nużące, zwłaszcza w ostatnich misjach.Zobacz inne recenzje gry Strange Brigade (PC)
8.4
Ikona Divinity: Original Sin II - Definitive Edition - okładka

Divinity: Original Sin II - Definitive Edition PS4

Podsumowując - Larian Studios wykonało świetną robotę, przygotowując Divinity: Original Sin II Definitive Edition. Już wcześniej była to bardzo dobra gra, teraz jest udoskonalonym prawie-ideałem. To ciągle ta sama produkcja, oferująca wciągającą fabułę i satysfakcjonujące walki. Ulepszenia w wątku fabularnym, postępach i balansie, usprawnienia w dzienniku zadań czy zarządzaniu ekwipunkiem sprawiają, że aż chce się wrócić do Rivellonu.(...) Gdyby nie drobne problemy techniczne i okazjonalne crashe, byłoby pełne 10/10.Zobacz inne recenzje gry Divinity: Original Sin II - Definitive Edition (PS4)
9.8
Ikona Shenmue I & II - okładka

Shenmue I & II Xbox One

Wierzę, że pierwszy kontakt z Shenmue I&II może być bolesny (tempo rozgrywki, niedzisiejsze sterowanie), jednak przełomowe pomysły zaprezentowane w tych grach przetrwały próbę czasu. Gra się inaczej niż we współczesne produkcje, jednak zdecydowanie warto wrócić do klasyków z Dreamcasta. To kawał historii, którą wypada znać nie tylko z opowiadań posiadaczy nieodżałowanego "Makarona".Zobacz inne recenzje gry Shenmue I & II (Xbox One)
8
Ikona Overcooked! 2 - okładka

Overcooked! 2 PS4

Można więc ograniczyć się do samych hot dogów bez dodatków, ale trzeba mieć na uwadze, że takie podejście do sprawy daleko nas nie zaprowadzi. Dlatego też warto dzielić się obowiązkami, planować swoje działania i… cóż, działać. Oczywiście z kimś, zwłaszcza że zasady rozgrywki można wyjaśnić raptem w kilku zdaniach, a osoba, która do nas dołączy nie musi mieć żadnego doświadczenia ani w grach komputerowych, ani tym bardziej w gotowaniu. I właśnie w tym, a także w wielu innych aspektach, o których wspomniałem powyżej, tkwi siła Overcooked 2. Gorąco (wyczuliście nawiązanie?) polecam!Zobacz inne recenzje gry Overcooked! 2 (PS4)
8
Ikona Warhammer 40,000: Inquisitor - Martyr - okładka

Warhammer 40,000: Inquisitor - Martyr PC

Warhammer 40.000: Inquisitor – Martyr to nie jest zła gra, na szczęście. Wyśmienita też nie, niestety. Staje się coraz lepsza z czasem, to trzeba jej zaliczyć na plus, ale w tym momencie jest po prostu… odpowiednia. To znaczy, odpowiednia dla nas, wiernych sług Imperium. Mało prawdopodobne, by porwała graczy, którzy nie siedzą w „czterdziestkowych” klimatach, bo dużo z jej uroku kryje się właśnie w nich. Jeśli komuś wystarczy to, że jest odpowiednio, to proszę bardzo się nie krępować. Herezja się sama ogniem słusznego gniewu nie wypleni, nie? No właśnie.Zobacz inne recenzje gry Warhammer 40,000: Inquisitor - Martyr (PC)
7
Ikona F1 2018 - okładka

F1 2018 PC

Mimo pewnych problemów, na które można przymknąć oko, fantastycznym uczuciem jest odkrywać ulubione tory na nowo, a także głowić się nad dalszym rozwojem wybranej przeze mnie drużyny. Mam jednak nadzieję, iż w przyszłych latach powrócą legendarne tory oraz możliwość rozegrania testów młodych kierowców. Wydaje mi się, że to chyba ostatnie elementy tej układanki, aby osiągnąć perfekcję. A tymczasem... wracam na tor walczyć dalej o mistrzostwo świata.Zobacz inne recenzje gry F1 2018 (PC)
8.8
Ikona WarioWare Gold - okładka

WarioWare Gold Nintendo 3DS

Może się wydawać, że w dobie "indyków" i symulatorów kozy widzieliśmy już wszystko, mimo to WarioWare Gold potrafi zaskoczyć bardzo, ale to bardzo niekonwencjonalnymi pomysłami na rozgrywkę.Zobacz inne recenzje gry WarioWare Gold (Nintendo 3DS)
8
Ikona Train Sim World - okładka

