Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Battle Chess Atari ST

Ocena gry: - / 10 - Głosów: 0

Battle Chess (Atari ST) - oryginalnie stworzona przez studio deweloperskie Interplay Productions, Inc. gra strategiczna będąca kolejną wariancją sportu, jakim są szachy - w przeciwieństwie do klasycznych gier tego typu, gra Battle Chess wykorzystywała animację związaną ze 'zbijaniem' poszczególnych figur z planszy.

W późniejszym terminie gra Battle Chess została skonwertowana na większość popularnych ówcześnie platform, wliczając w to konsolę 3DO, Acorn Archimedes, Amiga CD32, Amiga CDTV, Apple IIGS, Apple II, Atari ST, Commodore 64, MS-DOS, FM Towns, NES, Mac OS, NEC PC-9801, X68000 oraz komputery klasy PC.

W 1991 roku na komputery PC wydana została wersja Battle Chess Enhanced, która charakteryzowała się poprawioną grafiką w rozdzielczości VGA oraz symfoniczną ścieżką dźwiękową odtwarzaną z płyty CD-ROM.

Battle Chess to projekt, który zdobył uznanie zarówno recenzentów, jak i graczy - gra okazała się komercyjnym sukcesem, na skutek czego powstały dwie kontynuacje tego tytułu.

Mechanika Rozgrywki

Biorąc pod uwagę, że w szachach i tym samym Battle Chess w wersji na komputery Atari ST jest sześć różnych figur dla każdego koloru, a król nie może 'zbić' króla - łącznie twórcy przygotowali 35 animacji związanych ze zbijaniem figur na planszy szachowej. Wiele z tych animacji odnosiło się bezpośrednio do popkultury tamtego okresu - dla przykładu król kontra skoczek prezentował krótką walkę bezpośrednio nawiązującą do filmu Indiana Jones: Poszukiwacze zaginionej Arki.

Gra Battle Chess mogła być również rozgrywana w wersji 2D, w której rozgrywkę pozbawiono wszelkich animacji. Werjs tego tytułu na konsolę Amig CDTV przedstawiała pełny, głosowy wstęp prezentujący zakres ruchów, co było dodatkowym profitem dla osób początkujących w szachach.

Rozgrywka w Battle Chess mogła być prowadzona w trybie multiplayer za sprawą lokalnego trybu kooperacji lub też w trybie singleplayer, w którym gracz grał przeciwko komputerowi/konsoli. Gra zawierała bibliotekę 30.000 ruchów, które niestety nie były dostępne w wersjach na komputery C64 oraz Apple II.

Forum Dyskusyjne

Brak wątków na forum.

Battle Chess - okładka
  • 7+
Strony Internetowe / Kosmetolog Chodzież
Battle Chess | Atari ST - Data Premiery
PL
UK 1989
US 1989