Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

Hostages Amstrad CPC

Ocena gry: - / 10 - Głosów: 0

  • Hostages (Amstrad CPC) - Screenshot #1
  • Hostages (Amstrad CPC) - Screenshot #2
  • Hostages (Amstrad CPC) - Screenshot #3
  • Hostages (Amstrad CPC) - Screenshot #4
  • Hostages (Amstrad CPC) - Screenshot #5
  • Hostages (Amstrad CPC) - Screenshot #6

Hostages (Amstrad CPC) - taktyczna gra akcji z gatunku strzelanin stworzona przez założone w 1988 roku hiszpańskie studio deweloperskie New Frontier (później Bit Managers - pod tą nazwą studio funkcjonowało do 2005 roku, kiedy to nastąpiło jego zamknięcie).

Wydawcą gry był francuski koncern Infogrames Entertainment, SA, a tytuł ten ukazał się na takie platformy, jak Acorn Electron, Archimedes, Atari ST, Amiga, Apple IIGS, Amstrad CPC, BBC Micro, C64, MS-DOS, MSX, NES oraz ZX Spectrum - gra zadebiutowała na rynku w 1998 roku.

W USA gra Hostages wydana została pod nazwą Hostage: Rescue Mission, we Francji tytuł nosił nazwę Operation Jupiter, natomiast porty gry na NES został nazwany Rescue: The Embassy Mission.

Mechanika Rozgrywki

W Hostages na komputery Amstrad CPC grupa terrorystów przejęła ambasadę w Paryżu - gracz wciela się w sześcioosobowy skład specjalnej, francuskiej jednostki antyterrorystycznej GIGN (Groupe d'intervention de la Gendarmerie Nationale), której celem jest uwolnienie znajdujących się wewnątrz zakładników.

Gra została podzielona na dwie lub trzy (zależne od platformy) różne sekcje.

W pierwszej części gry gracz musi umiejscowić na odpowiednich pozycjach snajperów, tak aby mogli oni w szybki sposób zlikwidować znajdujących się wewnątrz ambasady terrorystów. W trakcie tego procesu postaci kierowane przez gracza muszą unikać snopów światła, które mogłyby zdradzić ich lokację. Jeżeli postać gracza zostanie zauważona, zostaje prawie natychmiastowo zabita przez terrorystów.

Kolejny etap gry skupia się na wejściu do budynku przez trzy postaci z jednostki GIGN - w niektórych wersjach gry sekcja ta jest bezpośrednio powiązana z początkową sekwencją. Postaci jednostki antyterrorystycznej zwisają przy oknach na zewnątrz budynku, a gracz wybiera przez które okno mają dostać się do środka - będąc jednocześnie osłaniani przez snajperów porozstawianych w pierwszej sekwencji gry.

Kolejnym etapem jest przeszukanie budynku, zastrzelenie terrorystów oraz uwolnienie zakładników. W niektórych wersjach gry wymagane jest wyprowadzenie zakładników do tak zwanej bezpiecznej strefy.

Forum Dyskusyjne

Brak wątków na forum.

Hostages - okładka
  • 16+
Strony Internetowe
Hostages | Amstrad CPC - Data Premiery
PL
UK 1988
US 1988