Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Claire Redfield

Claire Redfield - postać fikcyjna, jedna z bohaterek niezwykle popularnej serii z gatunku survival horror - Resident Evil. Młodsza siostra jednego z członków oddziału S.T.A.R.S. - Chrisa Redfielda. To również wielka miłośniczka motocykli i członkini Terra Save (pozarządowa organizacja zajmująca się ochroną praw człowieka - Claire jest jedną z najważniejszych postaci tej właśnie organizacji). Claire to druga z głównych postaci kobiecych, którą podziwiać gracze mogli w serii Resident Evil.

Wydarzenia w górach Arklay rozniosły się w mediach szerokim echem. Claire zmartwiona losami brata postanowiła udać się do Raccoon City celem jego odnalezienia - stąd też właśnie była obecna w mieście podczas ataku T-Virus.

Podczas całej serii Resident Evil Claire Redfield wykazywała się olbrzymią podatnością na emocje - rzecz nie spotykana u innych postaci występujących w grach Resident Evil. To właśnie ona często uważana jest przez fanów jako postać najbardziej emocjonalna. Claire angażowała się w bardzo bliskie związki społeczne z takimi postaciami jak Leon S. Kennedy, Steve, Sherry, czy też Rani. Jednak najbardziej związana była ze swoim bratem, co też pokazane zostało doskonale w scenariuszu Resident Evil Code: Veronica X.

To nie do końca zostało odzwierciedlone przez scenarzystów filmu Resident Evil: Extinction (Resident Evil: Zagłada), którzy osobowość Claire Redfield pokazali w zgoła odmienny sposób - postać ta była wyjątkowo arogancja i momentami zachowywała się jak typowy przywódca.

Claire Redfield pierwotnie znana była jako Elza Walker - postać, która miała zostać zaprezentowana w Resident Evil 2. Ta wersja gry ukończona została w 70-80% i porzucona przez zespół deweloperski. W chwili obecnej określana jest mianem Resident Evil 1.5. W nowej wersji gry, którą zaczęli tworzyć deweloperzy Elza została zamieniona w Claire Redfield, a scenarzyści dodali wątek związany z faktem, iż jest ona młodszą siostrą głównego bohatera pierwszej części serii - Chris Redfield.

Claire Redfield