Train Sim World PS4

Dobrze, że ktoś w końcu zapełnił tę niszę, choć produkcja Dovetail Games nie należy do najbardziej dopracowanych symulatorów, z jakimi miałem styczność. Bugi, prosta oprawa graficzna, skopane UI (niektórych komunikatów nie da się przeczytać bez lupy) dają się we znaki. Nie są to jednak wady, które zniechęciłyby konsolowych maszynistów do ruszenia w podróż po jednej z popularnych tras.Zobacz inne recenzje gry Train Sim World (PS4)
6
Ikona State of Mind - okładka

State of Mind PC

Podsumowując, State of Mind to kawał porządnej historii. Daedalic Entertainment po raz kolejny udowodniło, że nie musi wymyślać koła od nowa, by zatrzymać odbiorcę przed ekranem aż do samego końca opowieści. Nie musi również serwować mu nader skomplikowanych łamigłówek, ale może pójść w zupełnie innym kierunku, tym razem pozwalając graczowi zrelaksować szare komórki i umożliwić mu śledzenie niezwykle wciągającej opowieści podejmującej wiele istotnych tematów.Zobacz inne recenzje gry State of Mind (PC)
8.5
Ikona Mothergunship - okładka

Mothergunship PC

  • /
Zabawy z MOTHERGUNSHIP jest miałem mnóstwo. Kampania jest długa, aczkolwiek gra nie pozwala się znudzić. Na wypadek gdyby było Wam mało, zawsze możecie pobawić się w trybach endless czy w zadaniach pobocznych. Do tego paru fajnych bossów, sympatyczne dialogi, no i ciągła akcja. Dodawajcie śmiało do listy życzeń i polujcie na ten tytuł na wyprzedażach.Zobacz inne recenzje gry Mothergunship (PC)
7
Ikona We Happy Few - okładka

We Happy Few PC

Na pewno jednak wielu zraziło się do We Happy Few innymi recenzjami. Nawet jeśli więc kogoś nie uda mi się przekonać, polecam chociaż nie zapominać o tym tytule. Na razie cieszy się on sporą popularnością, a więc twórcy na pewno szybko go nie porzucą. Wraz z kolejnymi aktualizacjami wiele problemów musi zostać rozwiązanych. Za jakiś czas We Happy Few powinno być więc tytułem niemalże obowiązkowym.Zobacz inne recenzje gry We Happy Few (PC)
7.8
Ikona Go Vacation - okładka

Go Vacation Nintendo Switch

Mimo wspomnianych wad, uproszczeń i powtarzalności, warto rozważyć zakup Go Vacation, gdy potrzebujemy gry dla każdego. Wiele dyscyplin sprawia masę frajdy i wierzę, że na liście dostępnych sportów i aktywności każdy znajdzie przynajmniej kilkunastu faworytów. Do tego dochodzi cała otoczka sandboksowa nastawiona na symulator życia, więc kiedy przeje nam się śrubowanie wyników i rywalizacja ze znajomymi, to i tak nie będzie czasu na nudę.Zobacz inne recenzje gry Go Vacation (Nintendo Switch)
6.8
Ikona This is the Police 2 - okładka

This is the Police 2 PC

This is the Police 2 powiela najlepsze pomysły z pierwszej części, dodając trochę nowości, a jednocześnie delikatnie grzęźnie z powodu fabularnej kuli u nogi, jaką jest związanie się z postacią Jacka Boyda i konieczność postawienia go znowu w roli komisarza miejskiej policji.Zobacz inne recenzje gry This is the Police 2 (PC)
8
Ikona Hungry Shark World - okładka

Hungry Shark World Nintendo Switch

Hungry Shark World to świetna, wciągająca gra, ale powinna na dobre zadomowić się na urządzeniach mobilnych z iOS czy Androidem i stamtąd nie wytykać swojego rekiniego nochala. Wersja na Nintendo Switch aż prosi się o to, żeby wykasować ją z pamięci. Jest najzwyczajniej w świecie niedopracowana, pełna błędów i, co najgorsze, zbudowana do cna na mobilnej wersji opartej na mikropłatnościach.Zobacz inne recenzje gry Hungry Shark World (Nintendo Switch)
4
Ikona The Banner Saga 3 - okładka

The Banner Saga 3 PC

The Banner Saga 3 to kulminacja i zwieńczenie świetnej trylogii. Bardzo dobre zwieńczenie, chyba nawet lepsze, niż mogli się spodziewać bardziej pesymistycznie nastawieni fani. Trzyma poziom, dokręca śrubę, gra się dobrze, ciekawie i bez nudy. Ale już dość. Tak, wyszło znakomicie. Dziękujemy, to była niezapomniana przygoda. I tego się trzymajmy.Zobacz inne recenzje gry The Banner Saga 3 (PC)
8.5
Ikona Far Cry 5: Lost on Mars - okładka

