Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Agregowane Recenzje Gier Gamezilla

Ikona Destiny 2: Forsaken - okładka

Destiny 2: Forsaken PS4

Dla tych, którzy już w Destiny grają i podoba im się gra Bungie - to absolutny must have, otrzymują bowiem wraz z dodatkiem więcej tego samego. Dla tych, którzy dopiero rozważają początek przygód jako Strażnik, to też sensowny moment na zakup - gra dopiero po tym DLC przypomina wersję, którą powinna być od samego początku. Trzy lata po premierze świetnego The Taken King i kilkaset złotych później… jesteśmy więc w punkcie wyjścia. Hurra?Zobacz inne recenzje gry Destiny 2: Forsaken (PS4)
7
Ikona Marvel's Spider-Man - okładka

Marvel's Spider-Man PS4

Tytuł przykuwa do ekranu z magnetyczną (pajęczą?) siłą, oplata nas siecią utkaną ze zróżnicowanych aktywności i ciekawych mechanik, zachęcając przy tym do nieustającej eksploracji. Historię od początku do końca śledzi się z przyjemnością, Peter Parker i reszta postaci została napisana w naprawdę dobrym, komiksowo-filmowym stylu, pod kątem graficznym wszystko prezentuje się przewybornie… Innymi słowy - Insomniac Games stworzyło grę, która bez wstydu może stawać w szranki z serią Arkham, a w wielu miejscach nawet ją przerasta. Poproszę sequel!Zobacz inne recenzje gry Marvel's Spider-Man (PS4)
9
Ikona Phantom Doctrine - okładka

Phantom Doctrine PC

Phantom Doctrine to z pewnością gratka zarówno dla fanów strategii turowych (bo na zachodnim rynku poza XCOM prawie nic nie ma…), jak i osób, którym brakuje czegoś świeżego w zakresie opowiadanej historii. Ile bowiem mamy gier, które dzieją się w czasach Zimnej Wojny i są szpiegowskim thrillerem? No właśnie. Mówiąc krótko: zdecydowanie warto zagrać, tym bardziej, że cena jest naprawdę zachęcająca.Zobacz inne recenzje gry Phantom Doctrine (PC)
8.5
Ikona The Crew 2 - okładka

The Crew 2 PC

Powiedzmy to sobie wprost - gatunek szeroko rozumianych ścigałek nie jest już tak ekscytujący jak kiedyś, przez co na przyciągnięcie do niego tłumów może pozwolić sobie naprawdę niewielu. Nie dziwi zatem fakt, że Ivory Tower na spółę z Ubisoftem poszerzyli gamę dostępnych pojazdów, wprowadzając do gry dwa dodatkowe wymiary. I to na szczęście działa, głównie za sprawą niebywałej różnorodności. Zobacz inne recenzje gry The Crew 2 (PC)
8
Ikona Agony - okładka

Agony PC

Agony nie tylko miało potencjał dobrego horroru, ale mogło być całkiem znośnym debiutem chłopaków z Madmind Studio. Nie dziwię się jednak reakcjom ludzi, którzy - szczuci od dłuższego już czasu wizją piekła w najlepszym, bo polskim wydaniu - zderzyli się z produkcją co najwyżej przeciętną. Agony - przez wszystkie kontrowersje, które towarzyszyły promocji tytułu - nie da się więc ocenić wyłącznie z punktu finalnego produktu, ale opiniować należy wszelkie obiecanki, jakich dopuścił się wydawca. Miały być cuda, a wyszło… cóż, coś innego.Zobacz inne recenzje gry Agony (PC)
5
Ikona ONRUSH - okładka

ONRUSH PS4

Gameplayowy fundament jest bardzo solidny, model jazdy satysfakcjonujący, zasady gry unikalne i ciekawe, ale w chwili, w której gra powinna się rozpędzać - ów brak zawartości naciska gwałtownie na hamulce i stopuje całą frajdę z gry. Jeżeli Codemasters będzie intensywnie wspierać grę przez kilka kolejnych miesięcy, doda więcej trybów, kolejne auta (dzięki czemu mecze przestaną po pewnym czasie wyglądać bliźniaczo podobnie), OnRush może faktycznie stać się kolejnym wielkim hitem.Zobacz inne recenzje gry ONRUSH (PS4)
7
Ikona Vampyr - okładka

