Generalnie czynne mamy zawsze. Rejestracja

007: Licence to Kill Amstrad CPC

Ocena gry: - / 10 - Głosów: 0

007: Licence to Kill (Amstrad CPC) - stworzona w 1989 roku gra video oparta na filmie z serii James Bond o tym samym tytule, stworzona przez zespół deweloperski ze studia Quixel i wydana przez brytyjskią firmę Domark, Ltd.

Pierwotnie gra 007: Licence to Kill wydana została na systemy MS-DOS, w kilku następnych miesiąca powstały konwersje tego tytułu na komputery Amiga, Amstrad CPC, Atari ST, BBC Micro, C64, MSX oraz ZX Spectrum. W 1996 roku powstała jeszcze jedna wersja tego tytułu, która wydana została w Korei Południowej na konsolę Master System.

Fabuła

Fabuła gry 007: Licence to Kill bezpośrednio nawiązuje i odtwarza wiele wydarzeń, które zaprezentowane zostały w filmie - wliczając w to sceny związane z pościgiem helikopterem, nurkowanie, zjazd na nartach, a także pościg potężną ciężarówką.

Mechanika Rozgrywki

007: Licence to Kill w wersji na komputer Amstrad CPC do gra akcji reprezentująca gatunek strzelanin, w których przebieg gry zaprezentowany został za pomocą widoku z góry. Głównym celem rozgrywki jest pościg głównego bohatera za antagonistą - baronem narkotykowym Sanchez poprzez sześć stworzonych przez deweloperów plansz umożliwiających różne formy pościgu.

Prawa strona ekranu zawiera interfejs użytkownika, który wyświetla informacje na temat rzeczy związanych z konkretnym poziomem, np. wysokość helikoptera, ilość pozostałej amunicji.

Każda z sześciu wspomnianych plansz pełna jest przeciwników, których gracz może zarówno unieszkodliwić, jak i również próbować ominąć - to ostatnie tyczy się również przeszkód porozstawianych w różnych miejscach konkretnej planszy. Dodatkowo na każdym z poziomów twórcy przygotowali niewielkie misje poboczne, związane np. ze zbieraniem paczek porozrzucanych narkotyków.

Platformy

007: Licence to Kill to gra, która ukazała się na szereg ówcześnie popularnych platform - okazując się jednym z najszerzej dostępnych tytułów z serii 007 kiedykolwiek wydanych.

Wersja gry, która ukazała się na BBC (stworzona przez Lore Games - firmę będącą wówczas podwykonawcą Consul Technology, która z kolei pracowała dla Domark, Ltd.) oparta w dużej mierze została na wersji z ZX Spectrum, ale na jej potrzeby został zupełnie od nowa napisany silnik odpowiedzialny za generowanie sprite'ów, AI postaci oraz efektów dźwiękowych.

Przygotowana została również wersja gry 007: Licence to Kill na konsolę NES przez Simona Nicola z Tengen. Wersja ta została praktycznie ukończona (brakowało jedynie ostatniej planszy), jednak prace dobiegły końca zbyt długo po premierze filmu, na którym oparta jest gra, przez co wydawca uznał jej wypuszczenie na rynek, jako bezcelowe.

Forum Dyskusyjne

Brak wątków na forum.

007: Licence to Kill - okładka
  • 12+
Strony Internetowe
007: Licence to Kill | Amstrad CPC - Data Premiery
PL
UK 1989
US 1989