Far Cry 5: Lost on Mars PC

Lost on Mars mógłby być dobrą grą. Gdyby Ubisoft poświęcił na tę grę takie zasoby, co na Far Cry Primal, to mielibyśmy potencjalny hit, który mógłby tchnąć drugie życie w serię, która ewidentnie łapie zadyszkę. 'Zdoomowanie' serii Far Cry powinno być kompleksową, przemyślaną przemianą. Zamiast tego Ubisoft wziął pająka, uciął mu dwie nogi i próbuje udawać, że to jest mrówka.Zobacz inne recenzje gry Far Cry 5: Lost on Mars (PC)
4
Ikona Steampunker - okładka

Steampunker PC

Jeśli uwielbiacie przygodówki point and click, zdecydowanie tak. Jeśli liczycie na dojrzałą, ambitną opowieść albo szukacie czegoś, co wystarczy na dłużej niż jedno krótkie posiedzenie, lepiej zainteresować się czymś innym. Steampunker broni się przyjemnymi zagadkami i ich zróżnicowaniem, ale jest dość topornie wykonany, co widać przede wszystkim w sekwencjach, w których trzeba wykazać się odrobiną zręczności.Zobacz inne recenzje gry Steampunker (PC)
6.5
Ikona Kingdom Come: Deliverance - From The Ashes - okładka

Kingdom Come: Deliverance - From The Ashes PC

Mam nadzieję, że to, co zaoferowało Kingdom Come: Deliverance - From the Ashes, można nazwać jedynie wypadkiem przy pracy. W założeniach jest to ciekawe DLC, ale realizacja pomysłu pozostawia wiele do życzenia. Warto jednak je przejść, by dysponować regularnym dopływem gotówki, o ile zamierzamy kontynuować swoją przygodę w średniowiecznych Czechach.Zobacz inne recenzje gry Kingdom Come: Deliverance - From The Ashes (PC)
5
Ikona Captain Toad: Treasure Tracker - okładka

Captain Toad: Treasure Tracker Nintendo Switch

Captain Toad: Treasure Tracker na Switcha to kolejna perełka ze stajni Nintendo, co nie powinno być dużym zaskoczeniem dla znawców oryginalnej wersji. Kilka dodatkowych poziomów i tryb kooperacji to miłe dodatki, ale nawet bez nich warto byłoby zainwestować w przygody Toada i Toadette. Gra jest świetnie pomyślana i świetnie wykonana – może poza muzyką, której zupełnie nie pamiętam.Zobacz inne recenzje gry Captain Toad: Treasure Tracker (Nintendo Switch)
8.5
Ikona Rise of Insanity - okładka

Rise of Insanity PC

Nie spodziewałem się po Rise of Insanity wiele, a dostałem bardzo udany horror. To pozycja wręcz obowiązkowa nie tylko dla fanów gatunku. Pozostali, o ile nie odstraszy ich kilka podnoszących ciśnienie momentów, doświadczą bardzo udanego thrillera. Wciągającego, trzymającego w napięciu do końca i przede wszystkim finalnie zaskakującego. Łatwo w gąszczu inny, większych i bardziej promowanych tytułów pominąć takie produkcje.Zobacz inne recenzje gry Rise of Insanity (PC)
8
Ikona Call of Duty: WWII - United Front - okładka

Call of Duty: WWII - United Front PS4

Podsumowując, wygląda na to, że studio Sledgehammer Games raczej nie zamierza uraczyć nas zawartością, która znacznie odbiegałaby od założeń podstawki pod względem rozwiązań czy formuły rozgrywki. Wprawdzie podzielenie opowieści o zombie na trzy osobne wątki nieco obniża poziom trudności samego wyzwania i chociaż uderza przy tym w kreowany od pierwszych rozdziałów klimat opowieści, to i tak dostarczy sporo frajdy swoim fanom.Zobacz inne recenzje gry Call of Duty: WWII - United Front (PS4)
6.5
Ikona Jurassic World Evolution - okładka

Jurassic World Evolution PC

Podsumowując, Jurassic World Evolution na pewno nie jest spełnieniem marzeń fanów gier strategicznych, ale jeśli chodzi o miłośników Parku Jurajskiego to nie znajdziemy drugiej równie dobrej produkcji osadzonej w świecie znanym między innymi z filmów Stevena Spielberga. Owszem, ma ona swoje bezsprzeczne wady, ale świetnie pomyślana kampania, różnorodne zadania (w tym kilkuetapowe misje), a także fenomenalna oprawa graficzna powodują, że dzieło Frontier Developments przypadnie do gustu wszystkim fanom prehistorycznych gadów.Zobacz inne recenzje gry Jurassic World Evolution (PC)
8

Średnia ocen: 7.56