Vampyr PC

Mamy tu świetną, wielopoziomową fabułę obejmującą wiele ras wampirów, miłość, chęć zemsty, śmierdzący trupami Londyn i dziesiątki tajemnic. Wszystko to okraszone wymagającymi, choć nie skomplikowanymi walkami, długim czasem gry, gęstą atmosferą i niezapomnianym settingiem. To wszystko sprawiło, że po oderwaniu się od tytułu na jakiś czas i ponownym do niego powrocie aż czułam, jak wzrasta mi poziom dopaminy. Od tego świata naprawdę można się uzależnić i to pomimo jego błędów.Zobacz inne recenzje gry Vampyr (PC)
8
Ikona Detroit: Become Human - okładka

Detroit: Become Human PS4

Podsumowując - Detroit: Become Human to niezła opowieść, w której trudno jednak nie dostrzec kilku luk oraz braków. Gdyby je wypełnić, odrobinę rozbudować, tytuł mógłby spokojnie rywalizować o miejsce TOP10 produkcji tego roku, a tak to pozostaje tylko w kategorii "jest ok, ale jeśli nie zagrasz - aż tak dużo nie stracisz".Zobacz inne recenzje gry Detroit: Become Human (PS4)
7
Ikona Ancestors Legacy - okładka

Ancestors Legacy PC

(...)Ancestors Legacy cechuje się pewną prawidłowością: jest produkcją, w którą gra się bardzo przyjemnie, która wciąga, która ma ciekawe, historycznie kampanie, miłe dla ucha udźwiękowienie i równie miłą (ale już dla oka) otoczkę artystyczną. Z drugiej strony kuleją w niej takie elementy jak strategiczność (przez bardzo małe "s") oraz pustka przewijająca się niekiedy przez rozgrywkę.Zobacz inne recenzje gry Ancestors Legacy (PC)
7
Ikona State of Decay 2 - okładka

State of Decay 2 PC

Grając w State of Decay 2, bawiłem się dobrze przez jakieś dwie, może trzy godziny. Przez następnych dwadzieścia ubolewałem nad zatrważającą ilością psujących się systemów, nieraz wykluczających się wzajemnie, nad kretyńskimi botami, nielogicznymi decyzjami oraz przede wszystkim nad powtarzalnością. To ona jest tu istną zarazą.Zobacz inne recenzje gry State of Decay 2 (PC)
4
Ikona Pillars of Eternity II: Deadfire - okładka

Pillars of Eternity II: Deadfire PC

Pillars of Eternity 2: Deadfire to gratka zarówno dla starych, erpegowych wyjadaczy, jak i osób, które nie zjadły zębów na wszelakich Baldurach i Icewindach. To świetny, niemal doskonały erpeg, który wciągnie nas na ładne kilkadziesiąt godzin, przy czym jest to liczba bliższa setce niż trzydziestce. Nic, tylko grać.Zobacz inne recenzje gry Pillars of Eternity II: Deadfire (PC)
9.5
Ikona Total War Saga: Thrones of Britannia - okładka

Total War Saga: Thrones of Britannia PC

Choć kampanie nie są aż tak rozległe jak w podstawowych częściach cyklu, a w warstwie bitewnej nie doczekaliśmy się zmian, to znakomite odwzorowanie charakterystyki tamtego okresu, wciągająca rozgrywka na mapie świata i logicznie połączone ze sobą poszczególne elementy rozgrywki sprawiają, że końcowy wniosek może być tylko jeden.Zobacz inne recenzje gry Total War Saga: Thrones of Britannia (PC)
8.5
Ikona BattleTech - okładka

BattleTech PC

BattleTech to z pewnością niezwykle miły dodatek do katalogu niezbyt popularnego gatunku, jakim są strategie turowe z niewielkim oddziałem jednostek w roli głównej. Na pewno warto się nią zainteresować, choć gra jest daleka od ideału. Ale ma chyba to coś, co tak przyciąga nas do turówek: ot, jeszcze jedna tura, jeszcze jeden kontrakcik, jeszcze jedna walka. I chyba o to chodzi.Zobacz inne recenzje gry BattleTech (PC)
7.5
Ikona Frostpunk - okładka

Frostpunk PC

Gra jest niezwykle wciągająca, ciekawa - i co najważniejsze, nie jest tylko i wyłącznie na jeden raz. Można próbować poznawać historię kilkakrotnie, podejmując różne decyzje - i wcale się to nie będzie nudziło. Dobra grafika i świetny klimat dopełniają całości.Zobacz inne recenzje gry Frostpunk (PC)
8
Ikona God of War - okładka

God of War PS4

Nowy God of War niesie też sporo pozytywnych treści, pomimo zrzędzenia steranego walkami z bogami Kratosa i jego okazjonalnych maczystowskich wyskoków. W gruncie rzeczy to bardzo udany restart Kratosa w nowym środowisku. Ani razu nie czułem się w obco w nowej odsłonie - ten gatunek pasuje Duchowi Sparty.Zobacz inne recenzje gry God of War (PS4)
9
Ikona Civilization VI: Rise and Fall - okładka

