Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Chris Redfield

Chris Redfield - jedna z głównych postaci serii Resident Evil - cyklu stworzonego przez japoński zespół deweloperski Capcom. Chris to jeden z członków BSAA (Bioterrorism Security Assessment Alliance) i były członek oddziału S.T.A.R.S. (The Special Tactics And Rescue Squad). To również starszy brat Claire Redfield.

Wraz ze swoją wieloletnią partnerką, Jill Valentine, zdecydował całe swoje życie poświęcić eliminacji zagrożeń związanych z bioterroryzmem oraz powstrzymaniu znienawidzonego wroga, Alberta Weskera. Chris na swoim koncie ma wiele dokonań, jednak najważniejszym z nich jest bez wątpienia bezpośrednie przyczynienie się do upadku korporacji Umbrella - miało to miejsce w 2003 roku.

W wieku 17 lat Chris Redfield dołączył jako pilot do U.S. Air Force. Mimo, że na tym stanowisku sprawdzał się wyśmienicie, to jednak nie przeszkodziło mu to w popadnięciu w konflikt ze swoimi przełożonymi - Chris nie chciał wypełniać rozkazów, bez krytykowania każdego z nich. Skutkiem tego wydarzenia został wydalony ze służby, bez należnych słów uznania.

Odejście z U.S. Air Force skierowało Chrisa w stronę Raccoon City, gdzie jeden ze starych przyjaciół rodziny, Barry Burton, zasugerował mu spróbowania swoich sił w nowo utworzonej jednostce policji - S.T.A.R.S. - oddział specjalny utworzony celem badania zwiększającej się ilości spraw, w które zamieszana była korporacja Umbrella.

Chris Redfield wraz ze swoim przyjacielem nie tylko zostali przyjęci do służby w S.T.A.R.S., ale również oddelegowani zostali do tego samego oddziału - Alpha, którego kapitanem był Albert Wesker. Chris sprawdził się nie tylko jako ko-pilot, ale również jak strzelec wyborowy(na polu tym rywalizował z jednym z członków oddziału Bravo - Forestem Speyerem.

Chris Redfield