Civilization VI: Rise and Fall PC

Zmian rozgrywki jest tak naprawdę dwie: to lojalność oraz skoki w kolejne ery. To nieco za mało. W dodatku swoje kosztuje. Ale poza tym to świetne rozszerzenie, które faktycznie sporo zmienia w filozofii rozgrywki, a jeśli jeszcze należymy do fanów, którzy pykają czasem w trybie dla wielu graczy, nowe zmiany przyniosą naprawdę wiele godzin dobrej zabawy.Zobacz inne recenzje gry Civilization VI: Rise and Fall (PC)
8
Ikona Far Cry 5 - okładka

Far Cry 5 PC

Gra wciąga i jeśli wybaczymy jej kopiowanie poprzednich odsłon serii i przymkniemy oko nie niedoskonałości, zapewni ona co najmniej kilkadziesiąt godzin pierwszorzędnej, sandboksowej rozgrywki. Warto ją sprawdzić, choć trzeba wykazać się przy tym pewną tolerancją na tego typu skazy.Zobacz inne recenzje gry Far Cry 5 (PC)
7
Ikona Sea of Thieves - okładka

Sea of Thieves PC

(...) stworzenie ciekawej mechaniki, która urozmaiciłaby naszą przygodę, a produkcja byłaby czymś więcej niż "relaksacyjnym pykadłkiem" nie powinno być problemem dla wspieranego przez Microsoft. Tym bardziej, że cena raczej aspiruje do wysokobudżetowych. A tak mamy kolejny zmarnowany potencjał, jak te wszystkie survivalopodobne Early Accessy na Steamie...Zobacz inne recenzje gry Sea of Thieves (PC)
5
Ikona A Way Out - okładka

A Way Out PS4

To jednak produkt bardzo specyficzny i chyba stworzony w innym celu. Nie jest klasyczną grą, ale świetnym filmem interaktywnym, który spodoba się wszystkim, którzy znają choć jedną historię traktującą o ucieczce z więzienia. To nie tylko świetna pocztówka z lat 70., ale też bardzo mądra produkcja, nie bojąca się stawiać trudnych pytań.Zobacz inne recenzje gry A Way Out (PS4)
8
Ikona Pure Farming 2018 - okładka

Pure Farming 2018 PC

Czy Pure Farming ma start do Farming Simulatora? Jest to na pewno godna alternatywa, w której dużo jest podobieństw, ale i kilka nowych rozwiązań. Ze spokojnym sercem przyznam, że dla fanów tego typu gier to pozycja obowiązkowa. Daleko jej bowiem do podrzędnego symulatora, który nudzi się po kilku godzinach.Zobacz inne recenzje gry Pure Farming 2018 (PC)
7.5
Ikona Warhammer: Vermintide 2 - okładka

Warhammer: Vermintide 2 PC

Dużo wskazuje na to, że znowu wkręcę się we wspólną walkę z hordą na długie godziny. Albo i w pojedyncze rundki, kiedy nie będę narzekał na nadmiar czasu. I hardkorowcy, i casuale powinni być zatem zadowoleni. Ci drudzy jednak powinni przebrnąć przez twardy początek, aby zebrać nieco sprzętu. Potem zaś powinno już być wyłącznie miękko i soczyście.Zobacz inne recenzje gry Warhammer: Vermintide 2 (PC)
8
Ikona Into the Breach - okładka

Into the Breach PC

Przerażająco wysoka grywalność w połączeniu z zabójczo niską ceną czyni z tej produkcji pozycję obowiązkową w każdej kolekcji. Tytuł najzwyczajniej w świecie nie ma większych wad, a w swojej kategorii zbliżył się do czegoś, co nazywamy "perfekcją". W mojej skromnej opinii - to będzie bardzo poważny kandydat do najlepszej gry niezależnej tego roku.Zobacz inne recenzje gry Into the Breach (PC)
9.5
Ikona Fe - okładka

Fe PC

Bo patrząc na tę grę naprawdę można odnieść wrażenie, że obcujemy z małym arcydziełem… ale wystarczy w produkcji spędzić więcej niż godzinę, aby przekonać się, że do gatunkowej czołówki temu tworowi jest jednak daleko.Zobacz inne recenzje gry Fe (PC)
6.5
Ikona Metal Gear Survive - okładka

Metal Gear Survive PC

Nie potrafię jednak znaleźć sensownej odpowiedzi na pytanie "po co właściwie w to grać, jak jest tyle innych gier na świecie". Nie ma tu wizji artystycznej ciekawszej niż opowiedziana historia, nie ma twórczej radości i chęci ponownego zadziwienia całego świata, tak nieodzownej w przypadku kolejnych części MGS. I tak na zakończenie, wybrzmieć musi wreszcie pominięty do tej pory w recenzji kontekst przynależności Survive: jak na tę serię to po prostu mało.Zobacz inne recenzje gry Metal Gear Survive (PC)
5.5
Ikona Kingdom Come: Deliverance - okładka

Kingdom Come: Deliverance PC

Udało im się zrobić unikatową, niezwykłą grę, którą chciałbym wam bezwarunkowo polecić. Odmalowany pejzaż średniowiecza i potężne zróżnicowanie stawianych przed graczem zadań czynią z Kingdom Come małe arcydzieło. Nie poświęcono mu jednak wystarczająco dużo czasu na szlify. Mimo tego proszę - dajcie tej grze szansę za jakiś czas. Może za miesiąc albo dwa?Zobacz inne recenzje gry Kingdom Come: Deliverance (PC)
7
Ikona EA Sports UFC 3 - okładka

EA Sports UFC 3 PS4

Generalnie jednak EA Sports UFC 3 to bez wątpienia najlepsza gra tego typu dostępna na rynku. Jasne - jest to jedyna propozycja dla miłośników mieszanych sztuk walki, ale i tak sama broni się naprawdę przemyślanym i rozbudowanym gameplay'em, różnorodnymi modułami gry i ubogaconym trybem kariery oraz bardzo przyzwoitą oprawą wizualną.Zobacz inne recenzje gry EA Sports UFC 3 (PS4)
8.5
Ikona Horizon: Zero Dawn - The Frozen Wilds - okładka

Horizon: Zero Dawn - The Frozen Wilds PS4

Czy warto zagrać w Horizon Zero Dawn: The Frozen Wilds? Zdecydowanie! To dodatek, który wnosi do rozgrywki naprawdę dużo. Szczególnie usatysfakcjonowani będą gracze, którzy oczekują nowych zagwozdek fabularnych oraz sporej dawki historii. Do tego dochodzą emocjonujące walki z nowymi typami maszyn, a także liczne platformowo-zręcznościowe ścieżki zdrowia, które będziemy pokonywać pomiędzy jedną a drugą potyczką z demonicznymi sługusami nowego wroga. Nic tylko brać.Zobacz inne recenzje gry Horizon: Zero Dawn - The Frozen Wilds (PS4)
8
Ikona The Elder Scrolls V: Skyrim VR - okładka

The Elder Scrolls V: Skyrim VR PlayStation VR

  • /
Znam ludzi, który w produkcji Bethesdy spędzili po kilkaset godzin (czy wręcz kilka tysięcy), ale nawet tak "doświadczeni" fani po odpaleniu wersji na VR odkryją cały ten świat na nowo. I bez wątpienia go pokochają, nawet jeśli na jego obliczu znajduje się kilka drobnych skaz.Zobacz inne recenzje gry The Elder Scrolls V: Skyrim VR (PlayStation VR)
8
Ikona LEGO Marvel Super Heroes 2 - okładka

LEGO Marvel Super Heroes 2 PS4

Jasne, jest wtórna jak cholera i nie oferuje nic nowego, ale jednocześnie "młodemu" (czy "młodej") zapewni spokojnie kilkadziesiąt godzin nieskrępowanej niczym zabawy. Świat jest bowiem ogromny, liczba bohaterów do odblokowania nieprzyzwoicie duża, aktywności również mamy sporo… i nawet jeśli nie idzie za tym żadna większa wartość, jako "zabawka", nowy tytuł Traveller's Tale spełnia swoją funkcję co najmniej przyzwoicie. Jak co roku.Zobacz inne recenzje gry LEGO Marvel Super Heroes 2 (PS4)
6.5
Ikona SpellForce 3 - okładka

SpellForce 3 PC

Spellforce 3 to gra pełna sprzeczności. Trzeba przyznać, że gra się w ten tytuł naprawdę przyzwoicie - bardzo ciekawie poprowadzona historia sprawia, że angażujemy się w fabułę, przyjemnie przedstawia się także proces eksploracji mapy i zdobywania doświadczenia.[...]Niestety, mimo już co najmniej kilku poprawek wciąż kuleje strona techniczna tego tytułu - spore zastrzeżenia można mieć do pracy kamery oraz sztucznej inteligencji, a zdecydowanie do poprawy jest rodzimy przekład.Zobacz inne recenzje gry SpellForce 3 (PC)
6.5

Średnia ocen: 7.77